Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Terapia Dominiki - kafelki z gliny - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Terapia Dominiki - kafelki z gliny (/showthread.php?tid=1290)



RE: Terapia Dominiki - grzybobranie! - asiek_71 - 06-10-2013

Pisałam na priva ale powtórzę raz jeszcze-wszystkiego naj..naj.. z okazji urodzinek wczorajszychSmile)


RE: Terapia Dominiki - grzybobranie! - Zuza - 06-10-2013

Domi - chciałam Ci wysłać piękne życzenia, ale mnie zbanowało... Sad

W takim razie "na sucho" życzę SZCZĘŚCIA i WENY! Smile


RE: Terapia Dominiki - grzybobranie! - craftingbydominique - 06-10-2013

dzieki dziewuszki za zyczenia setkowe i urodzinowe, oj dobrze sie bawilam wczoraj.... dobrze.... nalezy sie czasem bez dziecka gdzies pojechac... Smile


RE: Terapia Dominiki - grzybobranie! - aniolek2206 - 06-10-2013

Dominiko spóźnione ale bardzo szczere życzenia urodzinoweConfusedpełnienia marzeń i dużo miłości.
   
a z okazji setki dużo cierpliwości do decu i żebyś zawsze sprawiała swoim najbliższym i nie tylko swoimi pracami tyle radości co do tej pory.


RE: Terapia Dominiki - grzybobranie! - craftingbydominique - 06-10-2013

dzieki za kwiatuszki i za zyczenia Anioleczku! Smile


RE: Terapia Dominiki - grzybobranie! - craftingbydominique - 06-11-2013

Dzieki Gosiak, i oczywiscie nic nie szkodzi, nie mozna wszystkiego sledzic... SmileSmile


RE: Terapia Dominiki - grzybobranie! - craftingbydominique - 06-16-2013

Wpadla mi w rece plyta z mdf-u, poligonowa znaczy Smile. Pomalowalam farba, potem jeszcze jedna warstwa; gabka, dosyc grubo i na szerokosc palca wskazujacego - dookola. Chcialam w tej 'ramie' z podsychajacej farby odbic czysty stempel:
   
Czekajac na calkowite wyschniecie 'odwrotnych reliefow' Smile postemplowalam bezbarwnym tuszem srodek plyty:
    taki tusz schnie dlugo, uzywa sie go do embossingu na goraco. Ja go chcialam wykorzystac pod mike:
   
Odciskanie stempli na mokrej farbie jest dosyc trudne, rysunek latwo zamazac, grubosc i podeschniecie farby trzeba kontrolowac dosyc precyzyjnie, itp. Natomiast mica sie genialnie rozprowadza (miekki, suchy pedzel) po lepkim tuszu. Uzylam tylko dwoch kolorow, ale juz mam w zamysle czysty Bombaj Smile
Potem reliefy szpachla Fluggera (nowy nabytek, musze sie jeszcze zdecydowac czy lubie) i kolorowanie tychze alkoholami za pomoca cienkiego pedzelka tego typu: http://www.tigerpens.co.uk/acatalog/Pentel_Aquash_Waterbrush.html?utm_source=GoogleBase&utm_medium=organic&gclid=CJ-2l5Xs6LcCFajKtAodLQIAmg - swietne narzedzie do podmalowywania, niekoniecznie alkoholami, bejce sie idealnie tu znajda.
poligon wykonczony w blysku na ramie, w macie na srodku:
   
   

'rama' ma na sobie bitum, alkohol (ginger, lettuce, citrus) oraz wtarta paste inka gold (dzieki Dorota!), moja nowa milosc Smile. Reliefy te sa gora przetarte zlota inka gold.
I teraz pytanie; co zrobic z taka plyta.... stolik? tace? poradzcie prosze... Smile

i jeszcze spojrzenie na dwukolorowa mike; polecam, efekt srednio fotografowalny, na zywo bardzo efektowny. Mysle, ze cienie do powiek tez by sie nadaly. Ale koniecznie ten bezbarwny tusz do embossingu, do niego pedzel sie nie lepi, a proszek osiada tylko na odbitym wzorze. Mysle, ze z braku stempli mozna odbic cokolwiek, przez szablon tez dziala, sprawdzilam Smile.
   


RE: Terapia Dominiki - poligonowy mdf - co dalej? - Erato - 06-16-2013

No i jak zwykle mamy czary Big Grin Kompletnie nie moje klimaty, takie złocenia, eski-floreski itp., ale jak Ty zrobisz, to mi się podoba strasznie Big Grin
A duży ten "poligon"? Fajnie by wyglądał jako stoliczek, gdybyś wyszperała gdzieś jakieś metalowe nóżki... Na część tego środka można nakleić lustro. Albo dodać jakąś prostą ramę i zrobić z tego obraz. Albo przykręcić ozdobne haczyki i mieć wieszak na klucze. Albo... No duży jest? Big Grin


RE: Terapia Dominiki - poligonowy mdf - co dalej? - abask - 06-16-2013

Fajnie to wygląda i bardzo obrazowo przedstawiasz tok pracy. Za to dzięki serdeczne.
Co z tego zrobić?Może zegar?


RE: Terapia Dominiki - poligonowy mdf - co dalej? - craftingbydominique - 06-16-2013

Duzy, jak dwie kartki A4, nadal by sie na stolik wlasnie, pod plexi mowisz? czy prawdziwe szklo i jakos je 'okuc' dookola?