Bazarek-Deco
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Decoupage kurs - Jak zrobić Decoupage na filiżankach i talerzach
#1
Witam serdecznieSmile
I poi raz kolejny wpadl mi w rece ciekawy przedmiot a mianowicie malutkie biale stare filizanki i bialy talerz (ale on akuraz zakupiony byl w sklepie po 5zl)
Ponownie kochane kolezanki prosze o pomoc jak ozdobic takie filizanki i taki talerz napewno to jakas porcelana i na pewno sa lakierowane bo sa sliskie i gladkie. Trochu o tym czytalam ale nadal mam duze watpliwosci wiec zwracal sie z tym do was. Smile
Odpowiedz
Reklama
#2
żeby , filizanka i talerzyk nadawały sie do użytku , musisz zaopatrzyć sie w medium do porcelany.
ja pracuje na porzellain potch firmy hobby line.
Odpowiedz
#3
czy to jest takie cos
http://www.hergon.pl/sklep/decoupage/kle...aine-potch
oo albo trakie ??
http://www.dekoracja.org/product_info.ph...rers_id/10
oo albo trakie ??
http://www.dekoracja.org/product_info.ph...rers_id/10
Odpowiedz
#4
albo medium do szkła,


Ceramikę lub szkło ozdobione przy pomocy Medium do Szkła oraz papierów soft, enjoy, ryżowego lub wood możemy myć pod bieżącą wodą po uprzednim wypaleniu przedmiotów w piecu w temperaturze 160 stopni Celsjusza przez 30 minut.
W przypadku stosowania jasnych kolorów papieru ryżowego zalecamy wypalanie przez 60 minut w temperaturze 90 stopni (to samo tyczy się aplikacji wykonanych za pomocą serwetek papierowych).
Odpowiedz
#5
ale jak kupie to medium z ostatniego linka to tez bedzie??
Odpowiedz
#6
myślę, że tak
Odpowiedz
Reklama
#7
ja używam tego medium i jest bardzo dobre! jednak zalecam niższą temperature wypalania -wypiekania niż na opakowaniu ! jezeli chciała byś użyć farb akrylowych do cieniowania to tez mozna , ale po uprzednim zmieszaniem farby z medium tak 1:1 . po przyklejeniu motywu i wyschnięciu , nalezy pokryc całość kilkoma warstwami medium ( tak jak lakierem ) wtedy po wypaleniu całośc jest twardsza i co za tym idzie trwalsza no i motyw wtapia się w całość.
Odpowiedz
#8
a medium do szkla jakie jest najlepsze bo tak w sumie mam tez duzo bytelek Smile
pytam o wszystko bo nie wiem na czym bedzie mi sie najlepiej robic i podobacf dlatego chce sprobowac na kilku roznch materialach Smile
Odpowiedz
#9
jezeli chcesz robić butelki to moim zdaniem mozesz zrezygnowac ze specjalnego medium.
wystarczy zwykły lakier do decu , albo poli bo wtedy możesz myć butelki albo w słoiki do woli Smile
Odpowiedz
#10
no i nachodza mnie nowe pytania...
czy takie butelki po np alkoholach albo po plynach do kapieli bo takie szklane tez mam mozna wypalac a i czy takie talaeze nie z czystej porcelany tez mozna wypalac
no i czy rzeba takie rzeczy wypalac jesli ma to byc tylko na ozdobe ??
... a czy uzyskuje sie na szkle taki mleczy wyglad z takimi przetarciami?? to jakas pasta jest ??
i potem czy na porcelanie czy na szkle trzeba to jeszcze lakierowac ( mysle ze nie ale lepiej spytac)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O nas
    Forum decoupageforum.pl