Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
elila- mój dekoupage - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: elila- mój dekoupage (/showthread.php?tid=581)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46


RE: elila- dekupażowe początki - Vika - 01-03-2012

Nie zleje się, wygląda ślicznie ( i widzę bejcę - już mi się podoba!), patyna to dobry pomysł, tylko pamiętaj o tapowaniu nią (nie malowaniu) i kładź dopiero po lakierze - lepiej schnie i lepiej się rozprowadza (jak będziesz kładła lakier to najpierw na bejcę, i tylko na bejcę - niech cię ręka boska broni przed wyjechaniem pędzlem na to białe tło!! Najlepiej je oklej... Po wyschnięciu lakieru na bokach polakieruj dno tacy, jak wyschnie, daj patynę - zabezpiecz boki tacy, żeby ich nie popatynować, jak wyschnie patyna (dość długo schnie, chyba, że to bitum... ten szybko Tongue) - lakieruj, lakieruj, lakieruj, przecieraj, i... lakieruj TongueTongue
Będzie pięknie!


RE: elila- dekupażowe początki - elila - 01-03-2012

Vikuś, jesteś niesamowita! Wszystkie info o które chciałam zapytać.... no to biorę się do roboty, a patynę mam taką:
[Obrazek: dsc04667qe.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

Niby napisane BITUMEN... w tłumaczeniu niestety nie ma podanego czasu schnięciaSad


RE: elila- dekupażowe początki - Vika - 01-03-2012

tak, to bitum, czyli... asfalt. Schnie szybko. Tapuj gąbką ( najpierw gąbkę odbij na kartce) - w kierunku "do środka",
zaczynając w narożnikach...
Już się nie mogę doczekać efektu finalnego!! Smile


RE: elila- dekupażowe początki - Zuza - 01-03-2012

Łał! Ale będzie piękna!!


RE: elila- dekupażowe początki - elila - 01-03-2012

Taca po patynowana, o ile motyw wyszedł całkiem całkiem to brzegi nie bardzo mi się podobają, ręce trzęsły mi się jak głupie...
Czy można to w jakiś sposób poprawić?
[Obrazek: dsc04673y.jpg]

Uploaded with ImageShack.us
[Obrazek: dsc04674w.jpg]

Uploaded with ImageShack.us


RE: elila- dekupażowe początki - Vika - 01-03-2012

Pewnie, że można Big Grin
sposobów jest parę - można farbą zamaskować (też tapując) albo można usunąć terpentyną balsamiczną (nasączyć wacik i wytrzeć - trochę to trwa...)...

a mówiłam coby tapować "do środka"... a Ty jechałaś na boki Big GrinBig GrinBig Grin


RE: elila- dekupażowe początki - elila - 01-03-2012

Oj Viko, jak tobie łatwo mówić... Próbowałam wg Twoich wskazówek ale to ni jest takie proste dla żółtodzioba....


RE: elila- dekupażowe początki - Vika - 01-03-2012

Eweluśka - bez paniki, spokojnie, bo tylko spokój może nas uratować Smile
Dawaj z tą farbą (zabezpiecz te złote esy, żeby ich nie zniszczyć), farbę trochę rozwodnij (ale nie mocno) i maluj...
Poczekaj aż wyschnie i pokaż jak to wygląda, potem pojedziemy dalej... będzie dobrze! Smile
Aha... ja bym malowała teraz "od środka"...


RE: elila- dekupażowe początki - bejb90 - 01-03-2012

łał, a mi sie taca bardzo podoba, super wyszła Big Grin Ewentualnie te rogi gdzie nie ma tych złotych esów floresów... Ale tak też jest fajnie!


RE: elila- dekupażowe początki - elila - 01-03-2012

Wprowadziłam poprawki
[Obrazek: dsc04675j.jpg]

Uploaded with ImageShack.us