Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ryżowiec-POMOCY
Mam taki problem aczkolwiek chcę zrobić butelkę papierem ryżowym i może to banalne pytanie , ale nie wiem czy mam ją pomalować wcześniej czy kleić go na "czystą" butelczynę czekam na odpowiedzi Smile
Odpowiedz
Reklama
to zależy tylko od Ciebie - jeśli pomalujesz - kolor farby przebije przez papier ryżowy...
Odpowiedz
Ja tam lubię ryżowce na czystym szkle.
"Najlepszych rzeczy w życiu nie można dostać za pieniądze." Albert Einstein
Odpowiedz
Justyna dawaj na szkło
Odpowiedz
Ja tam czysty ryżowiec tylko na szkło. Przy robieniu zimowego domku ryżowiec dałam na pomalowane drewno, wyszło fajnie. Ale myślę sobie, że tak czy siak, ze wzorem, czy bez, na szkło bez farby.
Najlepsze rzeczy są w życiu za darmo. 
Odpowiedz
Dzięki wielkie Smile
Odpowiedz
Reklama
Justuś inwencja należy do ciebie, nie ukrywam dużo by nam pomógł twój koncept. Jeśli butla jest przeźroczysta to kładź ryżowca na butlę, reszta wg uznania.
Odpowiedz
Ja się zakochałam w ryżowcu kładzionym na czyste szkło. Super to wygląda, a jak jeszcze dasz motyw, to będzie cudnieSmile
Kto ma pasję, żyje podwójnie.
Odpowiedz
A najlepiej, gdy jest to lampion, światło ze świecy zrobi niezły efekt z "niteczek" ryżowych.
"You can’t use up creativity. The more you use, the more you have."
Odpowiedz
Ryżowanie jest moim najulubieńszym sposobem zdobienia przedmiotów! Początkowo tylko na czyste szkło, później kładłam ryż na świece, następnie na mydła a na koniec poleciałam z ryżem na pomalowane drewno. I tak i tak mi się podoba. Fakt - jeśli chcemy, żeby coś było nieco transparentne, to bez farby (butelka, czy lampion)m ale jeśli damy ryż na jakiś pomalowany drewniany przedmiot to zyskujemy ciekawą fakturę. A co najlepsze - wystarczy taki przedmiot pomalować tylko raz (może być jakiś kolor oczywiście) - i nawet jeśli malowanie nie będzie zbyt dokładnie kryjące - spod ryżu nam nie wyjdzie. Tak ryżuję jakieś starocie - jeśli szlifowanie czy malowanie nie przynosi zakładanych efektów - ryż wszystko maskuje!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości