Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Terapia Dominiki - kafelki z gliny - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Terapia Dominiki - kafelki z gliny (/showthread.php?tid=1290)



RE: Terapia Dominiki - zimowa inspiracja wyciskanowa :) - craftingbydominique - 10-12-2013

Bawie sie ostatnio technika pt. resist stamping. Duzo na YT, jesli ktos ma ochote. Boki folkowej tacy oraz mini klucze na bokach klucznika byly w ten sposob wykonane.
Czyli stempel + versamark bezbarwny + bezbarwny emboss. Na to kolor, u mnie najczejsciej to mix alkoholi i barwnikow w sprayu - niejakich Dylusions. Akryl, jako kolor, jest ok, bitum tez, ale o ile ten ostatni nie zmywa sie tak latwo, to akryl znika po przetarciu recznikiem papierowym, w wiekszosci przynajmniej. Trzeba nakladac kilkukrotnie. Alkohole maja te przewage, ze sa jak bejca, przezroczyste, ladne tony mozna nimi wyczarowac, podobnie, jak distress stains (stain to nic innego, jak bejca). Nie mam pojecia, czy sa dostepne w PL, ale jesli tak, to zdecydowanie polecam - piekne kolory, wydajne, wygodny aplikator, bezwonne.
Ok, no i pudlo Smile Czyli gora i dol to resist stamping, kolorowane tym, co wyzej. Pasek z metalu, to emboss na metalu plus trzy alkohole; black, butterscotch, mountain rose.


RE: Terapia Dominiki - zimowa inspiracja wyciskanowa :) - Shanna - 10-12-2013

Super te stemple masz.
Rozumiem. ze ten pasek to Robalem robilas? CB znaczyTongue
Podoba mi sie, choc kolory nie do konca moje, bo w pomaranczach az tak nie gustuje, a u mnie po prostu pomaranczowo wyglada. Ale samo wykonanie...cud.
A boki to tez tusze I alko czy farba? Swietny kolor.


RE: Terapia Dominiki - zimowa inspiracja wyciskanowa :) - craftingbydominique - 10-12-2013

Oczywiscie, ze robalem Smile, swietny jest ten metal, jednak folie i inne talerze piknikowe nie maja tego 'czegos'.
Pomarancz zlamany indygo, moj aparat wyjaskrawia barwy, z definicji, tak naprawde, to jest bardziej bursztyn, zreszta tak samo przod klucznika i ksiazka - wszystkie te kolory sa z leksza przejaskrawione. Ale to nie szkodzi, musi byc cieplo, podoba mi sie tak, szczegolnie po moich smutnch brazach. A dol to turkus, swieczka, akryl kremowy, przezroczysty embossing, na to wlasnie distress stain - vintage photo, boskie sa te kolorwacze Dora, skus sie na jeden i sprobuj.... Smile. Aha, wszystko jest przetarte sciernym, bo oczywiscie alkohol barwi wszystko, bitum sie zmyje z embossu, akryl tez, ale alkohole to mocne barwniki, szybko trzeba nimi pracowac, nie zmywaja sie w ogole, troche wprawy trzeba, zeby nie bylo plam i mazow nierownych. Distress stains sa o wiele bardziej wybaczajace.


RE: Terapia Dominiki - zimowa inspiracja wyciskanowa :) - wiolka42 - 10-12-2013

Nie znam się na technice którą sie bawisz . Pierwszy raz o tym słyszę . Na razie to dla mnie wyższa szkoła jazdy . Ogólnie bardzo mi się podoba Twoja praca . Fajnie dobrane kolory i wzorySmileSmile


RE: Terapia Dominiki - zimowa inspiracja wyciskanowa :) - craftingbydominique - 10-12-2013

Dzieki Wiolus Smile Wszystko przed Toba! Smile


RE: Terapia Dominiki - zimowa inspiracja wyciskanowa :) - Shanna - 10-12-2013

Wiesz co, probowalam alko. Skusilam sie na 4 podstawowe kolory. Poprobowalam I nie czuje absolutnie tego czegos. Szalu nie ma, ani takiego - no wlasnie czegos- ze fajnie by je tu czy tam dodac. Kompletnie ich niepolubilam I w kazdej postaci uwazam je za zbedne. Emboss owszem, podoba mi sie. Miki tez fajne. Powinnam je pewnie wiecej przemycac do pracSmile ale jakos decu to dla mnie nadal serwetka, farby, bitum I te inne mazidla, a pudry to juz na dalekiej pozycji. Nie mniej jednak tylko alko powiedzialam NIE. Podoba mi sie jak Ty robisz, czy inne dziewczyny, ale mnie samej to nie wciagnelo.


RE: Terapia Dominiki - zimowa inspiracja wyciskanowa :) - Vika - 10-12-2013

Hahaha alkohole nie zmywają się w ogóle Big Grin szczególnie z rąk Big Grin

Domi znowu świetne wytłaczanki Smile


RE: Terapia Dominiki - zimowa inspiracja wyciskanowa :) - craftingbydominique - 10-12-2013

Jasne, Dora, najwazniejsze to probowac Smile
Vika, zle sie pracuje w gumowych rekawiczkach (szczegolnie tych za duzych Smile), ale bez nich paluchy, jak po obieraniu tony ziemniakow naprzemiennie z gora marchwi wygladaja... i tak przez dwa dni co najmniej... no, jak bejce, wiadomo.
Aha, i to nie sa wytlaczanki, nie tym razem Smile, tylko przezroczysty emboss, ktory ma to do siebie, ze sie nie zabarwi (znaczy alkohole daja rade, ale po to jest tez scierny.. Smile), czyli wzor ze stempli zawsze bedzie jasny.
Nota bene, probuje to samo zrobic, ale bez embossu, prosciej, niedlugo wyniki.
Aha, tak wyglada goly akryl plus emboss przezroczysty... zakladam, ze co nieco widac Smile
   


RE: Terapia Dominiki - serwetkowe stemple i alkohole - Vika - 10-12-2013

I komu Ty to mówisz? no komu?? u mnie to nawet i trzy dni trzyma Big Grin

A na boku wieka to nie jest wytłaczanka?? Nie mów...


RE: Terapia Dominiki - serwetkowe stemple i alkohole - Erato - 10-12-2013

Fantastyczne, Ty zdolna bestio Big Grin Kolory, wzory, faktury.