Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Rozmaitości cavi - etujki s.84 - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Rozmaitości cavi - etujki s.84 (/showthread.php?tid=2024)



RE: Rozmaitości cavi - słoiki cd. i butelki s.46 - babula - 08-17-2015

(08-17-2015, 03:25 PM)Ataner napisał(a):
(08-17-2015, 10:02 AM)babula napisał(a): Cavi ,jestem Twoją idolką Smile
NaughtyNaughtyNaughty
hehehehehe ,wprawne oko wszystko wyłapie Cheers


RE: Rozmaitości cavi - słoiki cd. i butelki s.46 - wiolka42 - 08-17-2015

Karola znowu pokazałaś coś co cieszy oczy , Coś na co chce się patrzeć i podziwiać. Jestem podobnie jak większość pod wrażeniem Twego patynowania . Wychodzi Ci to mistrzowsko . Uważam że jesteś stworzona do decu . Fajnie wycieniowałaś tą patyną a dodatek tych kropeczek - wisienka na torcie . BRAWO.


RE: Rozmaitości cavi - słoiki cd. i butelki s.46 - cavi - 08-18-2015

Dziękuję, Wiolu Smile Patynowanie to kwestia ćwiczenia, naprawdę. Nie chciej wiedzieć ile spaprałam patynami (różnymi) rozmaitych przedmiotów, zanim zaczęłam być w miarę zadowolona z tego co wychodzi. A to i też oczywiście nie tak hop siup, tylko cały czas jest ścieranie chusteczkami do pupy i poprawianie Wink


RE: Rozmaitości cavi - słoiki cd. i butelki s.46 - arttmake - 08-18-2015

Ten pierwszy słój to mi oczy wyszły z orbit tak się napatrzeć nie mogłam jak Ci to tak ładnie wychodzi a ta butla na pigwówkę superaśna. A jeszcze pytanko czy lakierujesz takie butle i słoiki codziennego użytku?


RE: Rozmaitości cavi - słoiki cd. i butelki s.46 - cavi - 08-18-2015

Odpisując na pytanie na priva, napisałam taki skrócony opis, jak po kolei robiłam słoiki/butelki. Wrzucam i w nim jest odpowiedź na Twoje pytanie Smile

"Słoik trzeba porządnie umyć gorącą wodą i płynem do mycia naczyń, albo w zmywarce. Resztki kleju po nalepkach (jeśli będą) najlepiej oczyścić benzyną ekstrakcyjną. Wyszuszyć.
Zabezpieczam taśmą malarską gwint słoika.
Nałożyć primer do szkła i metalu (ja używam Fluggera). Według mnie najlepiej nakładać gąbką, wychodzi najrówniejsze pokrycie. Jedna lub dwie warstwy, w zależności jak się pokryje.
Bardzo lekkko wyrównuję papierem ściernym, delikatnie, żeby nie zedrzeć, tylko ewentualne paprochy czy grudki zdjąć.
Nakładam farbę akrylową (dowolna, u mnie to był barwiony na lekko kremową barwę Flugger). Jedna - dwie warstwy, też tepując gąbką. Szlifuję bardziej lub mniej, w zależności od tego czy chcę mieć gładź, czy lekką fakturę. Na tych miałam fakturę, jednak trochę trzeba przeszlifować (papier 240).
Kleję motywy. Używam kleju Dala - bardzo polecam, wg mnie jest doskonały. Potem dla wyrównania nakładam warstwę kleju na cały słoik, dla wyrównania, po wyschnięciu znowu bardzo leciutko szlifuję 240.
Teraz idą ze 2 warstwy lakieru błyszczącego v33 (z budowlańca). Po wyschnięciu robię ewentualne podcieniowania i podmalowania motywu farbami akrylowymi. Do tej działalności polecam chusteczki do pupy niemowlęce, doskonałe do ścierania i poprawiania.
Znowu warstwa lakieru, po wyschnięciu kropkowanie i ew. korekta chusteczkami.
Kolejna warstwa lakieru i patyna - jak dla mnie wyłacznie patyna Talens, najlepsza do cieniowania, nakładam gąbką i drugą gąbką ją cieniuję, ruchem góra-dół, nie rozcierając tylko tepując. Korekty znowu można zrobić chysteczkami do pupy.
Suszę co najmnie dwie doby. No i lakieruję, tak z 5 warstw co najmniej, niekiedy więcej, w zależności jak mi to wygląda. Pomiędzy, począwszy od 3 warstwy szlifuję papierami wodnymi od 800 do 2000.
Równocześnie tak samo robię zakrętkę.

Aha, kropki i patyna mogą mieć zmienioną kolejność, w zależności od tego co chcesz mieć bardziej na wierzchu. Tak czy inaczej patyna te 2 dni musi poschnąć przed dalszą działalnością.
"


RE: Rozmaitości cavi - słoiki cd. i butelki s.46 - arttmake - 08-18-2015

Napisałam rozprawkę. Chciałam jeszcze popatrzeć i mi się skasowało. Zatem krótko : butle superaśne a i opis na maksa wyczerpujący tak ,ze nawet laik taki jak ja czy inny początkujący będzie wiedzieć o co chodzi. Dziękuje za odpowiedz. Big Grin Przycupnę tu jeszcze na chwilę co by przemyśleć jeszcze raz jak to po kolei jestBig Grin


RE: Rozmaitości cavi - słoiki cd. i butelki s.46 - DecouDream - 08-19-2015

Cavi, super, dzięki!


RE: Rozmaitości cavi - słoiki cd. i butelki s.46 - FutrzaQ - 08-20-2015

Cieniowania super! Nigdy się tego nie nauczę Big Grin


RE: Rozmaitości cavi - słoiki cd. i butelki s.46 - cavi - 08-23-2015

Dzięki Smile Nauczysz się na pewno, bo akurat cieniowanie patyną jest dużo łatwiejsze niż akrylami, można przez wiele godzin poprawiać, jak się coś spaprze Wink


RE: Rozmaitości cavi - słoiki cd. i butelki s.46 - Merilon - 08-24-2015

Oj piękne wszystkie prace Smile tylko na tej butelczynie aroniowej ten szablon z plastrem miodu mi nie pasuje, poza tym cudne wszystkie !