Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak przykleić papier Calambour
Ostatnio miałam zajęcia z kreatywnego myślenia np. do czego zastosować koc poza przykrywaniem się. Niby taka wyedukowana jestem, ale wybierałam się kupować wałek do tapet, a w domu butelek różnistych do woli. Dzięki Vika.
Kto chce znajdzie sposób, kto nie chce znajdzie powód.
Odpowiedz
Reklama
Z koca to w dzieciństwie namiot się robiło, a butelką szklaną ciasto rozwałkowacBig Grin
Odpowiedz
Moim zdaniem klejenie papieru jest bardzo proste i wdzięczne, bo jeszcze nigdy mi się nie zmarszczył.Tak jak mówi vika należy użyć koszulki na dokumenty, chociaż ja to robię troszkę inaczej. Po namoczeniu i osuszeniu papieru na ręczniku lub na czym tam chcesz, smaruję klejem przód i przykładam do folijki, następnie smaruję tył, dokładnie i przykładam do zdobionego przedmiotu, tak przenoszę papier z follijki, parę razy maznę pędzlem i trzyma się świetnie.Nawet moje starsze dziecko w wieku 7 lat poradziło sobie wspaniale,tzn bez zmarchów...nie wiem czy jasno opisałam, bo nie mom talentu pedagogicznego za groszSmile
Mam ciało osiemnastolatki...Trzymam je w tapczanie...Big Grin
Odpowiedz
Dziewczyny, jest sprawaBig Grin
Kupilam papier, ale nie wiem jakiej firmy,bo po co mi nazwa firmy, grunt ze motyw fajny, no nie? przed pierwszym naklejaniem postanowilam poczytac co i jak z tym papier zeby zadymy nie bylo i....zglupialam Huh
na inspirello pokazala dziewczyna ze papier do wody, pozniej osuszyc i kleic no i cacy, ale...na jednej ze stron przeczytalam ze papieru ktory ta decoupazystka sprzedaje oraz papiery decomanii nie moczy sie tylko troche namacza i klei no i tu byl zonk i konsternacja. pomożecie i oświecicie?Smile
http://policzmysie.pl/

"Miejsce kobiety jest na szczycie..." Annapurna 1978
Odpowiedz
Papier papierowy się moczy, papier ryżowy niekoniecznie, choć jego moczenie nie jest błędem.
Uwaga: czasem się moczy nawet serwetki!
Odpowiedz
...nawet serwetki? Ale jakie? Z czego?

Asik, w takim razie ja bym włożyła na sekundę do wody i wyciągnęła. To jest chyba namoczenie a nie moczenie Wink
Jak cienki jest papier?
"You can’t use up creativity. The more you use, the more you have."
Odpowiedz
Reklama
Te najzwyklejsze Tongue
tak, tak... czasem się je moczy Smile
Wiem co mówię - robiłam tak nie raz i nie dziesięć.
Odpowiedz
jaki cienki? noo....taki wiesz....normalnyBig Grin
zrobilam juz próbe i wyszlo dobrze, nawet bardzo dobrze.stwierdzilam nawet ze to znacznie łatwiejsze od serwetek i od tego trzeba bylo zacząć a nie z serwetkami się szarpać (dosłownie i w przenośniWink )
http://policzmysie.pl/

"Miejsce kobiety jest na szczycie..." Annapurna 1978
Odpowiedz
To dobrze, że wyszło Smile
Hm, dla początkujących faktycznie papier, zwłaszcza jakiś cieńszy, jest lepszy, mniej nerwów. Ale wszystko ma swoje plusy i minusy. Serwetki może i łatwiej się marszczą i zazwyczaj potrzebują jasnego tła, ale nie odstają tzn. nie trzeba litrów lakieru, by wyrównać powierzchnię. Papier ryżowy jest trwalszy, ale osobiście nie przepadam za tymi niteczkami białymi. Jestem zadowolona, gdy ich nie widać, lecz on, jak i inny papier, jest grubszy od serwetki i potrzebuję większej ilości warstw werniksu, by ukryć różnice.
Firma Todo opatentowała nawet papier soft do decoupage'u, który jest wyjątkowo cienki. Mam jeden arkusz w domu (dostałam gratis od deku.pl), ale jeszcze nie miałam okazji, by go wypróbować.
"You can’t use up creativity. The more you use, the more you have."
Odpowiedz
Różne szkoły, różne sposoby, ale o moczeniu serwetek to nie słyszałam ani nie czytałam. A i próbować chyba nie spróbuję - toż rozmoczy się...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości