Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak przykleić papier Calambour
Dziewczyny!
Kupiłam papier Calambour i zaczynam się obawiać, czy dam radę go przykleić!
Papier jest gruby i oprócz tego, że trzeba go włożyć na chwilę do wody, aby zmiękł, nie wiem nic! Czy należy go przyklejać jak serwetkę, czyli położyć na ozdabianym przedmiocie i posmarować klejem?
Będę wdzięczna za pomoc Smile
Odpowiedz
Reklama
Papier po namoczeniu osusz ręcznikiem papierowym, spód posmaruj klejem (klej do papieru, nie do serwetek) i przyklej na ozdabiany przedmiot uprzednio też posmarowany klejem (kleju niezbyt grubo, pozwól mu lekko przeschnąć), najlepiej motyw przykryj koszulką do dokumentów i dociskaj wałkiem... Smile
Odpowiedz
Czyli że klej do decoupage'u odpada? Ten wałek to ma być jakiś specjalny?
Odpowiedz
Nie, nie - to jest klej do decoupage ale taki do papieru (do serwetek jest inny, słabszy - patrz na opakowanie, tam jest napisane - do papieru lub do serwetek lub uniwersalny - i ten jest najgorszy Tongue)
a wałek może być taki jak do klejenia tapet - on konieczny nie jest ale za to pomocny bardzo...
Odpowiedz
Merci Smile
Odpowiedz
...a że tak jeszcze zapytam: czy można przyklejać ten papier na żelazko?
Odpowiedz
Reklama
s'il vous plaît Smile

a czy można na żelazko?... raczej nie, bo papier jest mokry, żelazko wysuszy go nierównomiernie i papier się pomarszczy, ale nie zaszkodzi po wyschnięciu przeprasować go - przez papier do pieczenia - prasowanie wygładzi motyw i dodatkowo utrwali klej ( ja tak robię Tongue i polecam)...
Pomogłam? SmileSmileSmile
Odpowiedz
No jak nie, jak tak! Tongue
Zastanawiam się jeszcze nad tym wałkiem, bo nie mam takiego do tapety...
Odpowiedz
a masz butelkę??? Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin
Odpowiedz
Hihihi, też o tym myślałam Wink
Dziękuję!!!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości