Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Terapia Dominiki - kafelki z gliny - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Terapia Dominiki - kafelki z gliny (/showthread.php?tid=1290)



RE: Terapia Dominiki - chustecznik i paw - szksat - 05-01-2013

No, aleś dała czadu, kobieto! Po prostu zaniemówiłam - Twoje prace łączą w sobie techniki, o których ja nawet nie słyszałam Smile Domi, niesamowity ten chustecznik, ale nie wiem, czy jeszcze bardziej mnie nie rozbroił opis jego wykonania - brzmi, jak jakieś tajemne zaklęcie - nijak nie wiadomo, o co chodzi dla słabszych, czyli szksatów na przykład Smile CUDA Smile


RE: Terapia Dominiki - chustecznik i paw - Erato - 05-01-2013

Brak mi słów Big Grin Jak wymyślę, co napisać mądrego, to tu wrócę... Na razie trwam w niemym zachwycie...


RE: Terapia Dominiki - chustecznik i paw - craftingbydominique - 05-01-2013

No ja się zastrzelę, obiecuje, ze zrobię video-tutka, bo ze zdjęć może wynikać, ze to nie jest proste. Marta, powiedz, ze proste... Tłoczy maszynka, nie ja. Reka to sie reliefy robi, to jest sztuka, tylko praktyka (no i ciut talentu). A zamiast kartki użyłam takiej aluminiowej kartki w formacie A-4. Stad: http://www.ebay.co.uk/itm/300888699934?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Ok, trochę się nagimnastykowałam z pawiem, żeby z atramentówki wyraźny wyszedł, trudny to transfer, zdecydowanie wole laserowkowy.


RE: Terapia Dominiki - chustecznik i paw - craftingbydominique - 05-01-2013

Wytloczy, tez probowalam:

i tak: spod, czyli wzor wtloczony
   

gora: za mocno pociagnelam sciernym, a metoda ta sama, co na chusteczniku, choc poniewaz to probnik jest i gesso nie bardzo uklepane i kolory tak byle jak, ale jednakowoz dziala na folii;

   

i jeszcze jedna tloczonka; tutaj juz tarlam bardzo ostroznie, lepiej widac przeswitujace srebrne alu na zywo, efekt jest calkiem, calkiem
   

Czyli Elu; folia (im grubsza, tym lepsza) poskladana parokrotnie (chyba z 4 razy przelozylam, ale to wg uznania), na to gesso lub jasna farba, schnie, dajesz kolor, moze byc bejca, alkohol, farba, cokolwiek, schnie, scierasz wierzch drobnym sciernym, przycinasz wg uznania i na pudelko przyklejasz, klej mocny musi byc, dobrze trzeba po chwili przycisnac, jak juz podeschnie (tak 5-7 min), na brzegach, tam gdzie bedzie na poczatku odstawac mozna podkleic osobno i mocno docisnac, niemalze wcisnac w przedmiot, zeby jak najgladziej bylo. potem lakier i wsio.

oli... oczywiscie, ze 0,15 Smile, tez grube Smile

do przyklejania rzeczy 'trudnych', a u mnie czesto takowe wystepuja Smile uzywam tego: https://www.google.co.uk/search?q=collall&client=firefox-a&hs=pIa&rls=org.mozilla:en-US:official&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=PzOBUfPkHIPO0QXS_oGYBQ&ved=0CAoQ_AUoAQ&biw=1493&bih=733

pierwszy z lewej, bardzo wydajny, niedrogi, klei idealnie, nawet ciezkie przedmioty, a nie skleja mi palcow, jak kropelka. Swieze slady da sie zmyc latwo chusteczka nawlizana, nie tak, jak w przypadku kropelki Smile


RE: Terapia Dominiki - chustecznik i paw - Shanna - 05-01-2013

PieknySmile Nie wiem co lepsze- czy pawczy reliefy. Wszystko mi sie podoba.


RE: Terapia Dominiki - chustecznik i paw - aniolek2206 - 05-01-2013

Ja rozumiem,że dawno mnie nie było na forum.Że w tym czasie pewne koleżanki się mocno rozwinęły i podszkoliły swoje umiejętności i sama nie wiem jak ja ten fakt mam skomentować.Tongue
Kochana lekko szczęka mi opadła jak zobaczyłam Twój chustecznik.Wszystko chyba zostało na jego temat napisane.Mi strasznie się podoba wzór,bo ja kocham wszelkiego rodzaju ptaki,są takie wdzięczne w kompozycjach.Chociaż ja sama mało ich używam...hmmm muszę to zmienić.Dół rewelacja i mogło się w pierwszym rzucie i spojrzeniu na zdjęcie wydawać,że za ciężki w stosunku do góry ale skąd tam...to połączenie to rewelacja.Kompozycja kolorów,metal,szablonik...szkoda za dużo gadać trzeba podziwiać!


RE: Terapia Dominiki - chustecznik i paw - craftingbydominique - 05-01-2013

Dzieki dziewuszki, mam nadzieje, ze sie mojej mamie spodoba, bo to dla niej na 60-te urodziny za miesiac Smile
Marta, a te wykrojniki? cztery takie same motywy, pocieniowane, na to motywy z serwetki, rownomiernie na pudelko.... pod spod po calosci ta sama serwetka i juz jest kombinejszyn..


RE: Terapia Dominiki - chustecznik i paw - craftingbydominique - 05-01-2013

a to faktycznie dziwne...


RE: Terapia Dominiki - chustecznik i paw - Vika - 05-01-2013

Czekałam, czekałam... i wreszcie się doczekałam!
Warto było Smile
Cudna góra pawiowa, delikatna, zwiewna, ale pięknie ubrana w kolory - cudna, to jedyne słowo, które mi przychodzi na myśl...
Naprawdę warto było czekać Smile


RE: Terapia Dominiki - chustecznik i paw - anika - 05-02-2013

Możesz być dumna jak paw! Piękna robota. Ach,te szczegóły,szczególiki - pełna profeska. Świetna kombinacja pomysłu i talentu. Gratuluję! Smile