Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Papier ryżowy i inny
Kochani oj chyba mocno was zamęczę swoimi pytaniami. Założyłam sobie konto http://www.sztukazdobienia.pl i próbuję wybrać papier do ozdoby. Jest papier ryżowy i zwykły papier no tak jeszcze są serwetki . Mam do was pytanie do ozdabiania tac, szkatułek drewnianych, czego Wy używacie, gdzie kupujecie?
Przepraszam, jeśli robię jakiś kłopot. Wydaje mi się , ze czym więcej czytam na ten temat tym mniej wiem.
Odpowiedz
Reklama
(02-13-2012, 06:31 PM)Graszka napisał(a): Wydaje mi się , ze czym więcej czytam na ten temat tym mniej wiem.
Big GrinBig GrinBig Grin to najzupełniej normalne, ale sama się zdziwisz jak szybko to wszystko ogarniesz Smile
Ja polecam papier ryżowy - praca z nim to sama przyjemność, świetnie się klei, łatwo wtapia w tło, no i bogactwo motywów jest też nie do pogardzenia Smile
A kłopotu nie robisz absolutnie żadnego...

Odpowiedz
I serwetki, i papier ryżowy, i zwykły papier i nawet wydruki - wszystko można zastosować... A nawet jeszcze więcej... Big Grin Wszystko zależy od tego gdzie znajdziesz odpowiedni motyw...

Pisałaś, że wybierasz się do Gdańska... Nie wiem gdzie planujesz zakupy, ale w Dekor House na Słowackiego masz dość duży wybór różnych papierów i serwetek... Tylko zarezerwuj sobie duuużo czasu, bo przeglądanie tego wszystkiego trwa... Big Grin
Pozdrawiam Zuza Smile
Odpowiedz
Zuza jadę jutro do Wrzeszcza, podobno jest sklep na Uphagena. Jadę tam po kleje i inne preparaty jeszcze nie wiem jakie, ale mam nadzieję że ktoś mi tam doradzi. Zalogowałam się na stronie Drewlandia - i tam kupiłam już papier ryżowy, tace, świeczniki. A z tym papierem to naprawdę trudny wybór - jeden ładniejszy od drugiego. Nawet się nie spostrzegłam a już 160 zł było do zapłaty. Zuza jesteś z Gdańska? Dziewczyn bardzo wam dziękuje za pomoc. Czekam teraz z niecierpliwością na moje rzeczy
Odpowiedz
Pewnie akurat jesteś na zakupach... Smile Ciekawe co kupiłaś...

Ja jestem z Władysławowa (mamy tu wątek "Skąd jesteście?"). Na Uphagena jeszcze nie zdążyłam "dojść", bo tam nie można było znaleźć miejsca do parkowania... A Słowackiego często ku Obwodnicy jadę, więc zaglądam tam czasami...
Pozdrawiam Zuza Smile
Odpowiedz
No i byłam na zakupach na Uphagena . Kupiłam klej Vernis Colle, farbę akrylową Polycolor , Crackle medium firmy Fevicryl. No i trzy pędzle . I tak mnie kobieta zagadała, że dała mi same małe pędzle i jak ja teraz taką dużą deskę nimi pomaluję. Nic muszę wybrać się jeszcze raz. Czekam teraz na dostawę moich drewnianych rzeczy.
Odpowiedz
Reklama
Dołączam się do pytania Graszki!
Jak powinnam postępować z dość grubym papierem przeznaczonym do decoupage'u? Czy należy go zmoczyć, czy też od razu przyklejać?
A oto ten papier:
http://www.e-mdk.com/esklep/artykuly/Dec...mbol=CAL24
Odpowiedz
Ja papier moczę, a potem osuszam ręcznikiem papierowym, smaruję klejem i przyklejam - czas moczenia papieru na tzw. czuja. Różne są szkoły, niektórzy mówią, że nawet pół godziny, ja nigdy tak długo nie moczyłamSmile
Najlepsze rzeczy są w życiu za darmo. 
Odpowiedz
Ja stosuję zasadę z różnych kursów i książek, że wrzucam motyw do wody, on się zwija, a potem rozwija i wtedy można wyjmować, osuszać ręcznikiem i kleić Smile
Mam kilka papierów tej firmy (calambour) i jestem zadowolona.
Home is where the cat is
http://kocieszalenstwo.blogspot.com/
Odpowiedz
A jak długo trwa to zwijanie i rozwijanie w Twoim przypadku? Tongue Przepraszam, że tak Was molestuję, ale nie chcę zniszczyć papieru!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości