Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
W krainie kota - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: W krainie kota (/showthread.php?tid=1278)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


RE: W krainie kota - gofira - 09-09-2013

pudełko fajne, o lakierze już wiesz - nawet jeśli zamiar był taki to obawiam się ( i mówię to z doświadczenia) że brak lakieru lub zbyt mało warst spowoduje, że szybko zniszczy sie przedmiot- no ale to już decyzja twórcy


RE: W krainie kota - Erato - 09-09-2013

Fajny słodziak, dobrze, że nie różowy Tongue Kropki rewelacja, równiuteńkie. Do kompozycji na górze tez mam zastrzeżenia, nawet jeżeli jest ona przemyślana, to mój odbiór efektu jest podobny jak Shanny - za duży, ucięty wzór. Lakieru by się jeszcze przydało, no ale w cztery godziny to i tak spisałaś sie na medal Big Grin


RE: W krainie kota - małgos - 09-10-2013

obejrzałam wszystkie prace ładnie dobrane motywy ładnie kolorystycznie starannie przyklejone ,ale muszę się zgodzić że brak precyzji i wykończenia papier ścierny papier i jeszcze raz papier a potem lakier. Butelka z róża śliczna cukierkowa ale motyw powinnaś albo dokładnie wyciąć albo pocieniować i nie odbieraj moich uwag jako wymądrzanie się bo sama robię jeszcze mnóstwo błędów i mam tego pełną świadomość ,ale ja tak jak ty stale się uczę i staram się wyciągać wnioski bo dziewczyny dają dobre rady.Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin


RE: W krainie kota - Kate27 - 12-17-2013

Ciąg dalszy nadszedł w końcu Big Grin

Na pierwszy plan wysuwa się moja pierwsza taca, zaznaczam od razu - lakierowana wielooooma warstwami lakieru Big Grin bardzo lubię chropawość powierzchni, dlatego każdy przedmiot chyba do tej pory pokrywam gruntem tapując ową powierzchnię. Bez zbędnych słów - bitum, papier ścierny, farby akrylowe i serweta.

Kolejne zdjęcie - obrazem z motywem motyla - metodą transferową, postarzony bitumem - nie przeszedł jeszcze pięknej tradycji lakierowania Big Grin

Pudełko Paris - kropy własnoręczne, z obu stron serwetki, lakierowane kilkunastoma warstwami aż miło Big Grin

I lecimy dalej Big Grin

Obrazek z mnóstwem błyskotek.

c.d. zdjęć


RE: W krainie kota - Shanna - 12-17-2013

To ja pierwsza zabieram tace i obrazek z motylkiem.
Chropowate powierzchnie tez lubie, tez tapuje gabeczka i nie szlifuje bo podoba mi sie faktura.
Prace ciekawe i ladne. Paryskie to nie tylko pudeleczko ale i taca. Tam tez sie Paryza mozna dopatrzecSmile


RE: W krainie kota - Kate27 - 12-17-2013

Jejku moje pierwsze zabranie Big Grin Big Grin Ale się cieszę !! Big Grin Oh oui Pani Shanna, można się dopatrzeć Wink


RE: W krainie kota - Shanna - 12-17-2013

Jaka Pani....tej no...nie przesadzajmy, coTongue


RE: W krainie kota - Erato - 12-17-2013

Och całe szczęście, że zdążyłam - porywam pudełko paryskie, przebardzo mi się podoba! I te kropy super, właśnie dlatego, że widać, że odręczne. Jaka fajna pokrywka z długim uchwytem! Chropowata struktura na motylkowym obrazku świetna, i doskonale podkreślona, piękny transfer, nie mam zastrzeżeń.
Na tacy bardzo ładny motyw, delikatne postarzenie, ale trochę mi ten motyw wisi w nicości, przez to widać asymetrię wzoru, z lewej strony szufladka jest ucięta.


RE: W krainie kota - Kate27 - 12-17-2013

Erato - kurczę ale masz oko Big Grin tak naprawdę to cały czas planuję wziąć się za bary z cieniowaniem, ale mi się nie udaje. Tutaj na tacy by się ono przydało ale bałam się, że spartaczę pracę, która nie jest może dokończona i ma swoje defekty ale ja jestem z niej dumna Wink
Pokrywka od pudełka, które pochodzi ze starej kuchennej "kolekcji" mamy, a ten uchwyt to jakby się uprzeć czubek wieży Eiffla Big Grin


RE: W krainie kota - Erato - 12-17-2013

Obawiam się, że tu by cieniowanie się nie sprawdziło - po prostu ten motyw jest trudny do umieszczenia na dużej powierzchni. Raczej by wymagał jakiejś ramy, innej kompozycji na tacy, jeśli cieniowania, to takiego naprawdę w dużej skali całej tacy, a nie takiego, jak się robi wokół np. kwiatków. Już byś przedobrzyła, taca jest bardzo ładna, dla mnie po prostu akurat ten motyw niespecjalnie się nadaje na tacę czy inną dużą powierzchnię. Mam serwetkę z bardzo podobnym motywem, tylko w klimatach morskich, też dokładnie te szufladki, jakiś jakby szklany słój czy co to tam jest, bardzo mi sie to podoba, ale dotąd nie znalazłam przedmiotu, na którym dałoby się to ładnie i ciekawie wykorzystać (poza oczywistym naklejeniem tego na wieko pudełka w odpowiedni rozmiarze).