Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Terapia Dominiki - kafelki z gliny - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Terapia Dominiki - kafelki z gliny (/showthread.php?tid=1290)



RE: Terapia Dominiki - chustecznik i paw - craftingbydominique - 04-30-2013

Góra: transfer z atramentówki metodą klej-lakier (opisana na vabanku 28.04)
Stempel z pismem chińskim, motyw podrasowany tuszami alkoholowymi, bo to jeden z tych 'orientalnych' drzeworytów, w zgaszonych kolorach.
Boki: 1,5 mm kartka metalu, wytłoczona maglownicą, pokryta gessem, polana alkoholami, wierz mocno przetarty p. ściernym, co odsłoniło fragmenty metalu.
Kwiatkowe 'skrzydełka' na gorze to fragmenty również tłoczonego papieru, również potraktowanego alkoholami i tez lekko przetartego p. ściernym. Wykończenie; boki - 2 x maimeri, góra: poli x 2, maimeri x 7 (i chyba jeszcze ze dwie się przydadzą Smile).
Został dól do zrobienia, zostawiam na 'potem', chcę się czymś jeszcze pobawić, a to dobry fragment na eksperymenty Smile
                   

i zbliżenia:
                   


RE: Terapia Dominiki - chustecznik i paw - Dyzia - 05-01-2013

Lało się tych alkohli, że ho, ho! Podoba mi się, choć to mało powiedziane ! Jak ja ci zazdroszczę tych wytłaczanek Smile


RE: Terapia Dominiki - chustecznik i paw - craftingbydominique - 05-01-2013

Hej A.! Inwestycja na poczatku jest niewaska, potem juz z gorki, bo sie nie zuzywa, jak farba czy inny papier Smile


RE: Terapia Dominiki - chustecznik i paw - exaltation - 05-01-2013

az się załamuję...Sad przepiękna praca. Poczytałam też o wydruku z atramentówki. Czasochłonne, ale spróbuję.. Smile


RE: Terapia Dominiki - chustecznik i paw - craftingbydominique - 05-01-2013

dziewczyny, jaka załamka? jakie brak weny? Proszę Was.... wytloczki daja swietny efekt, nie trzeba do tego wielu staran, tak jak z ornamentami przez szablon, zawsze efekt jest swietny. LS pokaże na sabacie, co i jak Smile


RE: Terapia Dominiki - chustecznik i paw - craftingbydominique - 05-01-2013

No ja chyba film nakrece i puszcze w obieg. Wytlaczanki maja jedna, jedyna wade - trzeba wydac troche kasy na maglownice (albo kupic uzywana, tam sie nie ma co zepsuc SmileSmile i kilka folderow, ktore nota bede mozna uzywac jako pieczatek. Poza tym to sama radosc, szybko i czysto Smile, a potem taki wzor mozna sobie barwic, kolorowac, przecierac. itp. Tloczenie wystepuje w 99% w skrapowaniu, ja postanowilam ten jeden procent zagarnac i oklejac pudelka tloczonymi kartkami Smile.


RE: Terapia Dominiki - chustecznik i paw - satori - 05-01-2013

Bosz... jaki piękny.Genialne te wytłoczki na bokach.Wszystko fajnie współgra.Zazdroszczę odwagi i efektów końcowych ...Nie no, już nic więcej nie piszę! WSPANIAŁY jest i tyle.


RE: Terapia Dominiki - chustecznik i paw - Podróżniczka - 05-01-2013

Wspaniały. Dziewczyny piszą, że się załamują.Ja nawet nie wiem o czym Ty tłumaczysz.To nie w moim języku.

" 1,5 mm kartka metalu, wytłoczona maglownicą, pokryta gessem, polana alkoholami, wierz mocno przetarty p. ściernym, co odsłoniło fragmenty metalu. "
Podziwiam.


RE: Terapia Dominiki - chustecznik i paw - jomajka12 - 05-01-2013

Góra chustecznika podoba mi się i to bardzo. Niestety nie mogę tego napisać o dole bo ten mnie po prostu zachwycił. Nawet nie sam wytłoczony papier co piękne cieniowanie. Tu się cały Twój talent objawił.


RE: Terapia Dominiki - chustecznik i paw - abfd - 05-01-2013

Dominiko! Piękny! Cudny! Oryginalny!
Kompozycja robi duuuże wrażenie. Paw jest delikatny, ale wyraźny. Do tego te stempelki.
Bok i narożniki - rewelacja. A czym przyklejałaś metal do drewna, tzn. jakiego kleju użyłaś?