Bazarek-Deco
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Początki są najtrudniejsze
#11
Witaj! Kolczyki świetne.Bardzo fajnie Ci wyszły.Uwagi już dziewczyny przekazały więc ja tylko powiem ,że popieram.Zresztą mądrzyć się nie będę bo też początkująca jestem.Ćwicz,ciap,klej,wycinaj - powodzenia ,będzie coraz lepiej.Shy





Odpowiedz
Reklama
#12
(05-03-2013, 08:24 PM)anika napisał(a): Widać,że dbasz o staranność wykonania.To bardzo dobrze.Dzięki temu prace ogląda się z prawdziwą przyjemnością.A wnioski same się nasuwają , w miarę praktyki.Jak dla mnie bardzo udany debiut. Życzę wytrwałości i czekam na następne prace.
Dziękuję.
(05-03-2013, 08:41 PM)Erato napisał(a): Żeby nie było, ze tu wszyscy są zgodni Big Grin Właśnie chciałam napisać, ze bardzo podoba mi się nietypowa kompozycja motywu na sercu Przez to jest ciekawe, a nie po prostu bratki naklejone na serduszko...
Kolczyki super, tło chustecznika przyciągnęło i moje oko, świetny kolor.
Słoik na długopisy wyszedł niezbyt udanie, ta niebieska obwódka wokół kwiatków jest zdecydowanie do poprawki... Jeżeli chciałaś spróbować cieniowania, to na początek na pewno nie na crackle jednoskładnikowym, raczej na gładkie tle.
Deseczka ma takie tycie zdjęcie, ze nic na nim nie widzę Smile
O, jednak komuś się podoba to serduszko. Fajnie, bo mi po prawdzie też się podobało, przynajmniej dopóki nie uświadomiłyście mi, że trochę niezgodne z prawami grawitacji jestBig Grin
Tak, odgadłaś, chciałam spróbować cieniowania, ale kompletnie mi to nie wyszło- co widać. Nie wiem, czy do tego powinnam mieć jakiś specjalny pędzel do nakładania farby, żeby ją tak cieniutko nałożyć?
(05-03-2013, 08:52 PM)muszka napisał(a): Fajnie że pokazałaś swoje prace. Powtórzę za przedmówczyniami: najbardziej podobaja mi sie kolczyki i serduszko, mimo że tak nietypowo rozmieszczony motywWink Słoiczek zupełnie nie przypadł mi do gustu, przeszkadza mi ta niebieska plama, która udaje cieniowanie. Chustecznik z aniołkami bardzo fajny. No i te zdjęcia za malutkieWink Przyganiał kocioł garnkowi - ja do tej pory nie umiem wstawiać dobrych zdjęćSmile Juz niedługo się rozkręcisz i każda praca będzie piekniejsza od poprzedniejBig Grin
Cieszę się. Słoik przekombinowałam. Może się wprawię niedługo w dodawanie większych zdjęć Wink
(05-03-2013, 10:11 PM)Zuza napisał(a): Bardzo fajne początki! Nawet ten słoik całkiem, całkiem...
Moje początki były o wiele gorsze...
Dziękuję Smile
(05-04-2013, 12:06 AM)satori napisał(a): Witaj! Kolczyki świetne.Bardzo fajnie Ci wyszły.Uwagi już dziewczyny przekazały więc ja tylko powiem ,że popieram.Zresztą mądrzyć się nie będę bo też początkująca jestem.Ćwicz,ciap,klej,wycinaj - powodzenia ,będzie coraz lepiej.
I Tobie też dziękuję Smile Mam nadzieję, że będzie lepiej

