Bazarek-Deco
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Na początek
#41
hmm... najbardziej podoba mi się zakładka z różyczkami Smile ja również często tapuję, ale nawet bez szlifowania po 3 lub 4 warstwie już mi ta faktura zanika. A szlifujemy dopiero po kilku warstwach lakieru, po to właśnie aby nie wycierać motywu i nie było białych śladów poniszczonego motywu.
Odpowiedz
Reklama
#42
Witaj - pierwszy raz u Ciebie jestem Smile

Bardzo fajnie sobie poczyniasz Smile Trochę szlifu i lakieru brakuje, ale ja to rozumiem - też nie przepadam za tą robotą Tongue

Z ostatniego rzutu najlepsza zakładeczka Smile
Pozdrawiam Zuza Smile
Odpowiedz
#43
Przejrzałam Twoje prace Smile moim gustom przypadł wazonik pokawowy z pierwszego postu, fajnie z tą tasiemką wygląda. Słoiczek po konfiturze też całkiem zgrabnie się prezentuje. Organizer na przyprawy - szlifowania co prawda brakowało, ale ja też miewam z tym problemy. Czynność to do prawdy wkurzająca... Fajnie, że do prac dokładasz coś tam ręcznie malowanego, choćby te maziajki. Zawsze to oryginalnie wygląda i nabiera nowej, ręcznej wartości Smile ten listek fiołkowy ciekawie skomponowany. A co do ostatniego rzutu prac to cóż, wielka szkoda, że mak po dekapitacji... zakładeczki schludne Big Grin a co do pudełeczka to znam je. za 5 zł. dziady jedne. ale mnie nawkurzały. Dwa razy robiłam ich komplet (bo to takie matrioszki są, 3x1, z takim maleńkim w środku, sprzedawane były pochowane w sobie, zafoliowane), mam w wątku gdzieś na początku. I nie dość, że drewno, przepraszam, sklejka nie najlepszej jakości, z ubytkami, które musiałam szpachlować (i weź tu użyj farby lazurowej, nawet drewniana szpachlówka się odznacza), zawiasy byle jak wkręcone nadprogramowe dziury robiąc, ale ta rdza na zawiasach! nie miałam ich jak wymienić więc kąpałam je w WD40. Pomijając wylaną wyżej frustrację, ładne pudełeczko Smile równo poklejone, bez zmarch, choć lakier na pewno by mu dodał jeszcze uroku Big Grin co do kompozycji to różyczki z boku pudełka przeniosłabym na bok wieczka nie urywając motywu wraz z miejscem łączenia wieczka z dołem (nie wiem czy wiesz o co mi chodzi Big Grin). Albo się czepiam tylko... też tak może być. A dodatek pasmanteryjny dobrze dobrany. skoro już tak rozbieram na części Twoją szkatułkę Wink
Odpowiedz
#44
martag90 napisał(a):ta rdza na zawiasach! nie miałam ich jak wymienić więc kąpałam je w WD40.

Marta, na rdzę polecam - ile się da odrdzewić i lakierem do paznokci maznąć, aż do uzyskania odpowiedniego nasycenia - żeby smug nie było widać. Oczywiście jeśli pasuje do całej koncepcji w pracy Smile Ja nawet lakierem malowałam zapięcia bejsbolówek jak po któryms praniu przyrdzewiało to zapięcie Smile
Odpowiedz
#45
ale z Ciebie spryciula Big Grin

będę pamiętać przy następnym razie, dzięki Smile
Odpowiedz
#46
niom... a do tego kupuję te lakiery albo przeterminowane (rzadko sprzedają), albo na granicy przydatności, albo takie po 2-3 zł co to już niemodne są, bo już damesom nie pasują, ale skoro nie używam ich do paznokci to rybka Big Grin
Odpowiedz
Reklama
#47
Virgo_777 napisał(a):(...) ale to ja - przypadek ciężki w tym temacie (lakierowania), ale się leczę, tylko kiepsko mi idzie Sad
Jestem uzależniona... od serwetek posiadania i warstewek lakierowania... Sad

Nie lecz się! Błagam! Big Grin
"You can’t use up creativity. The more you use, the more you have."
Odpowiedz
#48
DeDuś, no trochę podleczyć się muszę.
Odpowiedz
#49
Sadwalk
"You can’t use up creativity. The more you use, the more you have."
Odpowiedz
#50
Marta słoik to pierwsza poważna praca więc dziękuję Smile Z tym makiem odciętym to właściwie zwróciłem uwagę na niego dopiero teraz jak wypunktowałyście, znowu się moja "męska estetyka" włączyła stwierdzając, że przecież to tylko kawałek kwiatka - klej, nie marudź Big Grin Jakość tej szkatułki z chinola faktycznie wiele do życzenia zostawiała na szczęście dało się ją rozmontować, odkręcić zawiasy i ten zaczep z przodu i można było swobodnie malować. Zawsze na tych metalowych częściach we wszelkich szkatułkach dostaje białej gorączki jak się ich nie da odkręcić... Jak wy sobie z nimi radzicie?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

O nas
    Forum decoupageforum.pl