Bazarek-Deco
Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 2.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mój Decoupage :) Herbaciarka w beżach str. 241
#81
A widzisz jak się fajnie pracuje z puszeczkami . Superancko Ci wyszły . Fajne motywy i cieniowanie . Czym cieniowałaś?
Odpowiedz
Reklama
#82
Pięknie, całość jak namalowana kredkami Smile Jeszcze by się przydała warstewka czy dwie lakieru, jak dla mnie.
Odpowiedz
#83
A ja się do puszek zabrać nie mogę, a tu takie cacane...
Odpowiedz
#84
Smile cieniowałam gąbką Smile troszkę delikatnie potapowałam, potem troszkę rozmazałam... ja kiedyś malowałam suchymi pastelami i mi takie troszkę zacięcie rozmazywania zostało Big Grin lakieru nałożyłam 3 warstwy Big Grin on ogólnie się mało błyszczy (jedwabisty połysk, Vidaron). Ale te puszki to super sprawa, coś czuję że zacznę mini produkcję takich puszeczek Smile
Odpowiedz
#85
Też używam tego Vidaronu, ale ostatnią warstwę (albo dwie) daję Maimeri ekstra błysku Wink - drogi jest, stąd moja oszczędność - a efekt w sumie taki sam, jakbym tylko tym drogim lakierowała. Za klasykiem: po co przepłacać?
Odpowiedz
#86
hmm.... dobry pomysł, i wtedy będzie się wszystko tak ładnie błyszczeć ? Smile czy kupię go w budowlanym, czy nie za bardzo ? Smile
ps. pytanie nieco praktyczne, jak wy dziewczyny zmieniacie temat wątku (chodzi mi o dodawanie informacji np z numerem stron na której zamieszczanie nowe prace...) bo ja kombinuje i kombinuje i nie umiem Sad
Odpowiedz
Reklama
#87
Nie kupisz Sad tylko w decou-sklepie i za pół litra zapłaciłam chyba 110zł... Ale starcza mi juz bardzo długo!
Odpowiedz
#88
Merilon, Vidaron bardzo ładnie będzie błyszczał, ale trzy warstwy to jest nic. Nałóż trzynaście, to wtedy pogadamy Big Grin
Odpowiedz
#89
Wejdź na swój pierwszy post, kliknij edytuj i wybierz pełna edycja. Wyświetlą Ci się pola dotyczące loginu, tematu i treści pierwszego posta. W polu tematu wprowadź zmianę np. dopisz temat pracy i nr strony. Warto zostawić początek tematu, bo po nim często rozpoznajemy czyj to wątek.
A co do lakierowania. Spora liczba warstw lakieru to nie fanaberia, tylko konieczność. Niwelują się zmarszczki, praca jest dobrze zabezpieczona a kilka cienkich powłok lepiej spełnia zadanie niż jedna gruba. Przy dobrze położonej serwetce 8-10 warstw wystarczy by zabezpieczyć pracę. Jeśli się chce uzyskać efekt wtopienia to trzeba 20 - 30. 100 warstw lakieru wcale mnie śmieszy - ich ilość najwyraźniej jest potrzebna do uzyskania takiego a nie innego efektu. Szlifowanie nadaje gładkość.
Vidaron jedwabisty połysk nie da efektu szklanej tafli ale ta firma ma też lakier z połyskiem.
Puszki bardzo mi się podobają - i motywy i cieniowanie. Sama zrobiłam w tym roku 4, trzy czekają i mam ochotę na więcej.
Kto chce znajdzie sposób, kto nie chce znajdzie powód.
Odpowiedz
#90
Dzięki za rady Smile zatem dziś będzie dodatkowe lakierowanie Smile i koniecznie muszę poszukać tego Vidaronu z połyskiem Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości

O nas
    Forum decoupageforum.pl