Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
decoupage w moim wykonniu- 152 pudełka z castoramy - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: decoupage w moim wykonniu- 152 pudełka z castoramy (/showthread.php?tid=1015)



RE: decoupage w moim wykonaniu - Vika - 08-13-2012

no to w takim razie spatynuj to wieko brązową patyną wzdłóż wszystkich boków i mocniej w narożnikach (dobrze tę patynę "rozciągnij" w kierunku środka wieka) trochę pocieniuj nią wokół stwora i finito...
Patyna długo schnie - do 24 godzin, a musi być zupełnie sucha, żeby możnabyło lakierować...
A teraz jeszcze mi wpadło do głowy, ze można by trochę postrzyć całość lakierem postarzającym Laccanticante... albo szelakiem, albo baaardzo rozcieńczoną bejcą, baaaardzo rozcieńczoną...


RE: decoupage w moim wykonaniu - gofira - 08-13-2012

moge postarzeć bejcą tylko rozumiem że ma być wodna - nawet mam taką i co wokół całego wzoru czyli zrobić ciemniejsze smugi wokół wzoru ?
oki podmalowałam przy użyciu bejcy olejowej na niebieski i chyba jest lepiej a przynajmniej jakoś się strony wyrównały- raz kozie śmierć będzie jak jest


RE: decoupage w moim wykonaniu - gofira - 08-13-2012

dzięki dziewczyny jesteście nieocenione - jak ja się wam odwdzięczę? wiem! już więcej nie będę robić jaszczurek - to na początek
dzięki dziewczyny jesteście nieocenione - jak ja się wam odwdzięczę? wiem! już więcej nie będę robić jaszczurek - to na początek


RE: decoupage w moim wykonaniu - gofira - 08-14-2012

właśnie zaczęłam lakierowanie - wydruk był na papierze śniadaniowym i choć posmarowałam typa klejem to i tak marszczy się jak harmonia po każdej warstwie lakieru widać co raz więcej zmarszczek kurcze to jakaś klątwa czy co - a na jutro musi być oddany do klienta ehhh, ale wciąz mam nadzieję


RE: decoupage w moim wykonaniu - Zuza - 08-14-2012

Ojej! Może poproś Vikę, to Ci "odklątwi" to pudło.... Tongue


RE: decoupage w moim wykonaniu - gofira - 08-14-2012

właśnie zdarłam całe wieko gadziego sekretarzyka i jeszcze raz od początku - tym razem idę za radą Viki i kładę dwie bejce, a na nie naklejam wycięty z papieru śniadaniowego wzór- tak sobie myślę że nawet zbytnio podmalowywać go nie będę - mam nadzieję że się zmarchy nie porobią bo jutro przed południem musi trafić do odbiorcy - kurcze NIGDY WIĘCEJ GADÓW
trzymajcie kciuki



RE: decoupage w moim wykonaniu - Zuza - 08-14-2012

Trzymam!!!! Smile


RE: decoupage w moim wykonaniu - Vika - 08-14-2012

Córcia - bejcę nakładaj na mokrą powierzchnię i najeżdżaj jednym kolorem na drugi - środek to mieszanka dwóch kolorów, zacznij od bardzo słabego niebieskiego aż do samego brązu - te kolory na mokrym powinny się ładnie przenikać, jak wyschnie - przeszlifuj. Drukuj na zwykłej kartce, nie na śniadaniowym, wytnij, popsikaj fiksatywą, potem posmaruj całą powierzchnię pudła klejem - niezbyt cienko i równo, pozwól mu wyschnąć i przyklej gadzinę na żelazko - wydruk też powinien być posmarowany klejem - tym razem cienko i podsuszony, oczywiście tylko strona spodnia - taki prasuj,
jak ostygnie - posmaruj klejem, znów całość - tym razem wierzch. Lakieruj jak będzie zupełnie suche... Możesz zalać lakierem - wylej trochę na jednej stronie i przechylaj tak, żeby lakier rozlał się równo na całej powierzchni, dobrze wypoziomuj i odstaw do wyschnięcia - może wystarczy nawet jedna warstwa rozlanego, jeśli nie - delikatnie przeszlifuj i polakieruj jeszce raz.


RE: decoupage w moim wykonaniu - gofira - 08-14-2012

poprawiłam tło ale nie przyklejałam jeszcze gada i jak wam się wydaje lepiej?
boje się tylko by znów mi się na papierze śniadaniowym- bo na tym jest gad nie zrobiły zmarchy- na początku ich nie widać dopiero po pierwszym lakierze.
   


RE: decoupage w moim wykonaniu - Vika - 08-14-2012

Dlatego mówilam, żeby drukować na najzwyklejszym papierze do drukarki... a gada daj po przekątnej - ogonem do góry na ten brąz...
Tło już jest zdecydowanie lepsze Tongue