Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Terapia Dominiki - kafelki z gliny - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Terapia Dominiki - kafelki z gliny (/showthread.php?tid=1290)



RE: Terapia Dominiki - zimowa inspiracja wyciskanowa :) - wiolka42 - 10-08-2013

Ale Was wzięło na to wyciskanie SmileSmile. Podziwiam . Bombinka superaśna . Moja choinka ma złote ozdoby więc Twoja bomba Wink jak najbardziej pasowałaby ......złoto złoto złoto - wszystko bym złociła WinkSmile. Ten dół u mnie wygląda jak złoty , ale coś wyczytałam o rudym gdzie on ?? Dodgy


RE: Terapia Dominiki - zimowa inspiracja wyciskanowa :) - Vika - 10-08-2013

Domina a nie zabezpieczałaś tego akrylu, że się zmył??

Aaaa... wpadło mi w ręce genialne nowe (dla mnie nowe, bo jakoś dotąd nie miałam z nim przyjemności) medium - wosk bitumiczny - łączy w sobie i zalety wosku i wszystko co daje bitum, tyle, że nie schnie w locie jak prawdziwy bitum, czyli można sobie ścierać, rozmazywać, dokładać i odejmować ile dusza zapragnie (na podobieństwo patyny) ale kolor ma głęboki i mocno-ciepło brązowy jak bitum, no mówię - genialny jest Smile


RE: Terapia Dominiki - zimowa inspiracja wyciskanowa :) - craftingbydominique - 10-08-2013

Wiola - rude mialo byc w wypelnieniach u gory, w sniezynkach, a to na dole, to nie zloto bynajmniej, ale taka ochra, czyli ciemnawy zoltawy, rudawy Smile
Vika - system moj taki, ze daje niebieski, scieram gore, daje ochre, scieram bardzo delikatnie gore, zeby ochra tylko we wglebieniach zostala i bitum na dole ta metoda sie trzyma doskonale, wiadomo, ale akryl sie yplukal. Za duzo nakladac i scierac nie mozna, bo wszystko zejdzie. Gdybym zabezpieczyla akrylem po niebieskim, to bym sobie mogla do woli - nakladac ochre i scierac, ale raz, ze eksperymentowalam, dwa, ze na szybkiego lenia Smile


RE: Terapia Dominiki - zimowa inspiracja wyciskanowa :) - wiolka42 - 10-08-2013

To ja chyba daltonistka Tongue


RE: Terapia Dominiki - zimowa inspiracja wyciskanowa :) - craftingbydominique - 10-08-2013

Aha, Vika, a jak sie firmowo nazywa to cudo?


RE: Terapia Dominiki - zimowa inspiracja wyciskanowa :) - Vika - 10-08-2013

Ty se wyobraź, że to Renesans Smile
tyle, że podobno ten szalony bitum robią dla nich we Włoszech gdzieś, hen...
ale powiadam Ci - genialny on jest!
i nazywa się wosk bitumiczny


RE: Terapia Dominiki - zimowa inspiracja wyciskanowa :) - craftingbydominique - 10-08-2013

Mi sie cale szczescie bardzo dobrze z bitumem pracuje, mokre chusteczki zalatwiaja sprawe zawsze, plus mam stamperii trzy brazy w patynie... styka Smile
A pamietasz ten wosk turkusowy, co to go nie wiedzialas czy nabyc.... no, to juz jedzie do mnie, a potem do Ciebie.. Smile


RE: Terapia Dominiki - zimowa inspiracja wyciskanowa :) - Vika - 10-08-2013

Ty mi go kupiłaś??
mówiłam, ze Bozia w dzieciach Ci wynagrodzi Smile


RE: Terapia Dominiki - zimowa inspiracja wyciskanowa :) - apawlaczka - 10-08-2013

Ło matko co za cudo wyczarowałaś Domi :-) stempli się jeszcze porządnych nie dorobiłam więc za bardzo nie mam czym wypróbować, ale korcisz mnie takimi wspaniałościami tu. Chyba poproszę siostrę żeby mi z UK coś przywiozła. Napisz mi prosze pod jakim hasłem na E-bay'u szukać stempli silikonowych czy jakichkolwiek jakie się nadadzą zarówno do embossowania, jak i wyciskania??? wchodzę tam i nic nie mogę znaleźć, w jakiej kategorii szukać?


RE: Terapia Dominiki - zimowa inspiracja wyciskanowa :) - Vika - 10-08-2013

Ania - poszukaj w sklepach scrapowych albo choćby i na All...
wpisz w wyszukiwarkę "stempel" i net Ci wypluje milion różnych Smile