Bazarek-Deco
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niespokojne łapki... - szydłowane - s.10
#61
I cały misterny plan w ... Wink
Odpowiedz
Reklama
#62
Drewno, bejca, reliefy, lakier, pokucia i jest tak:
           
Odpowiedz
#63
Justynka ten relief to tapowanie ?
Rękodzieło otwiera umysł i pozwala choć na chwilę oderwać się od problemów otaczającego nas świata Rolleyes
Odpowiedz
#64
To ja znowu napiszę, że Skrzyneczka bardzo mi się spodobała i teraz ją sobie JA zabieram Big Grin
Te reliefy początkowo mnie zmyliły bo myślałam, ze wzorki są rzeźbione Smile
Odpowiedz
#65
(10-09-2015, 02:42 PM)wiolka42 napisał(a): Justynka ten relief to tapowanie ?

Wiolka, tapowanie to nie osiągnięty efekt, ale sposób nakładania np. farby.
Ja tak to rozumiem i tego sie trzymam.
Tapowanie to takie "paćkanie" gąbką lub np. szmatką (uderzanie raz koło razu).
Relief to wypukły wzór, który jak by sie uprzeć to też można uzyskać tapując.
Ten relief to szpachla akrylowa nałożona łopatką, a potem przetarta papierem ściernym.

(10-09-2015, 03:23 PM)b-b napisał(a): Te reliefy początkowo mnie zmyliły bo myślałam, ze wzorki są rzeźbione Smile

Czasem robię tak, że relief nakładam na surowe drewno, a potem wszystko bejcuję. Ewentualnie raz lekko bejcuję drewno, potem szpachla (relief ) i znowu wszystko bejcą. Wtedy szpachla nabiera kolorytu grającego z kolorem drewna. Przetarte fajnie wygląda. Pasty plastyczne do reliefów nie zawsze ładnie chłoną bejcę i zostają zbyt jasne w porównaniu z kolorem drewna.
Odpowiedz
#66
(10-09-2015, 06:38 PM)natabus napisał(a): Który kolor jest prawdziwy - pierwsze dwa zdjęcia czy ostatnie?

Hm... no właśnie, moje zdjęcia... Kolor prawdziwy to jakby połączenie obu Undecided
Jest matowy ciemniejszy i zimniejszy od widocznego na pierwszym zdjęciu, ale nie aż tak mroczny jak na drugim.
Ot odpowiedziałam...
Odpowiedz
Reklama
#67
oj... okucia....
Odpowiedz
#68
Grarutku, jak wyżej napisałam - ani jeden, ani drugi kolor nie są prawdziwe tak do końca Sad Ja też bardzo lubię brązy złamane szarością. Przyjadą następne drewienka to pokombinuję z kolorkami, żeby je zszarzyć Smile
Odpowiedz
#69
Sznurkowy koszyczek... wyszydełkowany półsłupkami i słupkami.
   
Odpowiedz
#70
To raczej ciekawość pracy sznurkiem. Szydełkowanie fajne jest, ale mimo wszystko wolę druty. Przede mną testowanie dziergania na nich ze sznurka. To na przyszły tydzień. Póki co chusta mnie pochłania.
Dzierganie wszelakie to dobre zajęcie w oczekiwaniu na wyschnięcie warstewek Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

O nas
    Forum decoupageforum.pl