Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
RE: moje "dzieła prawie sztuki" storczyk w Paryżu.. s. 39 - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: RE: moje "dzieła prawie sztuki" storczyk w Paryżu.. s. 39 (/showthread.php?tid=1411)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


RE: moje "dzieła prawie sztuki" barokowo-industrialnie str 17 - craftingbydominique - 03-20-2013

z tym kuciem to ja mialam na mysli, ze mozna by miec, w innym, rownoleglym, idealnym zywocie taka obrecz zakuta, co oczywiscie byloby naduzyciem szczescia SmileSmile


RE: moje "dzieła prawie sztuki" barokowo-industrialnie str 17 - abfd - 03-20-2013

Oli, dzięki za komentarz.Masz rację, medalion jest na kremowym/beżowym tle, z lekkimi cieniami koloru czerwonego, zielonego, niebieskiego.
Reszta to turkus, złoto dukatowe, miedź (konturówka i naroża), zieleń i co mi tam jeszcze wpadło w ręce.
Nie świeci tak bardzo, zresztą medalion ma chyba z 40 warstw lakieru (miał być jak pod szkłem - i to mi się udało) reszta warstwy w liczbie 2.
Kraka i bitumu nie dam, bo nie mam, a z bitumem to chyba za ciemne by było - tak mi sie wydaje.
Ale o kraku myślałam... Smile


RE: moje "dzieła prawie sztuki" barokowo-industrialnie str 17 - abfd - 03-20-2013

Domi, nie mam Smile ale może udałoby się zamówić z drewna u stolarza.
Ale jak to przykleić? Jak okuć to teoretycznie wiem...
A nie będzie za bogato?

Oli, a można na tyle wartw lakieru - lakier szklący, flugger, poliuretan (co by był efekt starego medlionu) i flugger w ilości hurtowej ?
Nie przereaguje? Szkoda by mi było..


RE: moje "dzieła prawie sztuki" barokowo-industrialnie str 17 - abfd - 03-20-2013

Oli, dzięki za info Smile


RE: moje "dzieła prawie sztuki" barokowo-industrialnie str 17 - Erato - 03-20-2013

Ja narzekałam na szklący Maimeri - dwukrotnie zdarzyło mi się, że nałożony na inny lakier (raz Pentart akrylowy, a drugi raz nie pamiętam) popękał, a wręcz zaczął się łuszczyć. Sądzę, że gdybyś chciała robić odwrotnie - na warstwę szklącego dać krak, to nie powinno się nic stać.


RE: moje "dzieła prawie sztuki" barokowo-industrialnie str 17 - Karolci - 03-20-2013

maki tak, ale nie na takim tle, niby kontrastowo, ale dla mnie za dużo się gryzie
fajne maziaje na tej szkatułce
złocenia do mnie nie przemawiają


RE: moje "dzieła prawie sztuki" barokowo-industrialnie str 17 - craftingbydominique - 03-20-2013

ba! mozna sie pokusic i samemu z kartonu po butach wyciac, ze dwie ramki, skleic, zaszpachlowac gessem, zeby nie bylo widac roznicy klejenia, cos tam jeszcze akrylem dla utwardzenia i jechane z kuciem, albo innym miedziorytnictwem Smile. Ramki sobie wlasnie tak samemu, jak najbardziej mozna poczynic. A ja przyklejam wszyskie przydasie na wierzchu, z boku, gdzie badz, po prostu kladac je dellikatnie na lekko podeschnieta ostatnia warstwe lakieru. Oczywiscie taki przydas typu ramka, tez musi byc przed przyklejeniem polakierowany Smile, potem tylko dociskasz i nie ma szans, zeby odpadl... lomem w to nie bedziesz walic Smile


RE: moje "dzieła prawie sztuki" barokowo-industrialnie str 17 - Joanka215 - 03-20-2013

Bardzo mi się podobają te maziaje, maki trochę mniej, bo nie lubię makówBig Grin Maki rosną w zbożu a ja mam pierońskie uczulenie na maki Wink


RE: moje "dzieła prawie sztuki" barokowo-industrialnie str 17 - jomajka12 - 03-20-2013

Bardzo mi się podoba ta szkatuła. Lubię maki, lubię tego typu kolory, konturówka ciekawie położona taki endel maszynowy. Jestem jak najbardziej na tak.


RE: moje "dzieła prawie sztuki" barokowo-industrialnie str 17 - abfd - 03-21-2013

Erato, mnie szklący maimeri nie lubi, dlatego jest schowany pod fluggeremSad
Garut, zdjęcia będą jak dorwę się do lepszego aparatu.
Karolci, o gustach się nie dyskutuje. Jakie tło byś dała w takim razie?
Domi, pomyślę o tym Smile
Joanka, nie będę cię przekonywać do maków, sama mam alergię ale na inne rzeczy, rozumiem cię doskonale Smile
Jomajka, faktycznie endel. Cieszę się że ci się podoba.
Malola, medalion jest kremowy, są i cienie, i perłowo-złota poświata. Fotki niestety kłamią ! A czemu wyślwietlasz mi się jako zbanowana? Coś przeskrobała Wink?