Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Terapia Dominiki - kafelki z gliny - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Terapia Dominiki - kafelki z gliny (/showthread.php?tid=1290)



RE: Terapia Dominiki - poligonowy mdf - co dalej? - Erato - 06-17-2013

No ale "dobra-żona-męża-korona" to jest hit Big GrinBig GrinBig Grin Plus kuchnia kościół Kinder... Nie no, padłam Big GrinBig GrinBig Grin


RE: Terapia Dominiki - poligonowy mdf - co dalej? - Dyzia - 06-18-2013

Fajowe eksperymenty Smile Akurat przeźroczysty proszek mam, wystarczy dokupić miki... i poczekać kolejne półroku, gdy wpadnę na pomysł jak to wykorzystać Smile Ale wiesz... u nas nie ma takich fajnych całościowych stempli, szukam i szukam i znaleźć nie mogę Sad
Hm... to nie proszek tylko tusz bezbarwny? No to dopisuję do listy zakupów.


RE: Terapia Dominiki - poligonowy mdf - co dalej? - craftingbydominique - 06-25-2013

O, nie widzialam, ze wpadlas Smile. Tak, to tusz bezbarwny do embossingu na goraco. w miare tania, duza poduszka starcza na ok roku, mi przynajmniej. chodzi o to, zeby bylo lepkie, zeby trzymac tylko mike. sypiesz i zbierasz pedzlem nadmiar. Osiada tylko na odbitym wzorze. zobacz sobie na ebayu, w sprawie stempli znaczy. czasem w uzywanych jest tanio, bede w sierpniu znow w PL, to moge podeslac Smile

Ta plyta to naprawde byl mdf odlupany, bo odlatywal sam prawie, z tylu klucznika, ktory zostal mi podrzucony do zrobienia. Dlubalam dalej drzwi. O reszte prosze na razie nie pytac Smile
Duzo sie dzialo. Czyli tak.
Srodek; akryl jasny, na mokry przycisniete szablony (kupilam z gazeta o dekorowaniu ciast), na to kombinacje alpejskie z lekka bejca, ale najwiecej alkoholi. Szablony podciekly, oczywiscie Smile Zostawilam.    
Klucze z miki - jak na plycie z poprzedniego postu; stempel nasiakniety bezbarwnym versamarkiem (tusz bezbarwny do embossingu na goraco), odbity fragment stempla na lakierze razy x (zeby bylo w miare gladko) na to od razu (poki lepkie) mika miedziana.
   
Rama przodu - w mokrej farbie ten sam stempel z kluczami, po wyschnieciu bitum plus inka gold (zloto jasne) dla uwypuklenia kluczy. Piotrek kluczy nie widzi, ale co on tam sie zna.. Smile

Boki - siena palona, plus kluczowy stempel w graficie, przetapowane alkoholem butterscotch i raisin.    

Tyl; to samo, co przod, ale inna kolorystyka alkoholowa, poza tym, juz w miare wiedzialam, co robie. czyli znow szablony na mokra farbe (malowalam dwa razy, z czego pierwsza war. schnie, na to druga i dopiero na te wcisniety szablon), na to alkohole. Na mokry lakier posypalam mike w dwoch kolorach.
   
Srodek mi sie nie podoba. Pokrecilam pedzlem na mokrej bejcy, farbie, bejcy i jest. Moze cos zmienie. aha, w niektorych kolkach tez inka gold.
   

jeszcze zdjecie (Zapomnialam Blush) do ramy z kluczami na mokrej farbie:
   

i detale ramy tylnej, ten efekt mi sie bardzo podoba. Duzo lakieru, plus zmieszane alkohole, jak w niemytym akwarium; ida w glab Smile

       


RE: Terapia Dominiki - poligonowy mdf - co dalej? - abask - 06-25-2013

Chustecznik sam w sobie bardzo ładny ale napisze jak dziewczyny wyżej, że koronka stercząca do góry też mi jakoś nie pasuje.

Shanna.... U mnie Fluggera pod dostatkiem. Mam 2 firmowe sklepy ale wcześniej kupowałam na Allegro.


RE: Terapia Dominiki - poligonowy mdf - co dalej? - Dyzia - 06-25-2013

Mój ulubiony fragment to klucze na boczkach Smile poza tym fajnie się ogląda zbliżenia - stąd wniosek, że praca do oglądania i macania z bliska Smile Na przedostatnich zdjęciach te pomarańczowe plamki - super Smile No i wiele takich smaczków jest, co tu dalej gadać, podziwiam, podziwiam Smile Środek drugi może rzeczywiście do zmiany, bo kółkowato się robi, ale sam pomysł wart zapamiętania Wink


RE: Terapia Dominiki - poligonowy mdf - co dalej? - Shanna - 06-25-2013

(06-25-2013, 07:06 AM)abask napisał(a): Shanna.... U mnie Fluggera pod dostatkiem. Mam 2 firmowe sklepy ale wcześniej kupowałam na Allegro.

U nas z jakiegos powodu ta firma na rynku nie zaistniala. W Uk. stawiaja chyba glownie na lokalne produkty.


Domi- piekne te mdf-ySmile


RE: Terapia Dominiki - poligonowy mdf - co dalej? - abask - 06-25-2013

Ta płyta jest wprost kapitalna. Mieszanka kolorów przecudna.
Opis super ( chociaż ja niewiele z niego kumam bo nie znam wielu preparatów np tej miki)
Całość piękna Wink))

Shanna.... Znam to. Nie ma go w UK. Oni nie lubią "obcych" towarów.


RE: Terapia Dominiki - poligonowy mdf - co dalej? - abfd - 06-25-2013

Dominiko, kolory szalone. "Detale ramy tylnej" - cudo. Przód - cudo. Boki - cudo.
I tu pierwsza moja krytyka: ja też jestem jednak za zmianą środka z tyłu. Te kółka to to trochę za dużo. Choć i one są świetne - jednak chyba lepiej prezentowały by się osobno.


RE: Terapia Dominiki - poligonowy mdf - co dalej? - Zuza - 06-25-2013

Przód super! Boki z kluczami - megasuper!!! Smile
Tył to trochę nie moja kolorystyka, ale te bąbelki na środku są bombowe!!!!! Napisz dokładnie jak je zrobiłaś, bo one jak 3D są!!!


RE: Terapia Dominiki - poligonowy mdf - co dalej? - Erato - 06-25-2013

A ja wolę tył Big Grin Bardzo mi się podobają kolory, ponadto z przodu te kółka wyglądają jak obmalowane i niezbyt mi to leży. To tyle na temat kompozycji, bo te wszystkie kombinacje z odciskaniem, stemplowaniem, wciskaniem, brudzeniem, malowaniem - mistrzostwo świata jak zwykle, najbardziej podoba mi się efekt "niemytego akwarium" Big Grin