Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cieniowanie farbą postarzającą?
Question 
Dziewczyny, mam kłopocik. Motyw mi się ładnie przykleił, ale została w koło biała otoczka bo farba jest kość słoniowa i jakoś nie przeszła przez tą biel. Może źle zrobiłam że go przykleiłam na suchą farbę?
Myślę, że da się to uratować by było ładniej za pomocą cieniowania i dlatego mam pytanie. Czy mogę zmatowić lakier i cieniować pastą postarzającą? Jeśli tak to czy też zabezpiecza się to czymś przed następnym lakierowaniem?
help Blush
Odpowiedz
Reklama
Ja też mam kłopocik Wink, bo nie do końca rozumiem Twój post...
Naklejałaś motyw papierowy? W takim przypadku należy go wyciąć bardzo dokładnie - przez niego farba nie przechodzi, przez motyw serwetkowy przechodzi...
Nakleja się na suchą farbę...
Nie spotkałam się z czymś takim jak farba postarzająca, jest co prawda medium Staining Antiquing Medium, które zmieszane z farbą zmienia ją w patynę o kolorze użytej farby,
jest też patyna ( biała, czarna, zielona, niebieska, brązowa, czerwona - to specyfiki na bazie oleju - bardzo długo schną) i jest pasta postarzająca ...
Lakieru przed użyciem w/w nie matuje się ani też nie zabezpiecza w jakiś specjalny sposób przed nastepnym lakierowaniem...
Pocieniować możesz też farbą (akrylową), bitumem lub suchą pastelą (przy cieniowaniu pastelami należy lakier zmatowić a nastepnie zabezpieczyć fiksatywą))
Nie wiem czy pomogłam Sad
Odpowiedz
Pomogłaś ;-) oczywiście chodziło mi o pastę postarzającą hehe
Użyłam papier ryżowy i nie przeszło... ;-) następnym razem będę wiedziała.
Coś pokombinuję z tym cieniowaniem by nie było tego aż tak bardzo widać.
Odpowiedz
.... a papier ryżowy dobrze jest wydzierać... wtedy eliminuje się "ostrą" granicę między motywem a tłem... Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości