Bazarek-Deco
Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 1.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
asikowe... znowu hurtowo -str.35
#31
Chustecznik dla teściowej sympatyczny, nie wiem z czym się tu męczyłaś, poza wstążeczką, bo praca raczej prosta (nic to urodzie nie ujmuje). Ale ja wstążeczek jeszcze nie kleiłam, więc może i tam bywają problemy. A szkatułka przeszła swoje ale otrzymała wspaniałe zadośćuczynienie. Transfer jest rewelacyjny, spękania super, motyw piękny i dobrze rozmieszczony. Na widok tej szkatułki przypomniała mi się urocza książka "Godzina pąsowej róży".
Kto chce znajdzie sposób, kto nie chce znajdzie powód.
Odpowiedz
Reklama
#32
Różane pudełko jest przepiękne Wink)) Chustecznik także bardzo ładny Wink
Kolejna szuflada pęka w szwach....
Odpowiedz
#33
Przejrzałam Twój watek, stwierdziłam, że już tu byłam i nie zostawiłam śladu po sobie. No więc naprawiam - bardzo ładne rzeczy robisz, transfery - to dla mnie wciąż abstrakcja, a ty tak świetnie sobie z nimi radzisz. Myszowate i ptaszowate bombki są śliczne. Chyba ich nikt nie zabrał, więc je porywam.
Kto chce znajdzie sposób, kto nie chce znajdzie powód.
Odpowiedz
#34
No to drugie podejście do posta Big Grin
Filmik jak zdecoupażyć pudełko na jajka znalazłam jakiś czas temu, szukając calkiem czegoś innego Big Grin
Trochę trwało zanim zrobiłam, ale nie do końca miałam pomysła, tzn miałam...wiele pomysłów ale żaden kompletny. Wczoraj usiadłam i...zrobiłam Big Grin
Nie powala wykonanie, wiem że są niedoróbki, lakier nie jest "pupcią niemowlaka", ale mi się podoba i napewno będzie w mojej lodówce

   

   

Druga praca...hmm przy niej stwierdziłam że decoupage jest nauką nieobliczalną Big Grin
pomysł na ten chustecznik miał być prosty: bejca, biała farba, przecierka, transfer na aceton i lakier.
Tyle założeń.
Rzecyzwistość: bejca, farba, bejca "wychodzi" na wierzch. czekoladowa farba, żeby pokryc ten bałagan, znowu biała farba, znowu ciemna barwa na wierzchu. Nawet aż tak bardzo się nie zdenerwowałam...wziełam ostry papier ścierny i zaczełam trzeć...no i wyszło coś takiego. Jest jeszcze nie dokończony, potrzebuje lakieru, ale podoba mi się Smile

       
http://policzmysie.pl/

"Miejsce kobiety jest na szczycie..." Annapurna 1978
Odpowiedz
#35
mnie się bardzo podoba ten chustecznik, świetnie wyszedł, choć zamierzenie było inne. Ja też mam problem z bejcą i jej wyłażeniem na wierzch, co tu zrobić, żeby można było pobielić bejcę bez plam i smug - to pytanie do doświadczonych bejcowniczek :-) (nazwa wymyślona na poczekaniu Tongue.
Odpowiedz
#36
O jak ja lubię takie niekontrolowane efekty Big Grin Bardzo to ciekawie wyszło. Szkoda tylko, ze transfer z jednej strony się troszkę rozpłynął.
Ania, chyba trzeba by przelakierować cieniutką warstwą lakieru, pytanie, czy na tym farba i przecierka dobrze by wyglądała. Ale dla zaizolowania bejcy lakier jest chyba najlepszy.
Odpowiedz
Reklama
#37
Super efekt Wink)) Czasami wychodzi coś, czego się nie spodziewamy i okazuje się, że to coś daje urok naszej pracy. Ciekawe, czy da się powtórzyć Wink))
Kolejna szuflada pęka w szwach....
Odpowiedz
#38
(03-18-2014, 12:05 AM)Erato napisał(a): Szkoda tylko, ze transfer z jednej strony się troszkę rozpłynął.
Erato! przecież o to chodzi!ten chustecznik dłuuugie lata przeleżał na zawilgoconym poddaszu babci... i tej wersji będę się trzymała Wink
a tak serio-masz racje, ale jak gdzieś juz pisałam, nie do końca transfery wychodzą. Walczę i nie poddaje się bo obok kraka 2-składnikowego jest to mój ulubiony sposób zdobienia Smile

abask-na bank nie!Big GrinBig Grin chociaż....zaczełam myślec nad zieloną bejcą jako podkładem. Efekt mógłby być naprawde ciekawy Smile
http://policzmysie.pl/

"Miejsce kobiety jest na szczycie..." Annapurna 1978
Odpowiedz
#39
Bombowy ten chustecznik ! to tyle ode mnie Wink
Odpowiedz
#40
Bejca wychodzi na wierzch, bo... taka jej natura właśnie.
Zmienia wtedy kolor farby, którą ją pomalowałyśmy, i o to chodzi, bo można uzyskać wiele ciekawych efektów (kombinując z rozcieńczaniem bejcy, rozwadnianiem farby, itp. itd.).
Można ją polakierować , pewnie, że można, tylko że wtedy kładzenie jej pod farbę mija się z celem Wink...
A chustecznik ma w sobie potencjał, mnie się podoba.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O nas
    Forum decoupageforum.pl