Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jak przykleić materiał do drewna?
Czesc.
Chciałabym zrobić dla córki drewniane domino, na którym zamiast oczek będą przyklejone kawałki materiału (bawełny) tworzace kontrastujace kolorowe pola. I mam pytanie: jak zabezpieczyć przyklejony materiał?
Rozumiem ze tkaninę mam przykleić na wikol lub magica. A czym polakierowac? dodam, ze córcia malutka i chciałabym zeby top było możliwie bezpieczne dla niej Wink
Odpowiedz
Reklama
Myślę, że tkaninę można po przyklejeniu polakierować bezbarwnym lakierem akrylowym do drewna, mat lub półmat. Pisze na nich, że są ekologiczne, nie maja prawie zapachu, a poza tym dziecko w mieszkaniu też styka się z różnymi lakierowanymi rzeczami. Życzę miłej pracy, pokaż później te cudeńka. Tego jeszcze na forum nie było.
Kto chce znajdzie sposób, kto nie chce znajdzie powód.
Odpowiedz
(02-19-2012, 09:43 AM)jomajka12 napisał(a): Tego jeszcze na forum nie było.

Bylo, bylo, ale dawnoSmile
Najlepiej w takim naklejaniu sprawdza sie gaza/bandaz. Trzeba tylko dobrze naciagnac.
Inne materialy moga sie roznie zachowywac przy kleju np. ciemniejac. Musisz wyprobowac. Lakierowac mozna, ale tez trzeba pamietac, ze kolory moga pociemniec.
Sa tez materialy, ktore za nic nie chca sie trzymac na plaskich powierzchniach, nie mowiac juz o okraglych (np. organza).
Do klejenia najlepszy vikol. Nie polecam klejenia na goraco - no chyba ze wstazeczki. Goracy klej po wyschnieciu brzydko wyglada.
Odpowiedz
Shanna: Myślałam o dominie a nie o tkaninieSmile.
Kto chce znajdzie sposób, kto nie chce znajdzie powód.
Odpowiedz
No to faktycznie nie byloSmile Myslalam, ze chodzi o tkanine, tak przynajmniej mi to zabrzmialo.
Odpowiedz
A może na domino nakleić po prostu motywy ornamentowe z serwetek? Może to być bardzo fajne dominko dla dziecka, a i pewność będzie, że nic z motywem się nie stanie po klejeniu i lakierowaniu.
Tkaniny bym się obawiała, ze względu na możliwe przebarwienia po kleju albo lakierze.
Kto ma pasję, żyje podwójnie.
Odpowiedz
Reklama
Rozumiem, że w tym dominie chodzi o naukę kolorów (dziecko malutkie, jak piszesz...) i wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem będzie pomalowanie pól farbami akrylowymi a następnie polakierowanie ich lakierem dopuszczonym do kontaktu z żywnością...
małe dziecko poznaje świat organoleptycznie Smile, nie uniknie się brania przez nie do buzi wszystkiego (kostek domina również), więcej - nie jest to nawet wskazane (ale pilnować trzeba Big Grin), a pomalowane w każdej chwili można umyć ( takich z materiałem już nie)
Odpowiedz
No dzięki Smile podpowiedziałyście mi. Zapytanie pisałam na szybko z komórki, bo mnie wena dopadła Wink a mam na myśli takie domino jak w tym filmie: http://www.youtube.com/watch?v=sX5jo9WTHmY
No i właśnie nie chcę byle kolorów, a fragmenty deseni tkanin... Ale może faktycznie serwetki będą pewniejsze,bo też przeszło mi przez myśl że po polakierowaniu tkanina może się odbarwić... A polakierować chciałam, aby było ciut trwalsze. Dziecko ma na razie pół roku, ale myślałam, zeby to domino stworzyć latem, a i tak pewnie będzie się nim bawić w przyszlym roku Smile ( a do tego czasu mam nadzieję przestanie już wszystko pchać do buzi... zobaczymy Wink )

Oczywiście, że się pochwalę jak cokolwiek osiągnę.
Odpowiedz
(02-19-2012, 08:01 PM)Adzin napisał(a): ... a do tego czasu mam nadzieję przestanie już wszystko pchać do buzi... Wink

Hmmm... ja bym na to nie liczyła Smile

Odpowiedz
Smile no się zobaczy. W każdym razie to domino za mną chodzi Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości