Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
W krainie kota - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: W krainie kota (/showthread.php?tid=1278)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


W krainie kota - Kate27 - 10-21-2012

Witam ponownie Smile

No dobrze, no to pora i na mnie! zebrałam się w sobie i zrobiłam zdjęcia.
Pierwsza jest świeczka i osłonka szklana na świeczkę (tealight..?) - to moje pierwsze kroki w decuopage, pierwsze baaardzo niepewne kroki.

Świeczka to efekt chęci jak najszybszego przyklejania serwetek, a szkło to wyraz ciekawości i chęci zrobienia efektu witrażu Smile

Na trzeci ogień poszło krzesło, które trzasło...czyli ustąpiło pod naporem Mąża Big Grin które po tym incydencie ja bez żadnego ale wzięłam czym prędzej pod pachę i jęłam się nim zajmować. I tak narodziła się miłość do przecierek Rolleyes dla zobaczenia krzesła "przed" też cyknęłam fotkę.

Potem mama zachęcona moimi poczynaniami (bardziej z opowiadań..) dała mi do przerobienia szklany wazonik. "Zagięcie" z przodu jest celowe Big Grin wyszło w trakcie pracy a tzn. celowo Big Grin tutaj zrobiłam transfer napisu - woda, klej - jednak kartkę ciągle było widać i różnicę w kolorach białości, napis wydawał mi się za mało przyciągający więc pociągnęlam go reliefem. Chciałam też na dolnej części zrobić spękania jednoskładnikowcem...cóż, mojego prawie nie widać, w końcu białe spod białego trudno jest zobaczyć Big Grin Lakierowany milion razy...

Podkładka, czyli nałożenie serwetki na cały przedmiot.

Słoik po kawie, nie jest polakierowany bo wciąż czeka na dokończenie, kwiat jest tylko z przodu, dolną część zakrętki też pomalowałąm na czarno z zamiarem przyklejenia tam koronki też. Nie mam na razie pomysłu co by z nim jeszcze zrobić.

Puszka po Ince, na ludowo. Kiedy przyklejałąm motyw z tyłu byłam tak zasłuchana w audiobook, że przykleiłam 3 warstwy serwetki Big Grin coś ciężko mi się naklejała i nie chciałą się tak ładnie wtopić w tło jak ta z przodu - wtedy zrozumiałam Blush pomysł z koronką w środku zaczerpnęłam z innego wątku na forum, mam nadzieję, że nikt się nie pogniewa. Nie wiem co zrobić z wieczkiem, więc na razie jest tak jak widać.

I ostatnia - deseczka, jedna z tryptyku, polakierowana tylko raz. I która trzeba chyba potraktować papierem ściernym.

I tyle na teraz, trzymajcie się!
Dziękuję za uwagę Smile


P.S. Z powodu problemu ze wstawianiem zdjęć, niestety muszę zapisywać je w sposób w jaki pozwala strona, stąd tak a nie łącznie w jendym poście.



I c.d.




RE: W krainie kota - Kate27 - 10-21-2012

i jeszcze...


RE: W krainie kota - Kate27 - 10-21-2012

Z tym pozłoceniem to jest bardzo dobry pomysł...zadziałam coś Smile


RE: W krainie kota - Kate27 - 10-21-2012

Ogromnie mnie wciągnęło Smile a forum inspiruje i popycha do działania.


RE: W krainie kota - Kate27 - 10-21-2012

Z kotami musi być pełna profesjonalka Big Grin a tak poważnie to nie znalazłam po pierwsze m.in. serwetek ani pomysłu jak dotąd, które by mnie pociągnęły w stronę stworzenia czegoś z kotami, ale plany są Smile


RE: W krainie kota - Erato - 10-21-2012

Stołeczek bardzo fajnie przetarty, aż się prosi o jakiś wzór decoupage Big Grin
Mnie się tez bardzo podoba puszka z wzorem łowickim (kaszubskim....), super dokładnie wycięty wzór! Natomiast na podkładce widzę małe zmarszczki, prasowałaś żelazkiem?
Początki bardzo udane, na mało typowych rzeczach.


RE: W krainie kota - Shanna - 10-21-2012

Ale cudow narobilasSmile
Najbardziej podobaja mi sie ludowe kilmaty. Bardzo fajnie wygladaja.


RE: W krainie kota - Kate27 - 10-21-2012

Erato, chciałam tak zrobić zdjęcie żeby właśnie było je widać. Nie prasowałam żelazkiem, normalnie kleiłam Na słoiku z czarną nakrętką np. udało mi się ułożyć serwetkę raczej chyba na pewno bez zmarszczek, a na podkładce widocznie jakieś czynniki odegrały swoja rolę w tym Smile

I naprawdę dziękuję za komentarze Smile
nie tylko dlatego to piszę, że się Wam podoba, ale ja naprawde jestem dumna - raz, że zaczęłam, dwa że mogę się w końcu z innymi pasjonatami podzielić tym co zrobiłam Smile


RE: W krainie kota - Zuza - 10-21-2012

Bardzo dobrze Ciebie rozumiem. To fajnie mieć takie miejsce gdzie są pokrewne dusze! Smile

Całe mnóstwo fajnych pracek nam pokazałaś. Jak tak dalej pójdzie, to niedługo setna stronka Ci stuknie Big Grin

Mnie też najbardziej podoba się ludowe pudełko Smile


RE: W krainie kota - gofira - 10-22-2012

a mi do gustu przypadłu łowickie wzory no ładnie ładnei i nie naciapane piękno ukryte w prostocie super