Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
decoupage w moim wykonniu- 152 pudełka z castoramy - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: decoupage w moim wykonniu- 152 pudełka z castoramy (/showthread.php?tid=1015)



RE: decoupage w moim wykonniu- 133 zydelek - gofira - 03-31-2014

oj tam oj tam taki urok dzieci
ale prawda i tego dowodem jest kolejna praca którą wykonałam


RE: decoupage w moim wykonniu- 133 zydelek - Erato - 03-31-2014

(03-31-2014, 10:05 AM)gofira napisał(a): hmmm dzieki za opinie wszelakie- powiem tak zydelek to poligon doświadczalny a że torba stoi to i wieka nie widać
a romby - dla tych co pytali
1. wybieramy wzór w google
2. kopiujemy do pliku
3. obrabiamy tak aby zajmowała najlepiej cała stronę
4. drukujemy na drukarce laserowej
5. docinamy wzór tak by móc ze sobą poaczyć strony ( moja drukarka drukuje max A4, a zydelek był większy)
6. wzór smarujemy lakierem ( nie spód wzory, TYLKO PO SAMYM WZORZE, SMAROWAĆ PO OBRAZKU)
7. smarujemy też miejsce gdzie będziemy transferować czyli np wieko zydelka
8. przykładamy wzór obrazkiem do spodu( na wierzchu widać białą kartkę)
9. dociskamy ( używam do tego wałka do tapet) dokładnie miejsce przy miejscu
10. biegniemy zalać sobie kawę
11. wracamy i delikatnie zaczynamy rolować
UWAGA!!!!! wzór nie może zbytnio wyschnąć bo rolowanie będzie bardzo trudne i bolące. istnieje wtedy też duże prawdopodobieństwo uszkodzenia wzoru
12. rolujemy, rolujemy , rolujemy popijając przy tym kawkę
i gotowe
Gofi ja myślałam, że już obczaiłam transfery dość dokładnie, a tu czytam Twój opis i zonk - naprawdę ścierasz papier z takiego świeżego transferu? Ja zawsze pilnowałam, żeby bardzo dokładnie wysechł, bo inaczej mi się zdzierał wzór przy rolowaniu... Zawsze się człowiek czegoś nauczy...


RE: decoupage w moim wykonniu- 133 zydelek - gofira - 03-31-2014

Er naprawdę naprawdę - mi tez się wydawało że musi być suchuteńki i tak robiłam tylko wtedy z tarciem była masakra- paluchy popuchnięte i zawsze gdzieś za bardzo przetarłam albo kłaki zostały a teraz rach ciach i gotowe


RE: decoupage w moim wykonniu- 133 zydelek - Erato - 03-31-2014

(03-31-2014, 01:38 PM)gofira napisał(a): Er naprawdę naprawdę - mi tez się wydawało że musi być suchuteńki i tak robiłam tylko wtedy z tarciem była masakra- paluchy popuchnięte i zawsze gdzieś za bardzo przetarłam albo kłaki zostały a teraz rach ciach i gotowe
no to mi Amerykę odkryłaś Big Grin Spróbuję przy następnej pracy transferowej... A na kolorowych obrazkach też tak robisz? Takich wiesz, na większej powierzchni.


RE: decoupage w moim wykonniu- 133 zydelek - Virgo_777 - 03-31-2014

No wygląda ten opis całkiem przystępnie i nawet do ogarnięcia. Ja jeszcze ani jednego transferowania nie zaliczyłam (wstyd!?).
Ale, że na lakier...


RE: decoupage w moim wykonniu- 133 zydelek - gofira - 04-01-2014

Er dosłownie na wszystkich tak robię, na dużych, małych, kolorowych, czarno-bialych i jakie bądź. wszystkie tak samo - i najważniejsze wałkowanie dociskanie od środka do krawędzi aż lakier wyjdzie na krawędziach i na papierze pojawią się wtedy mokre plamy- znaczy dobrze- by nie było nawet pół bąbla z powietrzem pod spodem - naprawdę super zabawa


RE: decoupage w moim wykonniu- 133 zydelek - Merilon - 04-01-2014

Idę do działu z technikami bo czytając wasze rozważania aż mnie ściska żeby spróbować w końcu tego magicznego transfera !


RE: decoupage w moim wykonniu- 133 zydelek - gofira - 04-01-2014

jeśli coś będzie nie jasne to pisz na priv albo tutaj chętnie pomogę Smile


RE: decoupage w moim wykonniu- 133 zydelek - Merilon - 04-01-2014

Dzięki Smile pewnie w trakcie wyjdą jakieś wątpliwości Big Grin potencjalny motyw i przemdiot do transferu już mam :d teraz tylko muszę się dokształcić Big Grin

Kurczę, w dziale Techniki nie ma wątku o transferach, są tylko wydruki...no chyba że ślepa jestem...


RE: decoupage w moim wykonniu- 133 zydelek - gofira - 04-01-2014

wg mnie nie ma co czytać i co szukać bo wszystko opisałam w punktach, no chyba że któryś punk nie jasny to dopisze lub dopowiem