Bazarek-Deco
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Decoupage kurs - Jak zrobić Decoupage na filiżankach i talerzach
#11
wooow, ale pytań ! butelek nie musisz wypalac ! ale musisz zabezpieczyc je na koniec lakierem.
taleze fajansowe , czy porcelano-podobne Smile można wypalać w piekarniku.
Jezeli maja być tylko na ozdobę, to nie musisz uzywać medium , tylko postepuj jak przy zwykłym decu.
nie wiem o jaki mleczny wygląd Tobie chodzi ?????? jezeli widziałaś to na szkle to przypuszczam ze moze to być papier ryżowy , albo bibułka? połozona na szkle w białym kolorze daje taki półprzezroczysty mleczny efekt.
jezeli używasz medium do porcelany i wypalsz to nie lakierujesz
w innym wypadku zawsze TAK
Odpowiedz
Reklama
#12
gdzies w ksiazce przeczytalam ze to jakas pasta imitujaca marmur
o chodzi mi o taki mleczny efakt
(zdjecie sciagniete gdzies z internetu)
   
Odpowiedz
#13
To jest papier ryzowy , delikaatniejszy efekt daje bibułka ryzowa.
kupuje się go w arkuszach i jest w różnych kolorach.
Odpowiedz
#14
a jak sie go naklada na takie okraglosci?? on pod wpywem kleju robi sie taki miekki?? Smile
Odpowiedz
#15
praca na papierze ryżowym czy bibułce to czysta przyjemność, jest delikatna i fantastycznie się ją kładzie na wszystkie powierzchnie, a szczególnie na krągłościach jest wykorzystywana, bo jest bardzo podatna na kładzenie.
JAk się kładzie? jesli ryżowiec jest zadrukowany jakimś wzorem to wydzierasz motyw i przyklejasz na pracę, ja najpierw smaruję przedmiot potem przykładam motyw i znów klejem smaruję motyw - ryżowiec lubi klej.
Jeśli ryżowec jest jednokolorowy bez wydrukowanego wzoru to wydzierasz kawałki nie za duże i nie za małe i kleisz jeden obok drugiego tak by jeden na drugi nachodził ciutkę. jak już obkleisz całość mozesz przykleić wzór z serwetki. ot cała filozofia.
Odpowiedz
#16
EKSTRA Big Grin
Odpowiedz
Reklama
#17
bardziej przeźroczyste tło uzyskasz jak zamiast kleju do klejenia papieru ryzowego użyjesz bezpośrednio lakieru. po prostu kleić papier za pomocą lakieru.
Moja rada jezeli chcesz lampiony szklane lub wazony itp. do stworzenia tła uzywaj bibułki ryżowej.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O nas
    Forum decoupageforum.pl