Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
cieniowanie - medium
Dziewczyny proszę o jakieś rady. Byłam pełna zapału żeby wokół motywu wycieniować a zrobiła się z tego jakaś katastrofaHuh więc zwracam się do Was o pomocSmile
Odpowiedz
Reklama
pokazuj coś zapaćkała, a chyżo...
Odpowiedz
niestety ze złości wszystko zeskrobałamBig Grin dolałam do farbki medium i cieniutki pędzelkiem robiła kontur wokół motywu i później delikatnie gąbką rozcierałam ale nie wyszło mi tak jak oglądałam cieniowania na wielu pracach... ale będę próbować więc proszę o jakieś poradySmile
Odpowiedz
tej farbki to tak tyci - tyci, tak aby - aby Tongue pomieszana z opóźniaczem ma być transparentna...
i rób krótkie te kreseczki, i rozcieraj szmatką (dla mnie dużo lepsza ta szmatka ) bawełnianą...
Odpowiedz
Dzięki Vika, będę próbowaćSmile
Odpowiedz
Ja tam robię cienie najzwyklejszymi i najtańszymi pigmentami z budowlanego, bez pędzla jeno paluchemSmile
Mam ciało osiemnastolatki...Trzymam je w tapczanie...Big Grin
Odpowiedz
Reklama
Ja kiedys probowalam cieniowac pasta postarzajaca wg kursu z YT. No ale pani pocieniowala a ja popackalam. Tam bylo o rozcieraniu gabka. Masakra jakas. Nastepnym razem tez pewnie sprobuje szmatka.
Odpowiedz
Wiecie co,to chyba trzeba trochę wprawy,jak zresztą do wszystkiego.
wszystkiego dobregoSmile
Odpowiedz
Mam z tym problem od samego początku, tak mi się podobają cieniowania a kompletnie mi to nie wychodzi, już próbowałam na wszystkie sposoby jak opisujecie ale nic z tego, wczoraj znów musiałam zmyć wszystko bo myślałam że oszaleje. Robię krótką kreseczkę jak pisze Vika zaczynam rozcierać ale w którą stronę? Próbowałam na wszystkie sposoby. Jak daje więcej opóźniacza to szmatka pije wszystko więc daje trochę mniej ale wtedy jak rozciągam farbę to jak zostaje smuga to początek jest ciemny, środek jaśniejszy a koniec znów ciemny i na dodatek taka smuga. nie wiem czy w ogóle zrozumiecie to co napisałam Smile Najgorsze jest to że robią się te smugi tam gdzie nie trzeba i praca wygląda nie estetycznie. Wszyscy mi mówią że jest ładnie a ja i tak wiem że tak nie może być Smile Chyba źle zaczynam bo moim błędem jet to że od razu chciałabym umieć to tak jak należy, to taka moja wada od dziecka dlatego szybko tracę ochotę do czegokolwiek bo szybko się poddaję. Naoglądam się Waszych pięknych rzeczy i chcę od razu tak umieć Smile
Odpowiedz
Spokojnie, dojdziesz do wprawy Smile
Rozrób sobie trochę farby w potrzebnym kolorze na talerzyku, daj kropelkę opóźniacza i dokładnie wymieszaj, obok zrób to samo z farbą białą (lub inną jasną) - przyda się do rozjaśnienia koloru - bazy, wetrzyj farbę w pędzelek (umocz go w farbie i rozetrzyj obok na talerzyku, żeby farba weszła we włosie), namaluj kteseczkę wzdłuż motywu ( niezbyt długą), rozetrzyj szmatką (suchą) od motywu... rób tak w każdym miejscu gdzie potrzebny jest cień ( możesz zobaczyć jak zostało to zrobione na serwetce, z której wydarłaś motyw i powtórzyć w swojej pracy, albo pokombinować sobie sama). Jeśli cień ma być ciemniejszy (w załamaniach np. gałązek) maluj samą farbą-bazą, jeśli jaśniejszy - pomieszaj z jasną...
Zacznij od cieniowań monochromatycznych, bo łatwiejsze Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości