Bazarek-Deco
Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Twórczość świeżynki :) [ Skarbonka, słoiczki, deska ]
#1
Hej Smile Moje pierwsze decoupagowe dzieła Wink
Myślę, że jak na nowicjuszkę wyszło całkiem ok Smile

Lustro

Lustro z bonusem Wink

I półeczka Wink Przepraszam za jakość, ale było już dość ciemno, a trochę mi z nią zeszło


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz
Reklama
#2
No i teraz oki Smile

Fajny komplecik Wink
Odpowiedz
#3
Komplet fajny.
Odpowiedz
#4
(07-24-2012, 01:33 PM)Lady_Slonko napisał(a): To od wczoraj zdążyłaś zrobić i polakierować? Wyschły Ci te wszystkie warstwy? Czym lakierowałaś?

Jako tło widzę fajne klimatyczne okna... ładnie Smile


Może zacznę od tego, że mój tata jest BOBEM-BUDOWNICZYM i czasem zajmuję się wykończeniami, stąd znalazłam w garażu białą farbę i lakier. Lustro: Co do farby, strasznie szybko schła, a jeszcze robiłam to na słońcu i dałam 3 warstwy lakieru [potem sprawdzę jaki to lakier, bo musiałabym skoczyć do garażu], więc uwinęłam się z tym szybciej Smile Co do półki... To już robiłam wczesnym wieczorkiem. Farba schła dłużej, i musiałam malować wiele razy, bo wchłaniało ją drewno [na marginesie, półkę zrobiła moja mama Wink] Dlatego wczoraj polakierowałam kwiatki itp, a dziś całą resztę, też 3 razy.

Odpowiedz
#5
Bardzo fajne te twoje początki. Fajny duet. Smile

Świat decoupage i nie tylko...
http://szafa-artystyczna.pl
Odpowiedz
#6
(07-24-2012, 02:12 PM)Ania_butterfly napisał(a): Bardzo fajne te twoje początki. Fajny duet. Smile

Dziękuję! Smile Lustro już wisi w nowym domku, z półką będzie podobnie Wink
Muszę się wybrać do miasta i kupić jakieś serwetki i tworzyć dalej Smile
Odpowiedz
Reklama
#7
(07-24-2012, 01:43 PM)natalyyjka napisał(a): ... wczoraj polakierowałam kwiatki itp, a dziś całą resztę, też 3 razy.

hmmm... to tak przynajmniej o 10 razy za mało... Wink

Odpowiedz
#8
Cytat:hmmm... to tak przynajmniej o 10 razy za mało... Wink

Czytałam na jakiejś stronce, nie pamiętam już jakiej, że 3-4 razy, więc tak uczyniłam ;p

Mam do pokazania zdjęcie mojego kompleciku, który wzbogacił się o jedną rzecz Wink


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#9
Stronka stronce nierówna... Wink

Lakier należy nakładać tak długo (pamiętając oczywiście o koniecznej przerwie pomiędzy kolejnymi warstwami na dokładne wyschnięcie poprzedniej) aby motyw został całkowicie wtopiony w tło...
przy serwetkach jest to przeważnie kilkanaście warstw, przy papierach kilkadziesiąt Smile

Co parę warstw należy pracę wyszlifować papierem ściernym, używając coraz niższej granulacji - ostatni raz szlifujemy przed ostatnią warstwą lakieru, używając papieru wodnego.
Polecam lekturę forum - tu naprawdę jest kopalnia wiedzy... Wink

________________________________________________________

No i troszkę pokombinuj z kompozycją....
Odpowiedz
#10
A co masz dokładnie na myśli mówiąc o kompozycji?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O nas
    Forum decoupageforum.pl