Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Dzieci-śmieci Zuzy... - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace w innych technikach (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=76)
+--- Wątek: Dzieci-śmieci Zuzy... (/showthread.php?tid=446)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35


RE: Dzieci-śmieci Zuzy... - callisto - 06-21-2011

Można spróbować, ale obawiam się, że nie za bardzo "serwetki" się nadają, bo nitki są dość grube. Przykleić jeszcze jakoś ujdzie w tłoku, ale potem dobrze byłoby zalakierować, przynajmniej 2, 3 razy dla zabezpieczenia pracy.


RE: Dzieci-śmieci Zuzy... - Virgo_777 - 06-21-2011

Oki, to był tylko pomysł. Widać teoria łatwiejsza od praktyki, zdaję się na Twoje doświadczenie.


RE: Dzieci-śmieci Zuzy... - Zuza - 06-22-2011

Virgo - Twój pomysł wcale nia jest zły - trzeba go tylko zmodyfikować... Smile
A robótki szydełkowe (i nie tylko) można wykorzystywać różnie... Jest taki preparat "paverpol", który tak usztywnia tkaniny, że stają się jak z kamienia... Można robić miseczki, rzeźby i inne takie...
Widziałam też w dekupażu serwetki - odciśnięte w farbie (zostaje wzorek) albo pomalowane farbą i odciśnięte (jak stempelek). Można też zrobić mały element, jakiś kwiatek, i go przykleić, a potem zalakierować... Takie 3D. Smile


RE: Dzieci-śmieci Zuzy... - callisto - 06-22-2011

o widzisz, nie wiedziałam o tym produkcie. Dzięki, może kiedyś się przyda Wink


RE: Dzieci-śmieci Zuzy... - Brydzia - 07-06-2011

Ale fajne rzeczy.Ja do szydełka to mam dwie lewe,a igła to mój wróg.Wiklinę kiedyś próbowałam ,ale cierpliwości mi do niej brakUndecided


RE: Dzieci-śmieci Zuzy... - Zuza - 07-16-2011

Coś mi nie idzie szydełkowanie firanki... Sad

To Wam pokażę stare moje "twory okienne" Smile

Najpierw robiłam zawieszki na okno
       

A potem już prawdziwe firanki.
           
A z tych jestem najbardziej dumna! Smile
       


RE: Dzieci-śmieci Zuzy... - Shanna - 07-16-2011

Kochana. Toz to arcydziela!!! CudowneSmile


RE: Dzieci-śmieci Zuzy... - Virgo_777 - 07-18-2011

No tak... Taki dar to trzeba juz mieć, żeby tak umieć.
Kiście winogron przecudowne.
Bardzo, bardzo ładne wykończenie dołu marynistrycznej firaneczki.


RE: Dzieci-śmieci Zuzy... - Zuza - 07-25-2011

Dzięki dziewczynki! Smile

Ostatnio byłam przez tydzień u siostry i udało mi się zrobić fotkę obrusa, który leżał właśnie na stole. To mój stary prezent - reszty jakoś nie miałam czasu sfocić... A obrusów kilka dla siostry zrobiłam. Smile
   

A to taki mały słonik-breloczek. Moja siostra ma bzika na punkcie słoni... Smile
       

Spotkałam sie tam też z koleżanką i uczyłyśmy się nawzajem robienia motylków - ja ją szydełkowych, a ona mnie haftowanych "matematycznie". Oto moje motyle:


       


RE: Dzieci-śmieci Zuzy... - Shanna - 07-25-2011

Obrus cudowny. A i ta babeczke na nim juz gdzies widzialamSmile Szydelkowe prace piekne. Co to haft matematyczny dowiedzialam sie niedawno gdy ktos przeslal mi link z kartkami ozdobionymi wlasnie nim. Cudenka mozna zrobic. Zebym ja tylko igle i nitke polubila....niestety...nie lubimy sie z wzajemnoscia (ona mnie kluje, ja staram sie ja omijac). Smile