Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
decoupage w moim wykonniu- 152 pudełka z castoramy - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: decoupage w moim wykonniu- 152 pudełka z castoramy (/showthread.php?tid=1015)



RE: decoupage w moim wykonniu- 133 zydelek - Merilon - 04-01-2014

no dobra to spróbuję, ale mówisz że na taki zwyczajny lakier akrylowy mam to zrobić ? posmarować kartkę, przedmiot i jazda ??


RE: decoupage w moim wykonniu- 133 zydelek - gofira - 04-01-2014

wydruk z laserówki
warto podmalować przedmiot - pamiętaj że białe miejsca na wydruku to pusta kartka- białe miejsca na wydruku po przetransferowaniu będą miały kolor twojego przedmiotu

wydruk smarujemy lakierem- takim jakiego używasz - sprawdzamy czy dokładnie wydruk został pomalowany, puste miejsca w sensie bez lakieru się nie przetransferują

smarujemy przedmiot lakierem
przykładamy posmarowany obrazek( oczywiście posmarowanym, czyli obrazkiem do spodu- na wierzchu widać suchą białą kartkę)
dociskamy wałeczkiem od środka ku brzegom tak aby wylazł nadmiar lakieru
po chili widoczne są mokre plamy na wydruku na białej stronie - zaczynamy rolować
do 15:20 jestem przy kompie rób i pytaj na bieżąco
powodzenia


RE: decoupage w moim wykonniu- 133 zydelek - Merilon - 04-03-2014

korciło mnie strasznie aby spróbować transferu wg. twojego opisu, ale nie miałam wydruku z laserówki, ale ciekawość była silniejsza i spróbowałam przetransferować zdjęcie z wydruku atramentowego....hm...efekt był kiepski, tzn. gdyby nie było by to zdjęcie (wymyśliłam sobie że przetransferuje swoje ślubne zdjęcie Big Grin) to było by nawet ok, ładnie wszystko wychodziło, ale niestety pod koniec nad głową mojego męża pojawił się taki ciemny zaciek (chyba lakieru dobrze nie wywałkowałam?!) no i to popsuło całą pracę.. a szło tak pięknie Big Grin no ale nic, zeszlifuje to i spróbuję znowu z wydrukiem z laserówki, w przyszłym tygodniu powinnam mieć ten wydruk Smile


RE: decoupage w moim wykonniu- 133 zydelek - gofira - 04-03-2014

to trzymam kciuki

a jak nie masz wydruku z laserówki a masz papier do decu z jakimś wzorem to spróbuj z papierem do decu - efekty super


RE: decoupage w moim wykonniu- 133 zydelek - Erato - 04-03-2014

(04-01-2014, 02:28 PM)gofira napisał(a): po chili widoczne są mokre plamy na wydruku na białej stronie - zaczynamy rolować
ale to moczysz to jeszcze dodatkowo wodą, czy korzystasz z tego "rozmoczenia" lakierem?


RE: decoupage w moim wykonniu- 133 zydelek - gofira - 04-03-2014

na pierwsze ścieranie nic zazwyczaj nie mocze- ja się plamy pokażą to zaczynam od tych miejsc i z "grubasa" wtedy samo schodzi, później już jak meszek zostaje to paluch w wodzie mocze lekko wycieram o spodnie - zawsze o spodnie bo najbliżej Smile i lecę dalej
czasem tylko się tak zdarza, że mimo mega wałkowania nie ma mokrych plamek to wtedy mokrym paluchem delikatnie ciapnę to tu to tam i już plamki są i heja

decu od zawsze kojarzyło mi się z cierpliwością i dość długim procesem i przyznam się tutaj szczerze, że dopiero jak do mamy do Posen pojechałam to uwierzyłam, że wcale nie musi być tak długo, że można rachu ciachu i praca powstaje. no tak ale ona to mistrzyni a ja ... no cóż mi jeszcze do master class brakuje
nie dawało mi to spokoju i któregoś dnia postanowiłam organoleptycznie sprawdzić czy się da
start o 20:00- o 22:00 było gotowe i już po dwóch warstwach lakieru, rano położyłam jeszcze jedną po południu dwie i proszę.
                   
oczywiście wieko to transfer po całości tylko później pociapany by nie był taki no wiecie taki sztuczny, tylko by nieco stary był

a w środeczku.... mydlana róża z miką by złociła się wśród suszonych płatków róż
niestety róża nie była zapakowana w folię a mydło brudzi- na przyszłość - pudełko musi być pomalowane by nie było widać.
               


RE: decoupage w moim wykonniu- 137-decu na szybko - Merilon - 04-03-2014

Ale piękności ! aż mi się buzia rozdziawiła w trakcie oglądania Big Grin Gofira jak dla mnie to ty jesteś mistrzynią transferu ! mój master i guru Big Grin


RE: decoupage w moim wykonniu- 137-decu na szybko - gofira - 04-03-2014

ups aż się różowa zrobiłam
bardzo ale to bardzo dziękuję a co do mistrzyni - uczyłam się od najlepszych no i może coś przy tym w genach przeszło Smile


RE: decoupage w moim wykonniu- 137-decu na szybko - Erato - 04-03-2014

Gofi ja widzę, że Ty od mamy z Posen to nie tylko szybkości się nauczyłaś, ale jeszcze jakichś struktur tajemniczych, patynowanych i z obowiązkowymi turkusowymi jeziorkami Big Grin No bomba to wyszło! Gdy się Gofi śpieszy, to się decou cieszy Wink


RE: decoupage w moim wykonniu- 137-decu na szybko - DecouDream - 04-03-2014

I ja widzę geny w tej pracy (czytaj: mroczność)
Fajne pudełko, niezłe są te mydlane prezenty Smile