W każdym razie czekam na dostawę materiałów, bo już prawie nie mam na czym ćwiczyć.
Odpowiedz
#13
farba akrylowa wysycha b.szybko, sa specjalne opozniacze, takie zelowate mazie, dodajesz do farby i pedzel sie slizga, mozna latwiej rozetrzec, zmieszac, zetrzec wreszcie. Niektorzy kombinuja z gliceryna Smile, tez sie slizga.
Ja z calego serca polecam chusteczki nawilzane, takie dla dzieci, im mniej zapachu i chemii, tym lepiej. Do wszystkiego - cieniowania, rozcierania, sciagania wypelniacza z kraka dwuskladnikowego, jak juz sprobujesz, do miliona rzeczy. Papierowe reczniki czy inne takie sie nie umywaja do nawilzanych.
Druga sprawa - sprobuj sie pobawic jednoskladnikowcem nakladajac go punktowo, bo tak na dobra sprawe to nie cala powierzchnia peka ze starosci w realu, ze tak powiem, co? Smile I ktos kiedys zauwazyl, ze jednoskladnikowiec na drewnie najlepiej wyglada, bo tak sie wlasnie drewno zachowuje z uplywem czasu, sloiki raczej nie Smile, ani inna porcelana. Do nich wlasnie spekania dwuskladnikowe bardziej pasuja.
W kazdy razie, droga rozwoju jest przebogata, tyle mozliwosci, technik, probuj, sluchaj siebie (innych tez oczywiscie, ale jak do czegos jestes przekonana, lec po calosci Smile) i pracuj, pracuj!
Odpowiedz
#14
craftingbydominique, wiesz co mam taki opóźniacz, ale on jest w płynie. Po prawdzie to wygląda jak zwykła woda... Lepsze są w żelu?
Odpowiedz
#15
Serce bardzo mi sie podoba właśnie z tak naklejonym wzorem. Nie wszystkie prace muszą "Pod kreskę". W decu najfajniejsze jest to, że każdy może daną rzecz przyozdobić tak, jak mu się podoba.
Deseczka też mi sie podoba bo lubię takie jednostronne wzornictwo. najmniej podoba mi się słoik a to za sprawą ciemnej obwódko wokół wzoru.
Początki są zawsze trudne ale z czasem idzie coraz lepiej czego Ci życzę bo decu to fajna zabawa Wink
Kolejna szuflada pęka w szwach....
Odpowiedz
#16
Dominika jestem, tez Smile
taki plynny zel to jest, gdzies zagrzebany, bo ja nie cieniuje ostatnio nic, a nic, tylko maziam Smile. Cieniowanie jest trudne, latwo polec na poczatku drogi, ale oczywiscie probuj, jesli akurat taka koncepcja w glowie sie legnie Smile
i koniecznie chusteczki, niby nic, a diametralnie zmienia jakosc pracowania...
Odpowiedz
Reklama
#17
abask dzięki Smile
Dominiko, dzięki za informacje. Będę powolutku próbować.

Teraz tworzą się kolejne kolczyki. Są na etapie lakierowania, więc niedługo pewnie się tutaj pojawią.
Odpowiedz
#18
Cieniowanie to trudna sztuka. Ja do dzisiaj sobie z tym nie radzę Sad
Kolejna szuflada pęka w szwach....
Odpowiedz
#19
Dominiko ćwiczyć możesz na butelkach, słoikach, plastikowych wiaderkach po serkach, plastikowych doniczkach zebranych z cmentarza, kawałkach paneli podłogowych lub ściennych, niepotrzebnych płytach CD, tackach styropianowych czyli wszystkim co jest właściwie odpadem. Wszystkie te rzeczy po pomalowaniu podkładem świetnie nadają się do decupage'u. Nie żal wyrzucić gdy coś się nie uda, a czasem piękne rzeczy można stworzyć. Na próby trochę szkoda kupowanych rzeczy.
Kto chce znajdzie sposób, kto nie chce znajdzie powód.
Odpowiedz
#20
Swiete slowa! Najbardziej przypasil mi pomysl o doniczkach cmentarnych... ale fakt, cwiczyc mozna na wszystkim. Ja mam plyty z mdf-u. packam sobie nowymi mediami zanim naloze na docelowy przedmiot. czyli eksperymenty w stylu, a co bedzie, jak na mokre A popsikam B i jeszcze odbije C Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O nas
    Forum decoupageforum.pl