Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Moje zmagania z materią i techniką. Transferowo. - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Moje zmagania z materią i techniką. Transferowo. (/showthread.php?tid=864)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27


RE: Moje zmagania z materią i techniką. nowe str 15 - jomajka12 - 02-17-2013

W ramach prób transferowych popełniłam biało czarne pudełeczko. Wypróbowałam przecierki i transfer nitro. Byłabym zadowolona, gdyby nie niteczki czarnej farby, które ciągnęły się gdy zdejmowałam papier. Robiłam już kilka prób i nigdy się nie pojawiały, a tu masz!
Drugie pudełko miało być romantyczno eleganckie, wyszło jak wyszło, jedna z najmniej udanych moich rzeczy.

               

Puszki metalowe robiłam dla kogoś, będzie ten ktoś musiał wybrać jedna z nich. Ja nie umiem się zdecydować, którą oddać, a którą zatrzymać. Z nich jestem bardzo zadowolona. Zdjęcia są marnej jakości, nie oddają wyglądu, wręcz go pogarszają, nie mam mojego programu do edycji zdjęć i nie umiem ich poprawić.


RE: Moje zmagania z materią i techniką. nowe str 15 - Erato - 02-17-2013

Kremowo-bordową puszkę zabieram i uciekam Big Grin Śliczna i elegancka. Druga niestety przez kolorystykę wywołuje we mnie jakieś funeralne skojarzenia Tongue

Transferowane pudełko wyszło OK, nawet mi nie przeszkadzają te niteczki farby. Natomiast nie podoba mi się to, że motyw jest u dołu "ucięty" i w niczym nie osadzony, wisi w powietrzu.


RE: Moje zmagania z materią i techniką. nowe str 15 - Vika - 02-17-2013

Oddaj czarną puszkę Smile
Bordowe sobie zatrzymaj, piękne są, ja bym nie oddawała.

Przecierkowe pudło wcale nie jest takie złe, tylko faktycznie ten motyw na wieku taki zwieszony się wydaje...
Może dorobisz pod gałązkami jakiś napis botaniczny?


RE: Moje zmagania z materią i techniką. nowe str 15 - jomajka12 - 02-17-2013

Dziękuję za opinie. Czarna puszka pogrzebowa... hm, tak na nią nie patrzyłam. Motyw magnolii jakoś nie pasował mi z białym ani innym kolorem, a że lubię robić decu na czarnym tle to i zrobiłam. Moje zdjęcia naprawdę nie oddają rzeczywistego wyglądu, przekłamują kolory - ta druga puszka nie ma nic bordowego, to brąz w najczystszej postaci, zamazują detale i ukrywają czasem niedoróbki Smile.
A co do pudełka przecierkowego - było tylko próbą, nie wierzyłam że coś mi wyjdzie, prawdopodobnie przeszlifuję wieczko, pomaluję i zrobię coś ciekawszego, szkoda tych przecierek.


RE: Moje zmagania z materią i techniką. nowe str 15 - martyna20031 - 02-17-2013

Puszki cudowne,a spękania na nich takie że brak słów.
I wykończenie . Masz 6+ za nie


RE: Moje zmagania z materią i techniką. nowe str 15 - Erato - 02-17-2013

Jeśli bordo to w rzeczywistości brąz, to tym lepiej Big Grin Bo nie lubię bordo, a przecież puchę zabrałam Big Grin
Szkoda tego przecierkowego pudełka na szlifowanie i zmianę - dodaj coś do tych gałązek i będzie super.
Mam nadzieje, ze Cię nie uraziłam tym "pogrzebowym" skojarzeniem, no ale tak mi się kojarzy, praktycznie każda czarna rzecz ze złotym krakiem... A puszka jest pięknie zrobiona, i ten krak faktycznie wspaniały.


RE: Moje zmagania z materią i techniką. nowe str 15 - jomajka12 - 02-17-2013

Pudełko przecierane idzie do liftingu, na lakier już transferu nie zrobię. Niteczki - rzeczywiście mogą dodawać wrażenia lekkości, ale pewnie jakbym chciała to mi drugi raz nie wyjdąTongue. Spękania wychodzą jak chcą, tzn. chyba już wiem od czego zależy ich wielkość. Step 1 kładę 2 razy dość grubą warstwą, gdy jest dość podsuszony kładę step 2 tylko 1 raz ale też dość grubą warstwę. Zostawiam do przeschnięcia na stole, a gdy jest suchy odstawiam w pobliże kaloryfera na co najmniej 12 godzin. W mieszkaniu mam bardzo sucho. Wtedy wychodzą takie dość duże. Raz zdarzyło mi się - w lecie - ze spękań nie było wcale. Korzystam z preparatu Web Crackle firmy Perfetto.
Grarut, dzięki za podpowiedź, tak się na tym złotym zafiksowałam, że nie pomyślałam o czymkolwiek innym -mogłam dać białe obwódki, wtedy biała koronka byłaby OK.
Erato, zbyt wiele komentarzy na tym forum czytałam, by wątpić w dobre intencje Twojego komentarza. Ja jestem zakochana w tej magnolii, i patrzę na puszkę z tej perspektywy. Ale jeśli Tobie się tak skojarzyło, to może się tak skojarzyć odbiorcy puszki. Dobrze, że mam drugą do wyboru.


RE: Moje zmagania z materią i techniką. nowe str 15 - Shanna - 02-17-2013

Bardzo podoba mi sie czarna puszka. Kontrast z kwiatem (jeeeej wypadla mi nazwa..ale pamietam) kapitalnie wyglada.
Na drugiej piekny krak.
Transfer uwazam za udanySmile


RE: Moje zmagania z materią i techniką. nowe str 15 - craftingbydominique - 02-18-2013

Ale wielki krak, pierwszy raz taki widze, przeczytalam dokladnie opis suszenia, zastosuje, ja normalnie w pokoju zostawiam na forever Smile
Brazy kwiatowe swietne sa, zapytam o kwiatuszki? naklejki? mnie zawsze ciekawia nakladane przydasie. A przecierkowa jest niepokropkowana Smile, plus botaniczne napisy nitro bym puscila dookola, ale motyw wijacych sie roslinek swietny.


RE: Moje zmagania z materią i techniką. nowe str 15 - jomajka12 - 02-18-2013

Przecierkowa to ma być skrajny minimalizm, więc żadnych kropek nie będzie. A z krakiem to tylko moje przypuszczenia (poparte niewielką praktyką), bo krak chimeryczny jest bardzo. Kwiatuszki to taśma do kupienia w pasmanterii. Są w różnych kolorach i wielkościach, również kształtach (listki, aniołki choinki, gwiazdki). i można je lakierować cienka warstwą lakieru.