Bazarek-Deco
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[SAMOUCZEK] Jak wstawiać zdjęcia?
#1
W związku z wieloma problemami szczególnie u nowych użytkowników naszego forum z wklejaniem zdjęć, postanowiłem utworzyć tzw. samouczka jak wstawiać zdjęcia z pozycji:

a) dodawania z zewnętrznego hostingu zdjęciowego,
b) dodawania załącznika.

Ad.Dodawania z zewnętrznego hostingu zdjęciowego

Ta metoda jest łatwiejsza i nie ma ograniczeń rozmiarowych (chyba, że takie wyznacza strona hostingowa zdjęć). Jest także najmniej zawodna ponieważ czasem może być problem z miejscem na serwerze co powoduje, że dodawane zdjęcie jako załącznik może nie wyświetlać się.

Kilka kroków jak dodajemy zdjęcia z zewnętrznego hostingu zdjęciowego

1) Wybieramy dowolną stronę, która umożliwia przesłanie zdjęć i pobieramy bezpośredni link do zdjęcia np. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/co...ng_new.jpg (Ważne: musi posiadać na końcu ".jpg"!).

2) Otwieramy "Nowy wątek".

3) W menu treści klikamy na 7 ikonkę do prawej tj. "Wprowadź obrazek".

4) Pojawia nam się nowe okienko w którym należy wkleić pobrany wcześniej link i zatwierdzamy.

5) Nasz link powinien być objęty dwoma ciągami znaków [img] http://przykładowastrona.pl/zdjecie.jpg [/img]

6) Jeżeli chcemy dodać więcej zdjęć niż jedno, to powielamy kroki 1-5.


Ad.Dodawania załącznika

Jeżeli chcemy dodać zdjęcie w formie załącznika musimy pamiętać, że zdjęcie musi zajmować maksymalnie 200kb. W przypadku gdy mamy zdjęcie o większym rozmiarze musimy dokonać zmniejszeniu w dowolnym programie graficznym.

Kilka kroków jak dodajemy zdjęcia w załączniku:
1) Zakładamy nowy wątek/temat.

2) Na dole pod wiadomością przechodzimy do sekcji "Załączniki".

3) Klikamy w guzik "Wybierz plik".

4) Pojawia nam się okno z którego wybieramy zdjęcie, które chcemy zamieścić w nowym temacie i zaznaczamy je, a następnie klikamy "Otwórz".

5) Po kliknięciu w "Otwórz" powinien pojawić się dodawany załącznik.

6) Następnie klikamy "Dodaj załącznik".

7) Wstawianie do posta możemy wykonać na dwa sposoby:
a) klikamy od razu w guzik "Wstaw do posta" i wkleja nam się odnośnik załącznika a następnie go przeklejamy do wybranego miejsca w treści

lub

b) klikamy kursorem w wybrane miejsce w treści i klikamy "Wstaw do posta".

8) Po wstawieniu powinno się pojawić taki oto ciąg znaków: [attachment=xxxxx], gdzie x = cyfra 0-9.

9) Jeśli chcemy dodać kilka załączników powtarzamy czynność w punktach 3-8.

W ten sposób możemy dodawać nie tylko zdjęcia, ale też innego rodzaju pliki do 200kb.




---
Myślę, że dość zrozumiale opisałem dwie najbardziej przydatne metody wstawiania zdjęć. Jeżeli będą jakieś pytania bądź problemy proszę pisać...
Odpowiedz
Reklama
#2
Pięknie, jasno i przejrzyście Smile
Dzięki andr Smile
Odpowiedz
#3
Ten zewnetrzny hosting to tak po ludzku taki imageshack, tak?
Odpowiedz
#4
(01-13-2014, 05:09 PM)Shanna napisał(a): Ten zewnetrzny hosting to tak po ludzku taki imageshack, tak?

Tak.
Odpowiedz
#5
Czy można by tu jeszcze wstawić opis tego jak zmienić tytuł posta?
Czyli ogólną informację o tym jak wpisać w tytule nr strony na której są nowe zdjęcia w wątku?
Gdzieś tą informację widziałam, chyba nawet dwa razy w wątkach z pracami, ale niestety mój mózg jej nie zarejestrował, a przeszukiwać wątki w takiej ilości w jakiej są dostępne na tym forum to niezła praca, która zajmuje dużo czasu.
Myślę, ze byłoby wygodnie dla nowych osób by taka informacja znalazła się zaraz obok tej jak umieszczać zdjęcia na forum. ;o))
Odpowiedz
#6
Może ja Ci spróbuję wytłumaczyć . Tez mialam kiedyś z tym problem. W swoim wątku piszesz posta i umieszczasz go na forum. Potem otwierasz swój wątek wchodzisz w pierwszy swój post na pierwszej stronie i po prawej stronie na dole masz EDYTUJ. Klikasz na to i wybierasz pełną edycję . Na samej górze w pasku masz temat. u Ciebie pewnie jest Pierwsze wypociny Pasady .W tej ramce mozesz dopisać np. chustecznik z lwem str.5. Potem jedziesz na dól i masz AKTUALIZUJ POST . Klikasz i tadam. Myślę ze sobie poradzisz . Spróbuj teraz Smile.
Odpowiedz
Reklama
#7
Ach widzisz właśnie ta informacja mi uciekła "pierwszy post na pierwszej stronie" ;o)))

Bardzo, ale to bardzo dziękuję, bo z podekscytowania mi się zapomniało od razu ;o))
Odpowiedz
#8
Czy zna ktoś kod BB, który umożliwi mi zmniejszenie rozmiaru obrazka przy dodawaniu jak w podpunkcie a)?
Zapraszam na bloga! http://decupug.blogspot.com/
Odpowiedz
#9
Myślę ,że zajarzyłam , pozdrawiam Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O nas
    Forum decoupageforum.pl