Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klej wodny i werniks wodny z połyskiem
HejSmile
dopiero zaczynam z decoupage, zamówiłam sobie wszystkie produkty na allegro u jednego użytkownika. Wczoraj zaczęłam robić podkładki i klej, który mam wygląda jak gąbka:/ kazali to rozcieńczyć w wodzie 1:1, ale to mi się kompletnie nie chciało rozpuszczać:/ użyłam więc samego tego kleju, a raczej wody, która była w nim (nie było jej dużo) i niestety te serwetki mi się nie przykleiły, choć zostawiłam to na noc wszystko, tzn, niby przylegały, ale niestety, jak nałożyłam ten werniks (tego nie kazali rozpuszczać, a też był "ciałem stałym" , ale też pływającym niejako w wodzie, wiec tym pomalowałam te serwetki..wszystko się podniosło i zobaczyłam, że wcale nie były przyklejone i już zerwałam serwetkę. Sad
Co mam zrobićSad? Jaki klej kupić? Nie chcę wyrzucać tych podkładek (z jednej strony są pomalowane farbą akrylową), ale brzegi są nieco takie...hmm..nadszarpnięte, bo fragmenciki serwetek przykleiły się farbą...
PomocyyyySmile
PS. w razie czego mogę wstawić fotki.
Odpowiedz
Reklama
Pierwszy raz sie z takim czymś spotykam... Sad
jedyny znany mi klej, który się rozrabia z wodą to klej Renesansu (mówię o produktach oryginalnych do techniki decoupage, bo dziewczyny kleją również na rozwodniony wikol), ale ten nigdy mi nie sprawił psikusa...
Przychodzi mi za to do głowy co innego... no bo jeśli zamawiałaś te rzeczy ostatnio, to istnieje ryzyko uszkodzenia ich przez mróz w trakcie przesyłki - one są na bazie wody...
szanujące się sklepy wstrzymały dostawy aż do ustapienia mrozów - właśnie ze względu na ryzyko uszkodzenia preparatów w wyniku panujących niskich temperatur... Undecided
Odpowiedz
http://img11.allegroimg.pl/photos/orygin...2086450763

http://img11.allegroimg.pl/photos/orygin...2086450762

Klej FIRMY RENESANS - było napisane w aukcji.

Taki mam ten klej i werkniks. Zamawiałam ze 2 tyg. temu, ale teraz stało wszzystko w domu, dopiero wczoraj otworzyłam. Sad
Odpowiedz
Hmmmm... To chyba faktycznie wina mrozu... Spróbuj może "rozgrzać" preparaty w gorącej kąpieli - wstaw słoiczki do ciepłej, a może nawet gorącej wody.... Może da się coś uratować...
Pozdrawiam Zuza Smile
Odpowiedz
Hmmm... a rozmieszałaś te preparaty przed użyciem???
Klej znam - do klejenia serwetek zaleca sie rozmieszać go z wodą w proporcji 1:1 ( ja daję trochę mniej wody) a do klejenia papieru nie rozcieńczamy.
Z lakierem też nie powinno się nic dziać (tego nie rozcieńczamy)
... mówisz dwa tygodnie... to już były mrozy... może jednak preparaty uległy zniszczeniu?...
Odpowiedz
Wszystko pomalowałam podkładem (też z tej firmy), jedną stronę pomalowałam farbą akrylową Phenix czarną, a jedna została z podkładem.
[Obrazek: d1.jpg]
[Obrazek: d2.jpg]
Na tą tylko z podkładem położyłam serwetkę i na to użyłam tego niby kleju...(raczej małej ilości wody, która była w tym słoiku).
[Obrazek: d3.jpg]
[Obrazek: d4.jpg]
Już sama czułam, że mi się nie klei, bo kawałek serwetki sobie gdzieś tam na karton przykleiłam, i niby zaschło, a normalnie palcami mogłam to odczepić:/ No i myślałam, że to właśnie będzie zasychać, palce będą mi się lepić, itp. A tu nic z tych rzeczy.
Rano niby wszystko stwardniało, poprawiłam boczki czarną farbą i zaczęłam lakierować...serwetki mi się podniosły ( jak dostały wody) no i stwierdziłam, że lakier przecież mi tego nie przyklei i zerwałam je, żeby te same drewniane podkładki uratować.
PS. próbowałam to mieszać, ale aż jeden pędzelek zepsułam, bo nie dało rady.
Może później spróbuję wstawić to w gorącą wodę, może jakoś to puści, choć nie wiem...już tydzień w sumie stoi w domu i nic nie pomogło, jeśli faktycznie to zamarzło.
Odpowiedz
Reklama
Konsystencja tego co pokazałaś na zdjęciu jest diametralnie różna od tej, która powinna być... SadSad
Odpowiedz
Hmm, czyli jednym słowem mogę odetchnąć - już myślałam, że ze mną coś nie tak i nawet klejem się obsłużyć nie umiem. Smile
No nic, pozostaje mi zatem tylko kupić nowy klej i lakier. Może mogłybyście mi polecić coś DOBREGOSmile? Ten Wikol jest dobrym pomysłem? No i jaki lakier najlepiej?? Smile
Tylko przyznaję się od razu, że żadna ze mnie artystka, itp., tak tylko chcę się pobawić w wolnej chwili, coś zrobić na własny użytek, coś niepowtarzalnego Smile))
Odpowiedz
Z kupnem jeszcze poczekaj - najpierw spróbuj uratować to co masz i zrób jak radzi Zuza...
A klej Renesansu jest naprawdę dobry i niedrogi... Shy
Odpowiedz
Ok, spróbuję. Smile
Dziękuję bardzo za pomoc. Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości