Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Dekutworki :D - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Dekutworki :D (/showthread.php?tid=1097)



RE: Dekutworki :D - magnolia57 - 06-14-2012

Nic nowego nie dodam, dziewczyny już wszystko napisały, spróbuj podcieniować a na przyszłość :
ryżowy lepiej się prezentuje jak się go wyrywa, łatwiej wtedy zamaskować różnice, wiem bo mam taki sam. Ogólnie ok. pozdrawiam Smile


RE: Dekutworki :D - szksat - 06-14-2012

Oj, mści się, mści Smile Ale na szczęście uczę się na swoich błędach i już więcej nie będę liczyć, że takie numery zdadzą egzamin Smile

Aniołek, nie dość, że się nie obrażam, to dziękuję za radę, bo z tymi zdjęciami, to też same kłopoty Smile A w jakim sensie byłam oszczędna z motywem? Powinnam tam jeszcze coś dodać?

Magnolia, kłopot polega na tym, że cieniowanie to nie jest moja najmocniejsza strona i za pierona nie mogę sobie z tym poradzić Sad

Muszka, dziękuję za słowa otuchy Smile




RE: Dekutworki :D - magnolia57 - 06-14-2012

Właśnie dlatego doradzam wyrywanie bo jak bedziesz chciała cieniować to nawet jak wjedziesz na motyw to nie bedzie widać, a jak wyrwiesz to wokoło wyrwania możesz delikatnie gabecza popacać, jak zrobisz za mocno zawsze białą rozjaśnisz, popróbuj na jakimś skrawku deseczki, buziokiSmile


RE: Dekutworki :D - anulkaa - 06-14-2012

I ja też tak uważam podcieniujesz deczko i będzie OKSmile


RE: Dekutworki :D - Shanna - 06-14-2012

Komplet bardzo fajny. Swietnie sie prezentuje. A o drobnych klopotach z motywem pisac juz nie bede, bo kolezanki juz zdazyly wszystko wyjasnicSmile


RE: Dekutworki :D - brunetka - 06-14-2012

pomimo wszystko uważam, że prezent bardzo udany Smile


RE: Dekutworki :D - szksat - 06-19-2012

Dzięki za wsparcie Smile Z cieniowaniem nadal walczę, ale w międzyczasie wypadło otwarcie wyremontowanej kuchni mojej cioci, z której to okazji zrobiłam oliwkową deseczkę na kalendarz

   

Bardzo lubię ten motyw Smile A oczywiście bez przygód się nie obyło - na deseczkę miałam 2 dni, więc bardzo mało. Jednego dnia przyklejałam motyw, cieniowałam, kropkowałam, no i chciałam chociaż 7 warstw lakieru położyć, żeby następnego dnia mieć co szlifować - oczywiście w ruch poszła suszarka, bo jak inaczej. Zadowolona z siebie, że plan na dzień pierwszy wykonałam, poszłam spać Smile Rano wzięłam się za szlifowanie i jakież było moje zdziwienie, kiedy najpierw porobiły się jakieś dziwne zgrubienia, a następnie lakier zlazł grubymi płatami - w końcu 7 warstw to już grube płaty Smile Na szczęście sobota była bardzo gorąca i jakoś udało mi się ze wszystkim wyrobić na tyle, żeby efekt był w miarę zadowalający Smile Choć, oczywiście, 30 warstw lakieru nie było Smile
Okazało się więc, że nie tylko niedokładne wycinanie motywu się mści Smile A Wy jak radzicie sobie w takich przypadkach, kiedy jest za mało czasu?


RE: Dekutworki :D - Vika - 06-19-2012

Big GrinBig GrinBig Grin
W decu nie ma pojęcia "mało czasu" bo jedno z drugim nie jest kompatybilne Big GrinBig Grin
Decu wymaga baaardzo dużo czasu, żadne "iście" Tongue na skróty się nie udaje...
Lakier musi schnąć od 3-6 godzin (każda warstwa) zgodnie z przepisem dla danego lakieru, a suszarka suszy tylko wierzch, bardziej przeszkadza niż pomaga, bo ten środek nie może wyschnąć jak należy...

Ale deseczka fajna Smile


RE: Dekutworki :D - martyna20031 - 06-19-2012

Bardzo ładna .I te kropeczki.


RE: Dekutworki :D - Shanna - 06-20-2012

Mnie sie podobaSmile