Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
decoupage w moim wykonniu- 152 pudełka z castoramy - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: decoupage w moim wykonniu- 152 pudełka z castoramy (/showthread.php?tid=1015)



RE: decoupage w moim wykonniu- 137-decu na szybko - Pasada - 04-25-2014

Góry albo jakieś mazańce, coś tam jest ;o)))
Jak dla mnie to obrazek wielowarstwowy, na kilka transferów jeden po drugim, ale czas wykonania pracy by się nie zgadzał ;o))
Jeden transfer plus wykończenie można by machnąć w dwie godziny popijając kawkę, ale kilka...????? Raczej już nie. Stąd moje pytanie.


RE: decoupage w moim wykonniu- 137-decu na szybko - gofira - 04-25-2014

kochane nic nie skomponowałam - nie umiem nic robić w komputerze jeśli chodzi o grafikę Sad ehhh to jest jeden cały obrazek - wygrzebany gdzieś dawno temu Smile
wrzucę dla zainteresowanych do obrazków


RE: decoupage w moim wykonniu- 137-decu na szybko - Pasada - 04-25-2014

O rzeszty orzeszku ;o))) A wyglądało na taaaakie skomplikowane ;o)))
Dawaj ten obrazek ;o)))


RE: decoupage w moim wykonniu- 137-decu na szybko - asik1979 - 04-27-2014

Zrobiłam tą metodą. Po próbnym transferze byłam obsikana ze szczęscia, tak pięknie wyszło. Oczywiscie jak zaczęłam transferować na przedmiocie nie było już tak kolorowo Big Grin
w końcu po n-tym nie dorobionym transferze wyszło jako tako, ale musiałam ździebko pisakiem poprawić. Chociaż nie jestem w 100% pewna czy czasem nie spróbuje jeszcze raz żeby był dokładny, piękny transfer (transferuje imię na owalny kawałek sklejki, który dokleje do pudełka. Nie wiem jak sie to fachowo nazywa Big Grin) W każdym razie chyba trochę z tym poćwiczę, bo wychodzi nie tragicznie Big Grin Big Grin


RE: decoupage w moim wykonniu- 137-decu na szybko - Pasada - 04-27-2014

(03-31-2014, 12:21 PM)Erato napisał(a):
(03-31-2014, 10:05 AM)gofira napisał(a): hmmm dzieki za opinie wszelakie- powiem tak zydelek to poligon doświadczalny a że torba stoi to i wieka nie widać
a romby - dla tych co pytali
1. wybieramy wzór w google
2. kopiujemy do pliku
3. obrabiamy tak aby zajmowała najlepiej cała stronę
4. drukujemy na drukarce laserowej
5. docinamy wzór tak by móc ze sobą poaczyć strony ( moja drukarka drukuje max A4, a zydelek był większy)
6. wzór smarujemy lakierem ( nie spód wzory, TYLKO PO SAMYM WZORZE, SMAROWAĆ PO OBRAZKU)
7. smarujemy też miejsce gdzie będziemy transferować czyli np wieko zydelka
8. przykładamy wzór obrazkiem do spodu( na wierzchu widać białą kartkę)
9. dociskamy ( używam do tego wałka do tapet) dokładnie miejsce przy miejscu
10. biegniemy zalać sobie kawę
11. wracamy i delikatnie zaczynamy rolować
UWAGA!!!!! wzór nie może zbytnio wyschnąć bo rolowanie będzie bardzo trudne i bolące. istnieje wtedy też duże prawdopodobieństwo uszkodzenia wzoru
12. rolujemy, rolujemy , rolujemy popijając przy tym kawkę
i gotowe
Gofi ja myślałam, że już obczaiłam transfery dość dokładnie, a tu czytam Twój opis i zonk - naprawdę ścierasz papier z takiego świeżego transferu? Ja zawsze pilnowałam, żeby bardzo dokładnie wysechł, bo inaczej mi się zdzierał wzór przy rolowaniu... Zawsze się człowiek czegoś nauczy...

Dziewczynki/ Gosiu powiedz Ty mi dziewczę dlaczego ja jeszcze nie widzę tej metody w dziale z transferami? ;o))))
Na dniach będę wypróbowywać ;o))
Próbowałaś z zabezpieczonym wydrukiem z atramentówki?


RE: decoupage w moim wykonniu- 137-decu na szybko - gofira - 04-28-2014

Pasado Kochana - ależ oczywiście że metoda ta jest bo to jest transfer na lakier- czyli nic nowego Smile
a co do wydruków z atramentówki to jeśli już z nich korzystam to drukuję na serwetce i wtedy nie potrzebny transfer, albo robię czarno biały wydruk i wtedy metoda transfer banał. ale to przy mniejszych wzorach


RE: decoupage w moim wykonniu- 137-decu na szybko - gofira - 05-14-2014

i kolejny przykład na to że decu nie musi długo trwać i wiem już w czym tkwi tajemnica. wg mnie w projekcie. najdłużej jest wtedy gdy nie mam konkretnego konceptu a jedynie zarys. tutaj doskonale wiedziałam, ba ja już widziałam w głowie gotowy chustecznik, dlatego też łatwiej było zaplanować i wykonać
pojechał daleko bo aż na Islandię i wczoraj się dowiedziałam, że bardzo cieszy oko, a co ciekawe - najwięcej dywagacji jest nad tym jak został zrobiony, jak to możliwe, a przecież to proste.
wieko to transfer- oczywiście na lakier, cieniowanie na sucho, drewniane literki
boki serwetka na żelazko i wstążka na magik i lakier.
           


RE: decoupage w moim wykonniu- 140- na różowo - DecouDream - 05-14-2014

Pięknie wyszło. Wciąż zazdroszczę transferu na lakier, próbowałam dwa razy "na brudno" i nie wyszło. Chyba za szybko zaczęłam rolowanie:/
Bardzo lubię białe groszki na pastelowym tle, sama często używam tej serwetki. Całość wygląda ślicznie i uroczo. Kokardka słodka, Lena zapewne szczęśliwa. Nikt nie ma takiego pudełka!


RE: decoupage w moim wykonniu- 140- na różowo - gofira - 05-14-2014

DD- z transferem jest tak, że trzeba wyczuć moment ale przede wszystkim trzeba dobrze podociskać i wtedy nie ma mocnych wyjdzie z pewnością
dzięki za ciepłe słowa Smile


RE: decoupage w moim wykonniu- 140- na różowo - wiolka42 - 05-14-2014

Gofi cudnie wyszedł chustecznik . Jak ja uwielbiam taką kolorystykę . I te dziecięce motyw och och . DD ja kiedyś robiłam transfer z przepisu gofi i wyszedł bez problemu . Więc próbuj kochana.