Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Moje dekupażowe już nie początki ;)-str.46 - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Moje dekupażowe już nie początki ;)-str.46 (/showthread.php?tid=1033)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40


RE: Moje dekupażowe już nie początki ;)-str.26 - brunetka - 10-14-2012

Oliwkowe słoiczki bombowe!


RE: Moje dekupażowe już nie początki ;)-str.26 - sylwia2624 - 10-22-2012

[/quote]
Nie no serio? Nie podobają Ci się?... Ale są świetne! A już w ogóle nie wiem, jak się da tak idealnie obkleić papierem takie okrągłe kształty jak te wieczka!

[/quote]

Słoiczki oklejałam małymi kawałkami dopasowując do sebie, trochę jak puzle to wyglądało ale po Waszych opiniach stwierdzam że warto było Smile

Uczyniłam kielich wazon, miał być motyw kwiatowy, delikatny i duży, więc wyszło coś takiego Smile     i wazonik fiołkowy ściśle według wskazówek klientki Smile    


RE: Moje dekupażowe już nie początki ;)-str.26 - Erato - 10-22-2012

Mnie się podobają oba i strasznie mnie nakręciłaś na papier ryżowy na szkle!


RE: Moje dekupażowe już nie początki ;)-str.26 - gofira - 10-22-2012

ha ja też jestem bardziej za kielichem - śliczny


RE: Moje dekupażowe już nie początki ;)-str.26 - Shanna - 10-23-2012

Oba piekne. Nie wiem co ladniejsze, czy lampion czy wazon...chociac chyba wazon. Lubie fiolki a jeszcze bardziej ich zapach.


RE: Moje dekupażowe już nie początki ;)-str.26 - Erato - 10-23-2012

Mogę popytać technicznie?... Czy taki papier ryżowy przezroczysty klei się na jakiś przezroczysty primer, czy od razu na szkło? Bo później to już standardowo, czyli motywy na klej i lakier, tak?


RE: Moje dekupażowe już nie początki ;)-str.26 - gofira - 10-23-2012

ja jak robie kielichy z ryżówcem to pierwsze po dokladnym umyciu i wysuszeniu smarowałam klejem do decu - on wysycha i jest transparentny - później dorobiłam się primera - tez robił się przezroczysty ale nieco drogi więc wróciłam do kleju - smaruje wysycha i dalej juz normalnie - a ryzowiec po wierzchu smaruje - mneij roboty i łatwiej idzie


RE: Moje dekupażowe już nie początki ;)-str.26 - Erato - 10-23-2012

(10-23-2012, 11:16 AM)gofira napisał(a): ja jak robie kielichy z ryżówcem to pierwsze po dokladnym umyciu i wysuszeniu smarowałam klejem do decu - on wysycha i jest transparentny - później dorobiłam się primera - tez robił się przezroczysty ale nieco drogi więc wróciłam do kleju - smaruje wysycha i dalej juz normalnie - a ryzowiec po wierzchu smaruje - mneij roboty i łatwiej idzie

Dziękuję Smile Ale po wierzchu znaczy się na suchy klej i tylko z wierzchu?...


RE: Moje dekupażowe już nie początki ;)-str.26 - gofira - 10-23-2012

1. myjesz kielich - ja pod kranem wodą z płynem do mycia naczyń
2. osuszam ściereczką bez farfocli i kudłaczków
3. smaruje klejem do decu - takim który zrobi się transparentny - czekam aż wyschnie
4. rwę na kawałki ryżowca moczę pędzel w kleju biorę ryżowca, przykładam do kielicha i smaruje po wierchu
kawałkimoga na siebie nachodzić i tak tego nei będzie widac na koniec- jak całe juz ponaklejam to maluje jeszcze raz całośc klejem dla wyrównania i pewności
i gotowe




RE: Moje dekupażowe już nie początki ;)-str.26 - Erato - 10-23-2012

Wieeelkie dzięki gofirko Big Grin Łopatologicznie i wreszcie zakumałam! Nie miałam pojęcia, że papier trzeba porozrywać... Blush Super, dziękuję.