Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Moje pierwsze wypociny - doniczki - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Moje pierwsze wypociny - doniczki (/showthread.php?tid=1558)

Strony: 1 2


Moje pierwsze wypociny - doniczki - Ptysiek - 05-24-2013

A więc po waszej prawej ^^ doniczka z motywem winogrona . (że tak powiem moja wlasna technika klejenia na papierze fotograficznym zrobiony wydruk z atramentówki)
[Obrazek: D1.jpg]

praca numer 2 - technika jak wyzej
[Obrazek: D2.jpg]

praca nr 3 - technika serwetkowa
[Obrazek: D3.jpg]

praca nr 4 - tutaj natomiast srodek obrazu wydrukowany atramentowka na papierze ryżowym potem dolozona ramka z grubego papieru foto matowego, ramka wydrukowana na atramentowce.
[Obrazek: D4.jpg]

praca nr 5,6,7 - wydruk na papierze ryzowym atramentowka
[Obrazek: D5.jpg]
[Obrazek: D6.jpg]
[Obrazek: D6a.jpg]
[Obrazek: D7.jpg]

Doniczki wymagaja dolakierowania. Mam nadzieje ze przeżyje Waszą krytyke Tongue


RE: Moje pierwsze wypociny - doniczki - Vika - 05-24-2013

Oj...
no to jeszcze rzeczywiście nie jest decou...
to na razie jest - wybacz - naklejanka póki co.
Ideą decoupage, tak jak już powiedziała Nata, jest bardzo dokładne wtopienie motywu w tło, tak dokładne, żeby granica pomiędzy motywem a tłem była zupełnie niezauważalna, żeby oglądający miał wrażenie, że to co widzi było na przedmiocie od zawsze, a nie zostało dopiero co naklejone...
Pooglądaj wątki dziewczyn, a zobaczysz o czym mowa...


RE: Moje pierwsze wypociny - doniczki - abask - 05-24-2013

Ja napiszę tak, jak i natabus. Przeszkadzają mi te obwódki. Za bardzo rzucają się w oczy. Jednak pomysły masz kapitalne i warto się pokusić o zrobienie czegoś z serwetki.
Weź też pod uwagę, że podstawki pod doniczki, przy dłuższym zetknięciu z wodą mogą się łuszczyć. Szczególnie jeśli są gliniane.


RE: Moje pierwsze wypociny - doniczki - Ptysiek - 05-24-2013

Dziekuje za krytykę. Smile. Myślę że jak zwykle moim problemem jest to że szukam własnej drogi -eksperymentuje . Lubie zrobić coś po swojemu. Chciałbym korzystać z własnych zasobów grafiki a nie powielać. Następne prace zrobie bez "ramek" mam nadzieje iż wyjdzie deczko ładniej :].


RE: Moje pierwsze wypociny - doniczki - exaltation - 05-24-2013

ciekawe pomysły Smile Niestety decoupage wcale nie jest takie proste jak się wydaje np. na filmiku..


RE: Moje pierwsze wypociny - doniczki - Vika - 05-24-2013

Własna droga, tudzież wszelkiego rodzaju eksperymenty, są jak najbardziej w cenie (oj, żebyś Ty wiedział jak ja eksperymentuję, to by ci się włos ze strachu zjeżył Smile). Nie rezygnuj ani z jednego, ani z drugiego, bo nie o to chodzi, tyle tylko, że twoje prace w tej chwili wyglądają bardzo nienaturalnie... popracuj też trochę nad kompozycja całości, dopracuj kolorystykę tła i dawaj!

No i oczywiście korzystaj z własnej grafiki, to nie jest zabronione Smile


RE: Moje pierwsze wypociny - doniczki - abask - 05-24-2013

Nade wszystko brawo za pomysły Wink Niewielu jest mężczyzn bawiących się w decu więc i za to należą Ci się brawa Wink


RE: Moje pierwsze wypociny - doniczki - Shanna - 05-24-2013

No to tak: kolezanki powiedzialy juz co jest nie tak, wiec powtarzac nie bede.
Pomysly masz, popracuj nad technika. I nie zalamuj sie. Kazdy zaczynal od naklejanekSmile
Co do papieru fotograficznego mam kilka pytan. Po pierwsze - drukujesz na nim? Probowalam, szkoda mi tuszu. Rownie dobrze mozna wywolac i wykorzystac.
Po drugie- naklejasz caly papier fotogr.? Jesli tak, proponuje pocwiczyc rozwarstwianie. Wymaga troche wprawy, ale da sie, a po przyklejeniu nie jest tak grube.


RE: Moje pierwsze wypociny - doniczki - jomajka12 - 05-24-2013

O obwódkach dziewczyny napisały sporo i ja też tak myślę. Ale cieniowanie to trudna sztuka. Jeżeli Ci to nie wychodzi, to zawsze możesz spróbować "zamykać" motyw w ramce typu wydruk komputerowy, szablon, relief konturówką itp. Niektóre motywy w takiej aranżacji świetnie wyglądają.
A jeśli nie jesteś do końca zadowolony ze swoich prac lub krytyczne uwagi Cię trochę zdołują to zajrzyj na pierwsze strony naszych wątków i do wątku "Nasze anty-piękności" Smile.


RE: Moje pierwsze wypociny - doniczki - aivii - 05-24-2013

Mam pytanie odnośnie pracy numer dwa - czy ten duży żółty kwiatek na dnie talerzyka/podstawki był już oryginalnie czy to Twoje dzieło?

Jeśli Twoje dzieło - gratulacje, wygląda pięknie. Jeśli nie - właśnie tak powinno wyglądać decu ; )


Powodzenia!
Ja też dopiero zaczynam więc solidaryzuję się z Tobą w trudach początkującego!