Ocena wątku:
  • 16 głosów - średnia: 3.69
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Terapia Dominiki - kafelki z gliny
Witam wszystkie dekupazystki! Dokonalam rejestracji, pora sie podzielic produktami samoaplikowalnej terapii po godzinach urzedowania ... Smile

Chustecznik - gora to pasta struturalna, a na to szablon do embossingu (stad faktura) plus tusze wodne po wyschnieciu calosci. Boki; 4x stempel, ornamenty przez szablony miedziany do embossingu, kamea - serwetka i konturowka, wykonczenie - glossy varnish Maimeri (czyz to nie cudo?!) na kameę (a la wypuklosc w naszyjnikach, choc troche za plaska ta 'wypuklosc Smile), reszta - Flugger 50.
Chyba bedzie dla Babci na gwiazdke... Smile

ps. a za oknem snieg...

Odpowiedz
Reklama
Tak jak pisałam w witalniku odwiedziłam Twojego bloga i widziałam Twoje prace. Bardzo podoba mi się opis pracy - super. Mieszasz różne techniki - stąd też ciekawe prace. Chustecznik bardzo mi się podoba. Ale przyczepię się do tej sterczącej koronki. Nie podoba mi się. Wg mnie wygląda to dziwnie.
Witaj raz jeszcze i mam nadzieję, że zadomowisz się tutajSmile
Najlepsze rzeczy są w życiu za darmo. 
Odpowiedz
Bardzo mi się podoba ten chustecznik, choć podobnie jak Grarut chyba z tą koronką dałabym sobie spokój (już widzę jak w trakcie używania przygnieciona leży i "nie wygląda" )
Ale bardzo cenię mieszanie technik i wykorzystywanie czegoś, co niby wcale do decoupage nie jest przeznaczone.

Chciałabym się dowiedzieć jak zachowują się tusze wodne pod lakierem? Nie rozmazują się?
I nie bardzo rozumiem co znaczy ornamenty przez szablony miedziany do embossingu... rozumiem poszczególne słowa ale cóż oznacza "szablon miedziany"??
Odpowiedz
Mieszanka technik daje ciekawe efekty, ale nadmiar może nie wyglądać dobrze. Nie leży mi ta koronka przy otworze, bo przy używaniu opadnie i zapewne straci swój urok. Całość jednak prezentuje się świetnie, bo taka stonowana w kolorystyce.
Kto ma pasję, żyje podwójnie.
Odpowiedz
Elegancka pracka bardzo Smile Babcia z pewnością się ucieszy
Odpowiedz
Witaj. Bloga podejrzałam. Łączysz rózne techniki,przez co twoje prace są bardzo ciekawe.
Odpowiedz
Reklama
Widzialam juz kilka prac w Twoim blogu i juz wczoraj nasunelo mi sie kilka pytanSmile Ale po kolei.
Chustecznik zrobiony bardzo ciekawie. Zgadzam sie z Grazynka i Vika ze ta koronka, to tak nie teges. Mnie bije po oczachSmile Moze gdyby ja przymocowac na plasko, nie wiem. Jakos mi nie pasuje, kojarzy mi sie z maskowaniem wystajacej ruryTongue
Poza tym malym kawalkiem materialiku chustecznik bardzo bardzo. Fajne polaczenie technik.
Teraz pytania:
Jakich tuszy urzywasz i jak je zabezpieczasz przed rozmazaniem? Ja mam Hobbycraft i sie nie sprawdza. Rozmamuje sie nawet po fiksatywie.
I drugie pytanie - skad masz Flugera?Smile U nas o tej firmie nawet nie slyszeli.

(10-28-2012, 10:40 AM)vika napisał(a): I nie bardzo rozumiem co znaczy ornamenty przez szablony miedziany do embossingu... rozumiem poszczególne słowa ale cóż oznacza "szablon miedziany"??

Vikus- to sa specjalne szablony nie plastikowe a metalowe. Wyciska sie je specjalnymi narzedziami. A szablon wyglada tak:    
Odpowiedz
Uch!... Wiedziałam, że będzie się działo.... Big Grin

Twoja babcia to chyba dama mieszkająca wśród antyków i pamiątek... Chustecznik będzie tam pasował Smile

Świetnie wygląda ta góra, chociaż za nic nie wiem, jak go zrobiłaś... Koronkę zlikwiduj...

Pozdrawiam Zuza Smile
Odpowiedz
No piękny ten chustecznik - taki dopracowany, cacuszko Smile A co do koronki, to zgadzam się z przedpiszącymi Smile Na pewno będę do Ciebie zaglądać, żeby podziwiać i podpatrywać Smile
Odpowiedz
Wow śliczna praca, jestem bardzo na tak, zgadzam się z dziewczynami, koronkę bym sobie darowała, w używaniu będzie przeszkadzała i tak już jest "bogato".
I znowu garść nowych informacji - już głowa normalnie puchnie, chyba zacznę prowadzić jakiś zeszyt z notatkami - metalowy szablon, no ciekawa sprawa widzę.
"Najlepszych rzeczy w życiu nie można dostać za pieniądze." Albert Einstein
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości