Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Terapia Dominiki - kafelki z gliny - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Terapia Dominiki - kafelki z gliny (/showthread.php?tid=1290)



RE: Terapia przez klej, papier i pare farb... - craftingbydominique - 12-12-2012

serce 2:        

serce 3:        


RE: Terapia przez klej, papier i pare farb... - craftingbydominique - 12-12-2012

choinka 2:        

serce 4:        

choinka 3:    

Dzieki dziewczyny Smile

A teraz materialy:

   

Naprawde polecam te foldery, mozna nimi:
a. pieczatkowac na pudelku po pokryciu farba
b. wciskac w dopiero co polozona farbe, a najlepiej mix farba plus pasta, lekko wyschnieta
c. wciskac w mase solna
d. oczywiscie embosowac (wytlaczac) papier, ale to bez maszynki ani rusz, czyli kreatywnie wykorzystac na inne sposoby.

tu: papier tloczony:    

Masa solna okazala sie prosta, oprocz aniolka - ten mi troche czasu zajal, i skrzydelko odpadlo po wysuszeniu, trzeba bylo kleic Smile, teraz zrobimy magnesy na lodowke, Misiek bedzie malowal...


RE: Terapia przez klej, papier i pare farb... - Dyzia - 12-12-2012

Przepiękne! Chciałabym takie mieć na choinceSmile Bardzo, bardzo!


RE: Terapia przez klej, papier i pare farb... - craftingbydominique - 12-13-2012

Dyzia, suszenie to 3 h, spokojnie - na 40 stopni, mozna pewnie dluzej, ale samo robienie to pol godziny, no godzina jesli liczyć aniolka. Czyli: masa (10 min), odrywam kawalek, uklepuje byle jak na kluske plaska, wsadzam w folder (1 min) (mozna miedzy serwetki szydelkowe - to ze strony tej laski od przepisu), czy iny material do odbicia, splaszczam walkiem (1 min), wykrawam wzor (20 sek) (tutaj akurat uzylam polowek bombek w ksztalcie serca i choinki) i gotowe, nic wiecej nie trzeba. Polozylam wszystkie na papier do pieczenia i tyle' Aha, obracalam co pol godziny.

A zeby nadac fakture plaskiej masie solnej mozna w niej odcisnac wszystko, wiesz zreszta - dupke bombki tak zrobilas Smile.

Aha, a kolorowalam tez ekspresem, farbka mi sie nie podobala (tylko te ciemne rewersy maja w tloczeniach ciemny metalic), zamazuje cala powierzchnie, lepsze sa patyny, a najlepsze wlasnie te rub ons - one sa grube i geste bardzo, zawsze uzywam palca - przetarlam pare razy i juz. Na to 2 razy flugger, na ostatni flugger - brokat. Finito. Jeden wieczor, jak na mnie - ekspres.


RE: Terapia przez klej, papier i pare farb... - Erato - 12-13-2012

Serce 3 porywam i uciekam! Bardzo to ładne. Tylko endżel mi się nie podoba, bo usta mu wyszły za przeproszeniem jak u lalki z sex shopu Tongue


RE: Terapia przez klej, papier i pare farb... - craftingbydominique - 12-13-2012

ta wlasnie tez pomyslalam.. to taki sexi angel Smile hi hi


RE: Terapia przez klej, papier i pare farb... - Dyzia - 12-13-2012

A ja chcę konkretnie te twojeSmile
Ostatnio mąż robił z masy sukienki dla figurek koników pony, tzn z córką robił, tez odbijali koraliki i takie tam różneSmile
Może ich namówię, żeby mi takie choinki i pierniki zrobiliSmile
A co to jest ten ekspres do malowania?


RE: Terapia przez klej, papier i pare farb... - craftingbydominique - 12-13-2012

Dzieki dziewczyny! Sexy anielica ma przynajmiej fajny brokacik... tak sie ladnie mieni, jak obok niej przechodze Smile

Ekspres do malowania?? Znaczy jak, ze szybko poszlo? No tymi rub-onsami i palcem - wszystko, dwie strony w ok 30-40 min. Aha, i patyna Pentartu na rewersach gdzieniegdzie.

Zreszta caly proces byl dosyc szybki, pierwszy raz solna robilam, nie mialam pojecia ile to zabierze. Okazuje sie, ze oprocz samego suszenia, to szybki proces, a najwazniejsze - bardzo latwy! I wlasnie - mozna odbic wszystko - guziki fakturowane np.

Aha, Dyzia, pokazcie te kucyki... no swietny maz, ze sukieneczki ugniatal... pozdro dla niego!


RE: Terapia przez klej, papier i pare farb... - Erato - 12-13-2012

Dominika, a czy możesz zapodać jakiegoś tutka, jak się tę masę solną robi? Bo ja nie mam pojęcia Blush


RE: Terapia przez klej, papier i pare farb... - craftingbydominique - 12-13-2012

Jasne Erato, moge caly proces, lacznie z tloczeniem.