Bazarek-Deco
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozmaitości cavi - etujki s.84
(08-17-2015, 03:25 PM)Ataner napisał(a):
(08-17-2015, 10:02 AM)babula napisał(a): Cavi ,jestem Twoją idolką Smile
NaughtyNaughtyNaughty
hehehehehe ,wprawne oko wszystko wyłapie Cheers
Odpowiedz
Reklama
Karola znowu pokazałaś coś co cieszy oczy , Coś na co chce się patrzeć i podziwiać. Jestem podobnie jak większość pod wrażeniem Twego patynowania . Wychodzi Ci to mistrzowsko . Uważam że jesteś stworzona do decu . Fajnie wycieniowałaś tą patyną a dodatek tych kropeczek - wisienka na torcie . BRAWO.
Rękodzieło otwiera umysł i pozwala choć na chwilę oderwać się od problemów otaczającego nas świata Rolleyes
Odpowiedz
Dziękuję, Wiolu Smile Patynowanie to kwestia ćwiczenia, naprawdę. Nie chciej wiedzieć ile spaprałam patynami (różnymi) rozmaitych przedmiotów, zanim zaczęłam być w miarę zadowolona z tego co wychodzi. A to i też oczywiście nie tak hop siup, tylko cały czas jest ścieranie chusteczkami do pupy i poprawianie Wink
Odpowiedz
Ten pierwszy słój to mi oczy wyszły z orbit tak się napatrzeć nie mogłam jak Ci to tak ładnie wychodzi a ta butla na pigwówkę superaśna. A jeszcze pytanko czy lakierujesz takie butle i słoiki codziennego użytku?
Odpowiedz
Odpisując na pytanie na priva, napisałam taki skrócony opis, jak po kolei robiłam słoiki/butelki. Wrzucam i w nim jest odpowiedź na Twoje pytanie Smile

"Słoik trzeba porządnie umyć gorącą wodą i płynem do mycia naczyń, albo w zmywarce. Resztki kleju po nalepkach (jeśli będą) najlepiej oczyścić benzyną ekstrakcyjną. Wyszuszyć.
Zabezpieczam taśmą malarską gwint słoika.
Nałożyć primer do szkła i metalu (ja używam Fluggera). Według mnie najlepiej nakładać gąbką, wychodzi najrówniejsze pokrycie. Jedna lub dwie warstwy, w zależności jak się pokryje.
Bardzo lekkko wyrównuję papierem ściernym, delikatnie, żeby nie zedrzeć, tylko ewentualne paprochy czy grudki zdjąć.
Nakładam farbę akrylową (dowolna, u mnie to był barwiony na lekko kremową barwę Flugger). Jedna - dwie warstwy, też tepując gąbką. Szlifuję bardziej lub mniej, w zależności od tego czy chcę mieć gładź, czy lekką fakturę. Na tych miałam fakturę, jednak trochę trzeba przeszlifować (papier 240).
Kleję motywy. Używam kleju Dala - bardzo polecam, wg mnie jest doskonały. Potem dla wyrównania nakładam warstwę kleju na cały słoik, dla wyrównania, po wyschnięciu znowu bardzo leciutko szlifuję 240.
Teraz idą ze 2 warstwy lakieru błyszczącego v33 (z budowlańca). Po wyschnięciu robię ewentualne podcieniowania i podmalowania motywu farbami akrylowymi. Do tej działalności polecam chusteczki do pupy niemowlęce, doskonałe do ścierania i poprawiania.
Znowu warstwa lakieru, po wyschnięciu kropkowanie i ew. korekta chusteczkami.
Kolejna warstwa lakieru i patyna - jak dla mnie wyłacznie patyna Talens, najlepsza do cieniowania, nakładam gąbką i drugą gąbką ją cieniuję, ruchem góra-dół, nie rozcierając tylko tepując. Korekty znowu można zrobić chysteczkami do pupy.
Suszę co najmnie dwie doby. No i lakieruję, tak z 5 warstw co najmniej, niekiedy więcej, w zależności jak mi to wygląda. Pomiędzy, począwszy od 3 warstwy szlifuję papierami wodnymi od 800 do 2000.
Równocześnie tak samo robię zakrętkę.

Aha, kropki i patyna mogą mieć zmienioną kolejność, w zależności od tego co chcesz mieć bardziej na wierzchu. Tak czy inaczej patyna te 2 dni musi poschnąć przed dalszą działalnością.
"
Odpowiedz
Napisałam rozprawkę. Chciałam jeszcze popatrzeć i mi się skasowało. Zatem krótko : butle superaśne a i opis na maksa wyczerpujący tak ,ze nawet laik taki jak ja czy inny początkujący będzie wiedzieć o co chodzi. Dziękuje za odpowiedz. Big Grin Przycupnę tu jeszcze na chwilę co by przemyśleć jeszcze raz jak to po kolei jestBig Grin
Odpowiedz
Reklama
Cavi, super, dzięki!
"You can’t use up creativity. The more you use, the more you have."
Odpowiedz
Cieniowania super! Nigdy się tego nie nauczę Big Grin
Odpowiedz
Dzięki Smile Nauczysz się na pewno, bo akurat cieniowanie patyną jest dużo łatwiejsze niż akrylami, można przez wiele godzin poprawiać, jak się coś spaprze Wink
Odpowiedz
Oj piękne wszystkie prace Smile tylko na tej butelczynie aroniowej ten szablon z plastrem miodu mi nie pasuje, poza tym cudne wszystkie !
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

O nas
    Forum decoupageforum.pl