Bazarek-Deco
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pigmenty
#1
jakie pigmenty można używać do białej farby akrylowej? czy to muszą być jakieś specjalne pigmenty?
Odpowiedz
Reklama
#2
Na pewno możesz użyć pigmentów w płynie ze zwykłego budowlańca. Koszt 4-6zł za buteleczkę.
Odpowiedz
#3
ana.bana a polecisz jakąś firmę? czy obojetne to jest...
Odpowiedz
#4
Ja niedawno rozmawiałam ze znajomym artystą-malarzem. Mówił, że do pigmentowania można użyć choćby i plakatówek, grunt żeby główna farba była odpowiednia, czyt. akrylowa Smile Co prawda nie próbowałam jeszcze, ale mam plakatówki metaliczne i jestem bardzo ciekawa jak by to wyszło, więc pewnie niebawem spróbuję. A że zasobnym portfelem poszczycić się nie mogę, kupiłam na razie w papierniczym zestaw farbek akrylowych 6 kolorów za 20 zł i sprawdzają się rewelacyjnie! Smile
Odpowiedz
#5
Do białej akrylowej do metalu f-my 'Śnieżka' używam pigmentów tejże firmy. Pierwsze próby wypadły zadowalająco - zobaczymy co dalej....
....slowly and steady wins the race....
Odpowiedz
#6
Osobiście nie polecam plakatówek jako pigmentów. Wszak mam znikome doświadczenie w decu, ponieważ dopiero się uczę, więc może w tym moja wina, ale po takim eksperymencie z plakatówkami nie jestem zadowolona z efektu. Farba wychodzi zbyt gęsta, bo plakatówek trzeba wlać sporo, by jakiś kolor osiągnąć. Po drugie nie uzyskałam spękań przy użyciu crackle country i takiej mieszanki farb.
Spróbuję teraz z pigmentami z budowlanego.
Odpowiedz
Reklama
#7
Ja mieszam akryle a w skrajnych przypadkach lacze akryl z akwarela. Co do lodyzek o ktore pytala Mary - mnie zielen najlepiej mi wychodzi (w sensie potrzebnego odcienia) jak mieszam zolty z niebieskim, najlepiej ultramaryna.Przyciemnia sie niebieskim, rozjasnia bialym, 'zycia' nadaje zolty i odcienie pomaranczu w minimalnych ilosciach.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O nas
    Forum decoupageforum.pl