Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Moje zmagania z materią i techniką. Transferowo. - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Moje zmagania z materią i techniką. Transferowo. (/showthread.php?tid=864)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27


RE: Moje zmagania z materią i techniką. Transferowo. - Erato - 01-07-2014

(01-06-2014, 08:58 PM)jomajka12 napisał(a): Erato, te piksele to ze zdjęcia - ono jest w dość dużym zbliżeniu Wink.
a, no to super, czyli transfery masz naprawdę udane na 100%!


RE: Moje zmagania z materią i techniką. Transferowo. - jomajka12 - 01-11-2014

Ubiegłej wiosny zrobiłam sobie zamykaną puszkę z tymi motywami. W święta ozdobiłam podobnie jeszcze cztery puszeczki z przeznaczeniem na kuchenne przybory, które lubię trzymać na wierzchu. Denerwowały mnie puste przestrzenie miedzy motywami na pierwszej puszce, więc na tych następnych wykorzystałam drugą warstwę serwetki by uzyskać efekt cieniowania. i wykorzystać transfer kolorowy – małe motylki. Na pierwszej puszcze wyszły trzy z czterech. Jeden z miejsca przy rolowaniu się starł. Na innych lekko starły się brzegi motywów. Potwierdziło się to co zaobserwowałam przy transferach czarnych - motyw musi być idealnie przyklejony, wtedy nawet skrobiąc paznokciem trudno go usunąć z powierzchni. No cóż, pierwsze koty za płoty i może niedługo uda mi się przetransferować coś większego. Kompozycja całości nie powala, te motywy choć bardzo ładne trudno jakoś sensownie rozmieścić.


RE: Moje zmagania z materią i techniką. Transferowo. - wiolka42 - 01-11-2014

Graż kolorowe robi się tak samo jak czarne . Ja na swoich bombkach robiłam Wink.


RE: Moje zmagania z materią i techniką. Transferowo. - Vika - 01-11-2014

Dokładnie - nie ma znaczenia, czy transfer czarny, czy kolorowy.
Jomi, pozwól trochę namoknąć temu papierkowi zanim go przykleisz, potem wystarczy przejechać po nim wałkiem (np. takim do tapet) i można rolować od razu Smile


RE: Moje zmagania z materią i techniką. Transferowo. - jomajka12 - 01-11-2014

Na razie odpada, mam tylko wałek do ciasta Smile Smile Smile.
A czy wydruk nie będzie się przesuwał? Vika, na jakim lakierze robiłaś swoje transfery? Na razie mam Modge Podge ale tak przyszłościowo...


RE: Moje zmagania z materią i techniką. Transferowo. - Shanna - 01-12-2014

Jak dla mnie wyszlo super. Podziwiam takie transfery.


RE: Moje zmagania z materią i techniką. Transferowo. - parviflora - 01-13-2014

Ja też transferowałam. Dostałam w prezencie od dostawcy medium Stamperii - na wypróbowanie. 3 podejścia - 3 różne efekty. Jak sfotografuję moje transferowane magnesy to Wam pokażę...


RE: Moje zmagania z materią i techniką. Transferowo. - jomajka12 - 01-13-2014

Oli, na pewno coś jeszcze pokombinuję, prędzej rancik, bo kropeczki pryskane mi nie specjalnie wychodzą - brak wprawy.


RE: Moje zmagania z materią i techniką. Transferowo. - craftingbydominique - 01-13-2014

O ile pamietam to Vika na Bonie robi, prosze mnie zaraz poprawic, jesli sie myle. Sama bym sprobowala, gdyby Bona w mniejszych opakowaniach byla. Na razie MP wymiata.


RE: Moje zmagania z materią i techniką. Transferowo. - Vika - 01-13-2014

Na Bonie, tylko i wyłącznie, choć wszystkie inne odpowiednie specyfiki (łącznie z MP) posiadam, ale Bony nie przebije nic. Howgh!