Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
decoupage w moim wykonniu- 152 pudełka z castoramy - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: decoupage w moim wykonniu- 152 pudełka z castoramy (/showthread.php?tid=1015)



RE: decoupage w moim wykonniu- 133 zydelek - DecouDream - 03-28-2014

Ryczka, zydelek... Confused Nie znałam tych nazw Smile
Jak to Hania podsumowała: taborecik wyszedł bardzo ciekawie. Romby są super. W ten sam sposób (grafika google, word, kopiuj wklej) robiłam transfer brzozy na wiccańską szkatułkę Smile
Jak ludzie w pracy zareagowali na takie cudeńko pod torebkę? Nie podkradają Ci go? Big Grin


RE: decoupage w moim wykonniu- 133 zydelek - asik1979 - 03-28-2014

hmm...przeczytałam wątek i ....za diabła nie wiem jak zrobiłas te romby! byłam przekonana ze sa malowane i przetarte, ale jak zrobiłas to transferem to nie mam takiej wiedzy i wyobrazni zeby to ogarnąć Big Grin

co do zydelka-jest śliczny, baardzo mi się podobaSmile jedyne co mi "nie leży" w tej pracy to ta paniusia na siedzeniu, mam wrazenie ze jest tego juz za dużo, no ale to subiektywna ocena Smile romby musisz opisać jak robiłaś bo strasznie mnie zaciekawiłaś. No i ta metoda na lakier, kurcze tego nie próbowałam jeszcze. Nie pytam jak się robi, bo znając życie któraś z Was napisze "zajrzyj do technik decoupagu" wiec nawet nie zaczynam tematu Big Grin


RE: decoupage w moim wykonniu- 133 zydelek - Virgo_777 - 03-28-2014

No superaśny stołeczek ! Ale, że romby to transfer... to dopiero... pomyślałam, że może szablon był w użyciu. Undecided


RE: decoupage w moim wykonniu- 133 zydelek - AlaJ - 03-30-2014

Transfer? o mamo... aż mnie palce bolą na samą myśl o "tarciu" Wink te przecierki i róże i latarenka, pięknie wyszło.


RE: decoupage w moim wykonniu- 133 zydelek - Shanna - 03-30-2014

No i nie wiem co napisac. Z jednej strony podoba mi sie kolorystyka i tlo w romby. Z drugiej czarny transfer wydaje mi sie za mocny. Sama nie wiem. Cos mnie w tym intryguje.


RE: decoupage w moim wykonniu- 133 zydelek - gofira - 03-31-2014

hmmm dzieki za opinie wszelakie- powiem tak zydelek to poligon doświadczalny a że torba stoi to i wieka nie widać
a romby - dla tych co pytali
1. wybieramy wzór w google
2. kopiujemy do pliku
3. obrabiamy tak aby zajmowała najlepiej cała stronę
4. drukujemy na drukarce laserowej
5. docinamy wzór tak by móc ze sobą poaczyć strony ( moja drukarka drukuje max A4, a zydelek był większy)
6. wzór smarujemy lakierem ( nie spód wzory, TYLKO PO SAMYM WZORZE, SMAROWAĆ PO OBRAZKU)
7. smarujemy też miejsce gdzie będziemy transferować czyli np wieko zydelka
8. przykładamy wzór obrazkiem do spodu( na wierzchu widać białą kartkę)
9. dociskamy ( używam do tego wałka do tapet) dokładnie miejsce przy miejscu
10. biegniemy zalać sobie kawę
11. wracamy i delikatnie zaczynamy rolować
UWAGA!!!!! wzór nie może zbytnio wyschnąć bo rolowanie będzie bardzo trudne i bolące. istnieje wtedy też duże prawdopodobieństwo uszkodzenia wzoru
12. rolujemy, rolujemy , rolujemy popijając przy tym kawkę
i gotowe


RE: decoupage w moim wykonniu- 133 zydelek - gofira - 03-31-2014

oli - słusznie gadasz fakt tylko kawusia - to jak po kawusi ? ja stawiam
   


RE: decoupage w moim wykonniu- 133 zydelek - Shanna - 03-31-2014

Gosia- super dokladnieSmile
Ja tez tak ostatnio robilam z tym, ze czekalam do nastepnego dnia az wszystko wyschnie na beton. Kiedys probowalam wczesniej kulac ten papier ale mi sie razem z wydrukiem zwijal. Mysle, ze to moze byc tez wina lakieru.


RE: decoupage w moim wykonniu- 133 zydelek - gofira - 03-31-2014

nie dora to nie wina lakieru - ja tez tak kiedyś myślałam, ale to nie prawda, cała tajemnica tkwi w dociśnięciu
jak położysz ten polakierowany wydruk to trzeba go MEGA MOCNO DOCISNĄĆ dlatego tak super sprawdza się wałek ja niemal od razu po wywałakowaniu zaczynam kulanie i działa super
kurcze to najszybszy sposób na decu bez dwóch zdań


RE: decoupage w moim wykonniu- 133 zydelek - Vika - 03-31-2014

taaaa.....
a jak mamuś mówiła, to córcia bykiem patrzyła...
że przecież dociska, to mocniej jeszcze? i że niby jak rolować od razu, się przecież podrze...
a widzisz Big Grin