Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Terapia Dominiki - kafelki z gliny - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Terapia Dominiki - kafelki z gliny (/showthread.php?tid=1290)



RE: Terapia Dominiki - serwetkowe stemple i alkohole - apawlaczka - 10-13-2013

Jestem oczarowana tym co zrobiłaś, podziwiam Twoje umiejętności i kreatywność. Kurde aż mnie zatkało, zamiast iść spać bo już późno to się gapię i gapię. Domi jak się robi te wytłaczanki, nie wiem o co tam chodzi, jaki robal??? Juro moja siostra z UK przylatuje, a ja nic nie zamówiłam, żal.pl. Muszę się tymi alkoholami zainteresować, bo efekty cudne. Ciekawe w sumie czy w PL są łatwo dostępne. Ach cuda no cuda :-)


RE: Terapia Dominiki - serwetkowe stemple i alkohole - jwoj207 - 10-13-2013

Nie moge oczu oderwać-piękności. Wyzszy stopien wtajemniczenia:-)


RE: Terapia Dominiki - serwetkowe stemple i alkohole - abask - 10-13-2013

U Ciebie, jak zwykle, rewelacyjnie. Nie pracowałam jeszcze z alkoholami, ale jak już pisałaś, wszystko przede mną Wink)
Z embosem też miałam mało do czynienia.
Ale robal?? jaki robal?


RE: Terapia Dominiki - serwetkowe stemple i alkohole - craftingbydominique - 10-13-2013

Vika, sorki, jak mowilas o wyciskaniu, to myslalam, ze myslalas o wciskaniu stempla w mase.... oczywiscie, ze srebrny pasek jest wytloczony z folderu przez maglownice vel robala. Ale dol, to tak samo, jak gora - resist stamping.
Renia - lap versamarka i to samo rob, najpierw przezroczysty emboss na jasnym akrylu, na to kolor, sciagasz recznikiem, osiada kolor tylko na tle, emboss jest dalej bezbarwny, znaczy ciut lapie kolor, ale glownie pokazuje kolor spod stempla, czyli wlasnie ten pierwotny, jasny akryl. Sorry, ze tak gledze lopatologicznie, ale to fajna, prosta, a efektowna zabawa, a skoro masz juz przybory... Smile
Anula - nowe rzeczy szybciej sie tu pojawiaja, normalnie alkohole sa dostepne w PL, drogie troszke te flaszeczki. Gdybym miala cos sugerowac, to sprobowac na ebay.co.uk - alcohol inks, na zbiorczych, prywatnych aukcjach, kilka kolorow na raz. I jeszcze bardzo polecam distress stains, tez mozna troszke pogrzebac, gdzie taniej jest.
Hanula - Robal to pieszczotliwa nazwa dla maszynki zwanej Cuttlebug - takie cos: http://www.youtube.com/watch?v=ZUBiq5QX-6s - znow prosta sprawa, ale wymaga niestety poczatkowych nakladow skarbonkowych Sad


RE: Terapia Dominiki - serwetkowe stemple i alkohole - abask - 10-13-2013

Aaaa.... Obejrzałam Wink) teraz kumam Wink)
Dziękuski Wink


RE: Terapia Dominiki - serwetkowe stemple i alkohole - craftingbydominique - 10-13-2013

No to super, pamietaj, zeby kupic fine detail clear embossing powder - ten szczegol - 'fine' robi roznice, chcesz wlasnie drobny, zeby odzwierciedlic kazdy szczegol stempla. I albo lekko polakieruj powierzchnie przed odbiciem, albo przetrzyj papierem, im gladsze, tym sie lepiej odbija, zreszta to juz wiesz.... Smile


RE: Terapia Dominiki - serwetkowe stemple i alkohole - craftingbydominique - 10-13-2013

Renia - i tak trzymac, w koncu takie zakupy ile endorfin dostarczaja, co nie? Smile A endorfiny, wazna rzecz w zyciu...

Gosiula... Ty sie nie zarzekaj kochana, bo w tym rzemiosle, to nigdy nic nie wiadomo Smile


RE: Terapia Dominiki - serwetkowe stemple i alkohole - craftingbydominique - 10-13-2013

A jakze!


RE: Terapia Dominiki - serwetkowe stemple i alkohole - Anucha - 10-14-2013

Piękna ta puszka, inna niż wszystko. Życia mi zabraknie na wypróbowanie tego wszystkiego.

Co jest lepsze "robal" czy "strzał"?


RE: Terapia Dominiki - serwetkowe stemple i alkohole - craftingbydominique - 10-14-2013

Ja mam robala, bardzo jestem zadowolona, idz za cena Smile. Ostatnio dyskutowalam tez na ten temat z jedna z krafciarek, zrobila dokladny wywiad, za moja namowa i z wlasnego wyniku poszukiwawczego wyszedl cuttlebug, jest bardzo zadowolona. Wszystkie foldery oraz wykrojniki pasuja do obu, wiec nie ma problemu z materialami (no chyba, ze bedziesz kupowac te kosmicznie drogie, formatu A4). I chyba robal jest ciut mniejszy (czyt. poreczniejszy) od strzalu Smile