Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Terapia Dominiki - kafelki z gliny - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Terapia Dominiki - kafelki z gliny (/showthread.php?tid=1290)



RE: Terapia przez klej, papier i pare farb... - callisto - 11-07-2012

Uff , przeglądnęłam cały wątek, poczytałam i pooglądałam prace. Kochana jesteś dla mnie niesamowitą inspiracją, różnorodność technik jaką stosujesz powala na kolana. A do tego dzielisz się wiedzą i piszesz bardzo szczegółowo co robisz krok po kroku. Skarbnica wiedzy jednym słowem Smile
Pudełko z zegarami jest urocze, ciekawa aranżacja, mi tu wszystko pasuje. Takie nadgryzione zębem czasu.
Zabawy z szablonem i konturówkami - też je lubię i to baardzoSmile
Fajny pomysł z stikersami - można poszaleć niesamowicie, i z konturówką i samą nakleją i jeszcze wykorzystać pozostałości po naklejkach robiąc tło.

Wiesz, mi też zrobił się delikatny krak po lakierowaniu na metalicznych farbkach przy ostatnim chusteczniku konkursowym. Mnie to nie przeszkadza, uznałam to nawet za atut.


RE: Terapia przez klej, papier i pare farb... - craftingbydominique - 11-07-2012

No wlasnie, krak jak wyjdzie przypadkiem to najczesciej atut, szczegolnie jak jest drobniutki, taki dodatkowy akcencik. 'Stikersy' mowisz, czyli po prostu naklejki, ja wiem, ze jest na to jakas nazwa, bo dawno temu w PL takie naklejki byly...ale mi stikersy pasuja... juz sie przyzwyczailam i zaadoptowalam maniere makaronizowania, taki czas panie...
Dzieki za mile slowa oczywiscie Callisto!

A wracajac do stikersow - hm.. sama siebie natchnelam... trzeba znow sprobowac, teraz na francuski lece, jak wroce to jeszcze wrzuce mini foto tutek jak stikersy sie kleily do sercowego pudelka.

Jeszcze raz - dzieki, ze wpadlas! Smile


RE: Terapia przez klej, papier i pare farb... - gofira - 11-07-2012

huraaa w koncu załapalam bardzo dziękuje a mam prosbę przypomnisz sie z tymi zakupami przed wyjazdem?


RE: Terapia przez klej, papier i pare farb... - craftingbydominique - 11-07-2012

no to juz mozemy dzialac, powiedz czego potrzebujesz, ja znajde najtaniej, podesle linki i zobaczysz czy chcesz. Albo tak: wejdz na ebay.co.uk i szukaj: brass stencil, embossing folder, peel off stickers. jak sie wyswietli lista stu tysiecy rzeczy to dajesz u gory opcje - price: lowest P&P i bedziesz miala od najnizszej ceny. Jak cos jeszcze potrzebujesz, pytaj, ja naprawde lubie grzebac na ebayu ... Smile

aha, jeszcze jest cos takiego sprytnego, jak nasza dawna kalkomania. Pamietasz napis 'Once Upon a Time' na serduszku wewnatrz pudelka z ptaszkiem i guzikami... to byly tzw rub ons, czyli folia cienka z napisami, motywami (piekne sa!) itp, odklejasz zabezpieczenie z tylu, przykladasz tam gdzie chcesz napis, jedziesz po wierzchu np szpatulka, koncem pedzla, moneta ... tak jakbys zdrapke tarla, i to sie odbija na powierzchni... tak jakbys dostala juz gotowy do polozenia transfer (te cienka blonke po transfer glaze np).

to jest moja kartka z rub ons:
http://www.ebay.co.uk/itm/7-GYPSIES-FORTUNES-THE-STORY-RUBBINGS-RUB-ONS-/170933800055?pt=UK_Crafts_StickersScraps_Decoupage_SM&hash=item27cc72cc77 - ja wycielam na razie tylko ten napis Once Upon a Time, przylozylam, potarlam mocno drugim koncem pedzla i mam napis! w poltorej minuty! Jedyny minus ze ograniczaja Cie motywy, no i cena.


RE: Terapia przez klej, papier i pare farb... - craftingbydominique - 11-07-2012

Mery, ale co jest ladne? te naklejki masz na mysli? no naprawde nie wiem, czego nie odklejac.. SmileSmile


RE: Terapia przez klej, papier i pare farb... - craftingbydominique - 11-07-2012

Absolutnie tak! Grarut, patrz w serwetniku sa tansze Smile Dzieki za linka i sie wcinaj kiedy chcesz Smile

Aha.. a do czego je wykorzystujesz? Skrapy? cos innego?


RE: Terapia przez klej, papier i pare farb... - craftingbydominique - 11-08-2012

Aaaa, no widzisz, fajnie to wyszlo.


RE: Terapia przez klej, papier i pare farb... - craftingbydominique - 11-09-2012

Dawno, dawno temu byl sobie kalendarz.. a to jest jeden miesiac:

Czyli akryl plus perla, kartka z kalendarza, kropki - farbka i patyczkiem do szaszlykow, kolka powzrorkowane wyciete skads tam, nie pamietam.. Smile
Odgrzebuje co nie co, a nic sie nowego nie tworzy... tylko tu jestem i dlugo gadam SmileSmile

       


RE: Terapia przez klej, papier i pare farb... - gofira - 11-09-2012

hmmm a jaki krotki opis normalnie aż sprawdzilam czy to twoje (hihi) fajnei wykonane choć to zupełnie nie moj styl


RE: Terapia przez klej, papier i pare farb... - Shanna - 11-09-2012

Blysk przepieknySmile Motyw nie moj, za to pomysl i wykonanie podoba mi sie.