Bazarek-Deco
Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 1.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Już nie pierwsze wypociny Pasady ;o) Torbówka str. 75
Wszystko mi się w tym kuferku podoba .
Rękodzieło otwiera umysł i pozwala choć na chwilę oderwać się od problemów otaczającego nas świata Rolleyes
Odpowiedz
Reklama
Dziękuję dziewczynki, cieszę się, że Wam się podoba.

(03-08-2016, 08:27 PM)grarut napisał(a): Ula czy Ty kiedyś widziałaś datę z przecinkami? Powinnaś oberwać po łapach za coś takiego. No chyba, że coś się zmieniło w tym temacie, a ja nic o tym nie wiem Tongue Poza tym 15 podzielić na 24. Skąd ten znak dzielenia?
No i mam, jak Oli. Napis za ciężki do tych pięknych zwiewności, tych pasteli, tego bardzo ładnego motywu. Takie tez powinny być napisy. Chociaż nie lubię 3D, Ty zrobiłaś to bardzo pięknie. Delikatnie. Naprawdę mi się podoba. Ale całość spitoliłaś tymi napisami. Przykro miSad


No i znowu dostałam po łapkach od Grarutka ;o))
Całe szczęście, że tym razem lakierowanie widać, a 15:24 to godzina narodzin (życzenie klienta).
Przecinki zrobiła córa, a ja jakoś takoś.....
Odpowiedz
Nie wiem czy ten czarny napis jest aż tak "ordynarny". Mi się podoba Smile.
Rękodzieło otwiera umysł i pozwala choć na chwilę oderwać się od problemów otaczającego nas świata Rolleyes
Odpowiedz
(03-09-2016, 03:52 PM)grarut napisał(a): Ula robota fantastyczna. Wylakierowane super. Tylko o zapis mi chodziło. Ani daty, ani godziny tak nie zapisujemy. A, że to godzina narodzin, to się domyśliłam Tongue

Gra, godzinę tak się zapisuje. Pędzę z wyjaśnieniami (pierwsza lepsza stronka):
"1.2. Zapis z dwukropkiem
Jest nieco mniej popularny, lecz nie można go nazwać błędnym. Ten sposób zapisu wydaje się wtórny i zapewne wzięty z zegarków elektronicznych i wyświetlaczy alfanumerycznych na innych urządzeniach. Stosowany jest np. w komputerach i jest zgodny z normami ISO i PN. Normy te mają jednak określony zakres zastosowania (np. w obsłudze systemów teleinformatycznym i obiegu naukowym w niektórych dziedzinach) i nie są obligatoryjne. Proszę więc o niewskazywanie ich jako źródła normy językowej, chyba że w liściku do ukochanej wyznaczaliście jej randkę np. na 2013-03-21T16:03:47+01:00… Tak czy inaczej można stosować zapis z dwukropkiem w tekstach nieliterackich."
http://lukaszrokicki.pl/2013/03/14/popra...ie-godzin/

Big Grin

Ponadto jakby data i godzina były z kropkami to chyba byłoby mniej czytelne Wink

Na forum też jest godzina z dwukropkiem! Big Grin

Co do pracy to bardzo fajnie wyszedł ten efekt 3D. Mnie też troszkę rażą te przecinki, ale kompozycja mi się bardzo podoba Smile
____
"Nie tyl­ko sztu­ka i wie­dza, ale także cier­pli­wość mu­si być częścią dzieła."
- Johann Wolfgang Goethe
Odpowiedz
Cytat: Proszę więc o niewskazywanie ich jako źródła normy językowej, chyba że w liściku do ukochanej wyznaczaliście jej randkę np. na 2013-03-21T16:03:47+01:00… Tak czy inaczej można stosować zapis z dwukropkiem w tekstach nieliterackich."
http://lukaszrokicki.pl/2013/03/14/popra...ie-godzin/

Rany Tinuviel, gdybyś była moim ukochanym i wyznaczyła mi w ten sposób spotkanie, to kurka blade bym nie przyszła ;o)))
Zapis jak dla mnie zupełnie niezrozumiały ;o)))
Ale dziękuję za piękną obronę i wykład (zabrzmiało prawie jak wykład profesora Miodka) ;o)))

Grarut kiedyś tam kilka stron temu "przyczepiłaś" się do tego że jajka niewylakierowane, ale uwierz mi to tylko fotograf do d.... bo jajka niewylakierowanego i gładkiego na błysk nie puściłabym między ludzi ;o))))

Dzięki dziewczynki, ja wiem, że tam widać niedociągnięcia, wiem, ale w sumie to pierwsza skrzynka która mi samej się podobała po wykonaniu, aż nie chciało się jej pakować i odsyłać ;o)
Odpowiedz
Śliczna Wink)
O co chodzi z tą porcelaną? Co z niej zrobiłaś?
Kolejna szuflada pęka w szwach....
Odpowiedz
Reklama
Dziewczynki, efekty 3D można robić różnymi metodami i z różnym efektem, same wiecie. Ja nie miałam dobrej pasty do reliefów, więc skorzystałam z przepisu na zimną porcelanę, który znalazłam przeglądając blogi decoupażystek.
Przepis jak pisałam z bloga: http://edytamasasolna.blogspot.com/2015/...ge-3d.html
Fajnie się tym pracuje, ale trzeba wykorzystać do końca, coś wymodzić, wykroić/ wycisnąć, odcisnąć z tej porcelany, bo niestety nie może długo poleżeć. Po kilku dniach mi zapleśniała w woreczku.
Nakleiłam drugą warstwę serwetki i na niej lekko zwilżonej uformowałam tą zimną porcelanę.
Tam gdzie było jej za dużo odcinałam narzędziami do modelowania fimo (taki ostry, płaski plastikowy nożyk). Łatwo było to odciąć, lekko odskrobać czy docisnąć. Zostawiłam do wyschnięcia i nakleiłam pierwszą warstwę serwetki, a dalej to już..... Pinokio idzie sam ;o))))
Odpowiedz
kuferek fajny, ale mnie najbardziej podobają się jajka, a zwłaszcza ażury
Odpowiedz
Witaj Hiro w moim wątku ;o)))
Mi też się bardzo spodobały ażurowe jajka, więc postanowiłam że sama będę je robić ;o))
Coś tam mi się udaje, ale do mistrzów mi jeszcze daleko, oj bardzo daleko ;o)

Grarut tu wina tylko kiepskiego fotografa z kiepskim sprzętem ;o)

Malolka czy to może data Twoich urodzin??? Jakiś takiś podejrzany mi tu ten Twój zachwyt ;o))

Kobietki święta blisko ja tu dużo gadam o pisankach i dużo robię, ale nic Wam nie pokazuję.
Teraz nadrabiam i wrzucam fotki tego co wymodziłam ;o)))

                   

                   

                   

       

Trochę tego wymodziłam ;o))
Odpowiedz
śliczne są;-D najbardziej mnie pierwsze urzekło i to z białym kwiatkiem,motylek z krakiem też cudny
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O nas
    Forum decoupageforum.pl