Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Terapia Dominiki - kafelki z gliny - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Terapia Dominiki - kafelki z gliny (/showthread.php?tid=1290)



RE: Terapia Dominiki - citrasolv, mika i UTEE - makowababuszka - 02-03-2013

Jaki cud! Tzn motyw tej panny na środku nie koniecznie ale ogólnie efekt podziwiam! Smile

To może nam wytłumaczysz "łopatologicznie" jak takie pudełeczko powstaje? Smile


RE: Terapia Dominiki - citrasolv, mika i UTEE - craftingbydominique - 02-04-2013

Nie wiem od czego zaczac, to moze skoncze srodek wieka Smile, Dyzia - pewnie i masz racje, ze bladziutka, ale to jest w szarosciach, mocnych plamach oryginalny obrazek, balam sie, ze mimo wszystko taki transfer, badz co badz, jakims plynem do mycia szyb oraz lyzeczka wtarlam tusz z wydruku w gole drewno (znaczy kolo drewna to nie stalo nigdy, ale to osobna historia niestety, chyba sie musze na starocie wybrac, bo mnie te wybrakowana zawiasy i chropawe kanty zbrzydly... )
czyli sie balam, ze za ciemno bedzie, jak ciemno pod obrazkiem bedzie Smile

juz tlumacze proces sciagniety z netu:
jest taki gruboziarnisty proszek do embossingu na goraco, ten UTEE z tytulu.
czyli leci to tak, ze maluje powierzchnie gessem (przepis mowi, ze ma byc czarny, ja nie mam, mam bialy to uzylam Smile,
potem drobniutki zwirek blyszczacy nasypuje na powierzchnie uprzednio posmarowana bezbarwnym lepkim tuszem (zeby sie proszek trzymal), nadmiar odsypuje.
taka a la suszarka, nagrzewnica, podgrzewam te warstwe proszku kilka chwil, zaczyna sie topic i zaraz potem twardnieje. I tak trzy razy (nie wiem po co akurat trzy, nie pytaj Smile
na to pudry z postu z serduszkiem. aha, przed nimi tez pokrylam te trzykrotna, czarna warstwe. grubo pudru, roznego Smile i lekko podgrzewam calosc nagrzewnica majac juz przygotowany w zebach stempel (namoczony w tuszu jakim badz, u mnie to jakas miedz i cos tam, honeydew bodajze), zeby szybko na gorace, miekkie docisnac. I juz. potem troszke puderku, troszke bitumu, troszke srebrnego rub ons.


RE: Terapia Dominiki - citrasolv, mika i UTEE - craftingbydominique - 02-04-2013

tak jest, zamowione onez ci sa zaprawde.... SmileSmile


RE: Terapia Dominiki - citrasolv, mika i UTEE - jomajka12 - 02-04-2013

Nie wiem co mi się bardziej podoba, czy wieczko, czy dół. Piękna rzecz.


RE: Terapia Dominiki - citrasolv, mika i UTEE - craftingbydominique - 02-04-2013

dzieki dziewuszki za odwiedziny i komentarze, zapomialam, ze Dyzia pytala o esy floresy obok laski - to stemple oczywiscie, tak na chybil trafil, o te pudry chodzilo.... Smile


RE: Terapia Dominiki - citrasolv, mika i UTEE - Dyzia - 02-04-2013

Thx. A doczytałam się gdzieś dlaczego 3 warstwy tego owego się daje, bo po pierwszej warstwie Utee jest bardziej kroplowata, po drugiej się robi gładź, a po trzeciej jest cacy Wink


RE: Terapia Dominiki - citrasolv, mika i UTEE - craftingbydominique - 02-04-2013

a w d... wlasnie, ze nie, znaczy sie na serduszku bylo cacy na koncu, tafla, falujaca miejscami, ale tafla. tu od pierwszej warstwy bylo jak przy podpalaniu smoly - bable, dlatego nie jest gladkie to kucie i to wcale nie wina stempli odcisnietych. no, ale to pewnie moja wina w czyms tam, nie wnikam. nic to, mi sie podobaja pudry jako metaliki, jako kolorowacze.
a poszlam dzis do charity obok nas i wygrzebalam ladne szklo za funta! Ty masz, Vika ma kamienne, to ja tez chce! Teraz oczywiscie patrze na te przezroczystosc... co by to maznac najsampierw?


RE: Terapia Dominiki - citrasolv, mika i UTEE - Dyzia - 02-04-2013

A masz taką płaską, na której da się coś nakleić? Tez już popatrzyłam za paterami, ale żadna nie ma takiej pięknej kanciastej nogi jak u Vikowej.
Jeszcze na bazarku poszukam w sklepach za 5 zł, a nuż...


RE: Terapia Dominiki - citrasolv, mika i UTEE - Vika - 02-05-2013

No co Wy?? Moja wcale kanciastej nogi nie miała, okrągła ona była pierwotnie, to ja ją okantowałam Smile...
myślałam, że to widać na pierwszy rzut oka Undecided...
nie widać??? Smile


RE: Terapia Dominiki - citrasolv, mika i UTEE - craftingbydominique - 02-05-2013

ha! nie wiedzialam, ze okragla byla!! No to panie, klaniam sie w pas potrojnie...

moja jest misowato-paterowata, taki mega plaski kieliszek do koniaku na pukatej nozce, okraglej. Nie ma rys, a to juz plus. jakis pomysl? pawiem ja machnac? na japonsko? stemple B&W plus bordery? no prosze za mnie zdecydaowac, bo ja nie moge sie zdecydowac...