Bazarek-Deco
Ocena wątku:
  • 10 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z mojego kącika....
To teraz tutorial na bielenie poprosze Smile
Odpowiedz
Reklama
Miałas tam pustego posta
Odpowiedz
[/b][b] "Przygotowujemy:
drewniany przedmiot,
bejcę w wybranym kolorze,
farbę akrylową jasną (np.pastelowa orchidea),
pędzelek gąbkowy duży i mały,
pędzelek twardy (taki szczeciniasty),
papier ścierny.

1. drewienko szlifujemy, oczyszczamy z drobinek
2. bejcujemy, czekamy aż wyschnie
3. pedzel gąbkowy delikatnie namaczamy w farbie, odbijamy jej nadmiar na gazecie, foli, ręczniku papierowym tepując (tak, by na gąbce nie było widać farby) a następnie przeciągamy po drewnie robiąc pasy farby (od boku do boku i tak z góry na dół)
4. jeśli farby nałożyliśmy za dużo, albo efekt nam się nie podoba w tym konkretnym miejscu przecieramy pędzelkiem szczeciniastym szorując nim
5. całość dla "wyrównania" można delikatnie przetrzeć papierem ściernym, jak już wszystko wyschnie
6. najładniej drewno bielone wygląda wykończonie w macie, ale można je również zabezpieczyć woskiem przyciemniającym f.stamperia " [b]Mam nadzieje ,ze Deco-Pasja się nie pogniewa.Jest to jej sposób na bielenie drewna. Ja go tutaj tylko wkleiłam.
Odpowiedz
W sumie nie takie trudne jak myslalam. DziekiSmile
Odpowiedz
Pierwsze z wczorajszych pudełeczek gotowe do lakierowania                
Drugie juz też prawie gotowe dostanie jeszcze na bejcy trochę złota                
Odpowiedz
Jejku! Kobieto! Ależ Ty masz tempo!!

Skrzynka z motywem bardziej mi się podoba! Śliczna jest!

A drugą szkatułkę porywam!! Sama sobie dokończę... Smile Skąd ten motyw?
Pozdrawiam Zuza Smile
Odpowiedz
Reklama
szkatułki śliczne! Też zastanawiam się nad motywem drugiej, czy to papier?
Odpowiedz
Zuza co do tempa to pudełeczek mam osiem W odpowiedzi na resztę pytań;magnoliowej serwetki więcej nie miałam [zniszczyłam].Dałam róze w tym kolorze,bo srodek pobejcuję dębem i bedzie to w jednej gamie kolorystycznej.Róże na małum pudełku to papier Mondo,pokazały się nowe wzory w Drewlandii.A i jeszcze spekania ,to oczywiscie żółtko .Żółtko i farba malowane w jednym kierunku.Smile[/align]

Papier z różami to 2 wzory po 3szt.ten który nakleiłam pasuje na pudełko 12/12, a drugi motyw na całe wieko pudeła 14/11.
Odpowiedz
pudeleczko z roza fantastyczne!
Odpowiedz
Fantastyczny to jest papier .Róża ,ramka, zdobienie, tylko przykleic.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości

O nas
    Forum decoupageforum.pl