Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Terapia Dominiki - kafelki z gliny - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Terapia Dominiki - kafelki z gliny (/showthread.php?tid=1290)



RE: Terapia Dominiki - złocona kaczka - martyna20031 - 02-12-2013

Opis dla mnie mógłby być po chińsku ,tyle samo bym zrozumiała:d
Dobrze że jest fotka to mogę dzieło pooglądać


RE: Terapia Dominiki - złocona kaczka - exaltation - 02-12-2013

ooo!!! Ale cudo!


RE: Terapia Dominiki - złocona kaczka - Erato - 02-13-2013

Taaa, zlotkiem, pilnikiem, tuszem i stemplem, a do tego szczypta wąsów nietoperza Big Grin Ty naprawdę jesteś decouczarownicą, no...
Rewelacja.


RE: Terapia Dominiki - złocona kaczka - craftingbydominique - 02-13-2013

dzieki dziewczyny, ten wzorek juz byl, w srodku bylo takie tandetne plastikowe okienko, kaczka jest od spodu naklejona.
a teraz mini, mini tutek obrazkowy, zeby uswiadomic co poniektorym, ze to jest proste i zadna to chinszczyzna nie jest. czyli szlagmetal, brudzenia (u mnie bitum i pudry, cokolwiek do maziania bez ladu i skladu), tusze (dowolna ilosc, dowolny kolor), stempel (mozna sobie cokolwiek odbic - rysikiem cos napisac chocby).
1. niebieska i szarawo-czarnawa fabra, pociapac
bitum pociapac byle jak
puder naniesc byle gdzie
   

2. na boki i wybrane fragmenty gory naniesc szlagmetal (czyli klej do zlota, przeschnie 15 min, platki zlota oderwac, pacnac taki plate na bok pudelka, docisnac szmatka bawelniana czy czyms tam, palcem tez mozna, jak sie nie lepi Smile.
zetrzec papierem sc. delikatnie, zeby tylko miejscami sie ostalo.
   

3. brudzimy czym sie da, czyli od gory: bitum, po lewej - rub onsy, prawa dolna - pudry kolorowe (ktore i tak sie zetra koniec koncow w wiekszosci Smile, glownie to wlasnie tlusty srebrny rub-ons ladnie sie na wypuklosciach osadzil
   

4. dol: platek zlota polozylam na caly bok pudelka (oczywiscie z klejem), oderwalam reszte, docisnelam, posmarowalam tam i nazad 4 tuszami, odcisnelam stempel.
   

na koniec kanty przejechalam tuszem ash rose i umber, tutaj na zdjeciu tego jeszcze nie ma. potem pisk razy 3 sprayem, zeby sie tusze utrwalily. gora - szklisy maimeri, starty potem sciernym, zeby sie tak nie blyszczal, ale tylko troche starty.


RE: Terapia Dominiki - złocona kaczka - Vika - 02-13-2013

Domi - rewelacyjna kaczka Smile
Świetna praca, świetny opis (szczególnie podoba mi się: bitum pociapac byle jak
puder naniesc byle gdzie
- to byle rozłożyło mnie na łopatki Big Grin )

No i nauczyłam się czegoś nowego - "zabierania" stemplem tuszu...
Brawo!!!! Jestem pełna podziwu.


RE: Terapia Dominiki - złocona kaczka - craftingbydominique - 02-13-2013

Mery - dokladnie tak, naprawde byle jak jedziemy z tym koksem... tylko nie wolno sie bac..... jakby co, to pisz.

Vika - to moze byc poczatek czegos nowego, a zaczelo sie od tego, ze trzymajac dol pudelka zobaczylam, ze idealnie mi linie papilarne w kolorze zlota odbilo, no strasznie delikatne to jest. dlatego wpladlam na odbijanie stempli.

a ja tak pracuje - ciapie i zmazuje i znow maziam, powaga.

poza tym widac, jak ten bitum jest np namazany, jak to zlotko odstaje, no ... jak leci Smile


RE: Terapia Dominiki - złocona kaczka - Vika - 02-13-2013

Nie omieszkam spróbować przy najbliższej okazji...
jeśli przeżyję pudło, które muszę skończyć - o ile mi się to uda, bo mam nieodparte wrażenie, że ono najpierw wykończy mnie Sad


RE: Terapia Dominiki - złocona kaczka - craftingbydominique - 02-13-2013

trzymaj sie! nie daj sie drewienku.... toz to martwa materia jest Smile Bedziesz gora, zobaczysz, jak zwykle zreszta Smile


RE: Terapia Dominiki - złocona kaczka - Vika - 02-13-2013

Szczerze wątpię Sad
Musi być jasne, nie mogę sobie nic a nic pomaziać, poprzecierać, pocośtam... w dodatku jest tak nietypowe w swoim pokręconym kształcie, że ręce mi opadają... męczy mnie i wcale mi się nie podoba to co mi wychodzi Sad i w dodatku ma być na nici...


RE: Terapia Dominiki - złocona kaczka - craftingbydominique - 02-13-2013

Vika, a takie cos:
http://graphicsfairy.blogspot.co.uk/search?q=sewing+machine (tak w polowie strony jest kilka szyciowych cz-b - mozna transferkiem, pelno tego, na calkiem jasnym, i w zalamaniach tez dac, tak jakby byl to material w maszyny i manekiny)

plus takie cos (do koperty sie jeszcze zmiesci Smile