Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
z_agatkowy początek, herbaciarka s.24 - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: z_agatkowy początek, herbaciarka s.24 (/showthread.php?tid=1695)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: z_agatkowy początek, listownik, pudło s.14 - z_agatka - 02-08-2014

Dzięki dziewczyny. Chyba bardziej muszę wierzyć w siebie. Bo ja jakoś czasami się rozpędzę a potem wydaje mi się to słabe, przesadzone itd. Ale jak patrzę na Wasze prace to jeszcze wiele ćwiczeń przede mną Smile. A listownik musze jeszcze siostrze pokazać, bo to dla niej - miał być biało-szary, przez tę patynę to jednak wpada trochę w beże Wink.
Ten relief w środku skrzynki jest zrobiony pastą/farbą ferro z viva decor, a szablon to też viva decor - te granatowe są samoprzylepne. Pastę ferro kupiłam na próbę w kolorze miedzianym i teraz zamówiłam jeszce dwie, bo strasznie mi się podobają.
A jeżeli chodzi o to okrągłe pudełko to ja nie wiem z czego ono jest. Wygląda to jak jakaś baaaardzo cieniutka sklejka, ale jak pomalowałam to bejcą to się odkształciło i zaczęło rozklejać jakby przez tą wilgoć od bejcy. Dlatego tego dołu już nie wykańczałam bo się zwyczajnie bałam że zupełnie się rozpadnie. A na pokrywce jest koronka bo zasłania te spęczniałe i rozklejone kawałki. Mam jeszcze jedno takie pudełko, dostałam dwa. Jedno miałam sobie wziąć, a drugie zrobić dla darczyńcy. No i nie wiem co zrobic, boję się, chyba po prostu na górze dam jakis motyw i polakieruję, reszty ruszać nie będę.
A ze spękaniami to jeszcze nie wiem za bardzo jak wcierać te pasty. Wy jak wcieracie to potem Wam trochę zostaje po całości? Bo ja użyłam tu srebrnej pasty pentartu i trochę tego widać po całości, a jak próbowałam ścierać mokrą chusteczką to się zaczynało kleić.


RE: z_agatkowy początek, listownik, pudło s.14 - z_agatka - 02-08-2014

z tymi spękaniami to pewnie prawda, bo ja rano machnęłam, a wieczorem wypełniałam. Czyli znowu wychodzi mój brak cierpliwości. Myślisz, że jak pojadę podkładem po tym cholernym pudelku to potem je mogę pomalować? Tylko znowu to dużo warstw mi się zrobi czy ono się zamknie wtedy... cholercia jak zwykle problem. No mnie te się kogutek podoba tylko jakoś nie wiem do czego go uzywać. To mój pierwszy raz Wink


RE: z_agatkowy początek, listownik, pudło s.14 - asiek_71 - 02-08-2014

Tak to jest jak człowiek kilka dni nie zajrzy do wątku-pozabierali wszystko, ale nie dziwi mnie to bo sama bym pozabierała-listownik mnie zachwycił najbardziej ale w reszcie prac nie mam się do czego przyczepić. Mam tylko jedną prośbę....nie przestawaj tworzyćSmileCzekam na kolejne cuda/dudaSmile


RE: z_agatkowy początek, listownik, pudło s.14 - Maglia - 02-08-2014

Bardzo fajne prace, szczególnie listownik, super wyszedł Smile


RE: z_agatkowy początek, listownik, pudło s.14 - abask - 02-15-2014

Ale jaja! Wiem, że oglądałam ostatnie prace i co? Nic nie napisałam?
Podoba mi sie i to bardzo pudełko z kurką. Wygląda tak czyściutko Wink) Bardzo dobrze sobie radzisz Wink Mnie krak nie lubi Sad


RE: z_agatkowy początek, listownik, pudło s.14 - apawlaczka - 02-15-2014

listownik bardzo fajnie wyszedł, szkoda że Oli zgrabiła go pierwsza :-) podoba mnie się ta serwetka, choć z tego co pamiętam to mocno gniecąca jest. Pudełeczko czyste i ładne :-) Super sobie tu poczynasz :-)


RE: z_agatkowy początek, listownik, pudło s.14 - craftingbydominique - 02-15-2014

Kuraczek na pudle kapeluszowy, pomimo lekkich mazow Smile, jest bardzo sympatyczny. Wyraznie widac, jaki styl preferujesz, wyrabia sie reka w kierunku stylizowan na country.. sama nie popelniam, ale bardzo lubie ogladac Smile
Najbardziej z ostatnich prac podoba mi sie listownik.


RE: z_agatkowy początek, listownik, pudło s.14 - gofira - 02-19-2014

kuraki górą! choc i listownik w moim typie taki delikatny Smile


RE: z_agatkowy początek, listownik, pudło s.14 - z_agatka - 02-23-2014

Wrzucam dwie skrzynki na kwiatki, które mi nie szły. No ciągle coś nie tak było, ale to wychodzi moja niecierpliwość. Pierwsza - miedziana - pomalowałam miedzianą inką gold. Przykleiłam taki motyw jakiś ziołowy, bo to ma być na zioła i stać na parapecie w kuchni. I do tego momentu jakoś szło, ale potem stwierdziłam, że mam taką pastę miedzianą to walne sobie reliefy na krótszych bokach. No i walnęłam, ale wcześniej tej inki nie polakierowałam i mi zeszła razem z szablonem... A potem jak ten relief wysechł to też zaczął odpadać. No to się obraziłam i to wszystko obskrobałam, pomazałam, pokropkowałam. Druga skrzynka biało-zielona. Też mi dobrze szło, dopóki nie chciałam do kompletu też zrobić sobie szabloników, niech je cholera jasna, na boku. Tu stwierdziłam że machnę zieloną inką. I super, tylko miałam gdzieś coś mokrego i mi się to zaczęło rozmazywać pięknie. Jak zaczęłam to zmywać to zmyłam razem z biała farbą. No to dawaj pomalowałam jeszcze raz, ale się walnęłam i wzięłam białą farbę o lekko innym odcieniu. No to zrobiłam szablon ale z zielonej farby i go zeszlifowałam trochę. No i całość popatynowałam i kropkowałam żeby tak nie było widać różnicy w tych farbach. Więcej skrzynek nie robię.
                   

Nie zmieściły się wszystkie zdjęcia.
           


RE: z_agatkowy początek, skrzynki na kwiaty s.16 - Shanna - 02-23-2014

Obie piekne, ale zabieram ta bialaSmile
Niesamowicie podoba mi sie relief z boku. Przetarcie super.